Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Jo jasně, to souhlasím, aku dewalt je drahá jako svině, ale to nářadí prostě funguje násobně líp.
Ja zkusím ukecat Honzu spm, aby mi vytiskl jednu redukci dewalt/parkside a uvidíme, co to udělá, potom budeme moudřejší...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Jo a zkusil jsem to PU D4 lepidlo a musím upřímně přiznat, že když pominu to jak je to lepkavý na začátku při práci, tak následné odstranění toho co vybublá je proti disperzi ízy a je to teda fakt dobrý. Ještě jsem neporovnával pevnost spoje různých druhů lepidel, prostě to drží, možná to čistě ze zvědavosti zkusím někdy časem...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20893
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

dracekvo píše:Mám několik věcí od makity. Na ty 18V baterky.
Kupoval jsem jí hlavně pro to, že větší nářadí potřebuje ty baterky dvě. Takže mám jen jeden druh baterek pro velké 36V a malé 18V nářadí.

Ten box s 4xaku a nabíječkou jsem kupoval za 8 tis. Chce to sledovat akce u různých prodejců.
Např. velké kladivo Makita DHR400PT2U, kde je 2xaku + dual nabíječka se mi povedlo koupit za 13 tis. Běžná cena přes 20.
Takže mám dvě nabíječky a 6ks baterek. S tím v pohodě můžu pracovat do zblbnutí. Teď dokupuju jen solo nářadí, které už nestojí takovej ranec.

To co jsem postoval je nejlevnější sada 6Ah baterek na trhu. Jinak je 12+.
Já provádím obměnu a tak hledám něco , co bude do budoucna rozvinutelný a ne, že budu mít na každou kravinu jinou baterku :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 344
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

námořník píše: To co jsem postoval je nejlevnější sada 6Ah baterek na trhu. Jinak je 12+.
Já provádím obměnu a tak hledám něco , co bude do budoucna rozvinutelný a ne, že budu mít na každou kravinu jinou baterku .
Třeba hodně rozvinutej aku program má i Metabo, především tedy 18V řadu. Ale v tomhle případě je to už spíš o sympatiích k určitý značce a taky zaměření profese, u mě bylo podmínkou například při výběru silný akuvrtačky, výměnný sklíčidlo, což dělá pouze pár značek takže padla volba právě na Metabo s quick systémem a bonusem byl ještě větší krouťák což je fajn třeba na vrtání hadovitými vrtáky do dřeva atd. Navíc jak jsem tu už jednou psal hodně se mi líbí ta kompatibilita baterii s dalšími asi 20 značkami, ale to jsou většinou stroje už na hodně specifický použití, možná kromě hodně známého Maffelu ,ale věřím že třeba pro některé řemeslné firmy to může být výhodou.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes-AMG C43 - 300kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Polaris RZR Turbo
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20893
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Jak jste tady mluvili o tom Karcheru, tak teď ma 20% slevy a některý stroje baterky za 1kč. Slevy se myslím nedají sčítat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3250
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

námořník píše:To co jsem postoval je nejlevnější sada 6Ah baterek na trhu. Jinak je 12+.
Já provádím obměnu a tak hledám něco , co bude do budoucna rozvinutelný a ne, že budu mít na každou kravinu jinou baterku .
Tak to jsem přehlédl. Já jsem kdysi kupoval 5Ah sadu.
Jo a přesně tak jsem taky uvažoval, když jsem volil makitu.
Hlavně u značky ví člověk, že ještě za x let to nářadí koupí a baterky budou furt kompatibilní.

Na to moje domácí kutění by mi třeba stačil i lídl. Jenže co jsem sledoval ty levnější značky, tak tam občas dojde ke změně baterek. Takže když pak člověk potřebuje dokoupit nějakej cajk, tak stejně musí kupovat i další baterky, protože ty původní co má doma už nepasujou.
Makitu jsem bral jako takovej kompromis mezi kvalitou a cenou.
Metabo, dewalt jsou sice super. Máme toho v práci od nich hodně, ale ta cena už je na domácí použití trošku moc.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10717
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

To je pravda, Lidl minimálně ty menší 12V baterky změnil. Tom (předseda) mi dával baterku z jedný série a nabíječku z druhý série, jestli to dokážu na sebe předělat, a já měl doma další 12V baterku. Ani jedno k sobě nešlo použít. Nakonec to skončilo upgradem starýho nářadí na novou baterku, kde bylo třeba krom vyřezání částí těla toho nářadí (aby to fyzicky pasovalo) i přehození + a -, protože obrátili polaritu.
Jak to je s těmi 20V "Team" baterkami netuším, mám dojem, že to zatím drží stejný.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

Metabo se mi obecně nezdá dražší než Makita, spíš levnější u srovnatelných modelů.
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6378
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od cleo »

Ja si musim k Makite poridit baterky, jedna je uplne kaput a druha po nabiti moc nevydrzi.
Obrázek
Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2498
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Metuzalem »

M a r c e l píše:...Ja zkusím ukecat Honzu spm, aby mi vytiskl jednu redukci dewalt/parkside a uvidíme, co to udělá, potom budeme moudřejší...
Točím už 2 roky dokola 3 baterky 5Ah od DeWALTa (na rázový utahovák, šroubovák/vrtačku s příklepem, přímočarku) a zatím vydrží zpravidla mnohem víc, než já :-) Počítám, že do budoucna rozšířím park o další nářadí (hlavně šetřím na kombi frézku), a taky doufám, že životnost těch baterek bude menší, než moje, takže mě velmi zajímá jak pochodíš s tím ukecáváním Honzy spm a pak případně jak dopadne to porovnání. A kdyby se náhodou ukázalo, že je to cesta, tak bych si s dovolením také vzal :-)

Jinak, máte zkušenost s někým, jako je např. tato nabídka? Možná bych to risknul a jednu neorigo 5Ah zkusil...
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49569
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

podvlada píše:To je pravda, Lidl minimálně ty menší 12V baterky změnil. Tom (předseda) mi dával baterku z jedný série a nabíječku z druhý série, jestli to dokážu na sebe předělat, a já měl doma další 12V baterku. Ani jedno k sobě nešlo použít. Nakonec to skončilo upgradem starýho nářadí na novou baterku, kde bylo třeba krom vyřezání částí těla toho nářadí (aby to fyzicky pasovalo) i přehození + a -, protože obrátili polaritu.
Jak to je s těmi 20V "Team" baterkami netuším, mám dojem, že to zatím drží stejný.
Tak ono to není tak dlouho, co měl Lidl na zahradní nářadí jiný baterky a na dílenský nářadí taky jiný, než nějakou osvícenou hlavu napadlo, že by bylo strategičtější mít jeden akumulátor 18V a jeden 12V. Tak udělali X20 řadu a X12 řadu. Ale takhle unifikovaný to mají podle mě tak 2 roky.
Ale nemyslím, že je to nějaká zásadní výjimka. I jinejm značkám to došlo celkem nedávno, že by bylo dobrý mít na všechno jednu baterku a řekl bych, že zrovna Ryobi, se svojí řadou One+, bylo jedním z průkopníků tohohle řešení.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

Nechci nikomu křivdit, ale možná to byl původně záměr dělat různé typy vzájemně nekompatibilnich aku, aby nutili lidi kupovat nové a nové nářadí.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49569
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Marku myslím, že nekřivdíš a asi to byl původní marketingový záměr. Ale byl špatný. :-) A taky se to myslím tolik neřešilo v době NiMH akumulátorů, který se nabíjely v řádu hodin a těžko šly použít na víc druhů nářadí, když se nabíjely celou noc. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Je to tak, říkala mi to Týnka, vysvětlovala mi to nějak, že lidi si nejdřív ty věci kupují na zkoušku, když to funguje kupují ve vlnách další, no a když už je to zajetý a lidi to znaj a chtěj, tak udělají konečnou Ntou verzi a sjednotí to na jednu poslední baterii, je to marketingový tah, který očividně funguje, mám doma 3 druhy parkside akumulátorů 18/20 V.
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24584
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Hodně se to tu rozjelo, já dnes ve zbývajícím volném čase jen hledal a pátral, mnoho věcí a taky mimo jiné (snad) slušné zastoupení Makity, co mají i něco na krámě-tak snad ne Vsetíně něco je.
Jen čím víc se rozkoukávám, tím víc zůstávám u husky. Všude jsou nějaké pro a proti, člověk si to jako vždy musí vyhodnotit sám na své potřeby, to nikdo za něj nedokáže, tj jasné, ale rad a zkušeností si samozřejmě cením. Ceny, univerzálnost baterek(ta je oprvdu málokdy stoprocentní v čase...) atd atd vždy je to něco za něco a nakonec jsi zas plus mínus tam kde jsi byl, teda kde jsem byl já :-)
S těma baterkama je to jak říkáte. Byznys, záměr, taky Stiga v tom měla pěkný guláš, teď prý slíbila a razí nově už jen "navždy" jednu baterku :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“