Subaru BRZ / Toyota 86

Odpovědět
Uživatelský avatar
japa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte srp 25, 2015 1:05 pm
Jméno a příjmení: Pavel J.
Bydliště: Karviná

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od japa »

Rádio je široké 200 a vysoké 100 mm, viz. foto.
Ještě přikládám fotku zadní RZ, my je máme trošku širší než na fotce od catany, nevím jestli ti tam kamerka vleze, no a kdyby nevlezla, tak si tam dej senzory jako já. :-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek
BRZ
S-Max
Panda
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od Levap »

Co budeš delat s tim radiem az ho vyndas? Mne v Impreze nějak blbne cd. Ale jestli to chapu tak BRZ ho ma sirsi?

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od jcz »

japa: Dik za foto. Mohl bys prosim ten zadek vyfotit s metrem jeste zespodu, aby byla videt ta lista s RZ? Kamera je kosticka necele 3cm - vejde se na pod listu vedle RZ? Jeste by se teoreticky dala posunout RZ o par cm niz a kosticku narvat mezi listu a RZ. Pipaky nechci :-)

Radio je tedy opravdu "wide" (sirsi nez 2DIN) a bude to chtit zaslepky.

Levap zatim s nim nemam zadne plany. Podivej se, jak mas siroke radio u sebe. 200mm se pouziva ve vice autech, stejny problem je i u ruznych Toyot. Zatim mne napadlo, ze bych si k tomu ubastlil nejakou malou/starou autobaterku, antenu a udelal si prenosne (DAB!) radio na zahradu / do boudy :-)
Uživatelský avatar
japa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte srp 25, 2015 1:05 pm
Jméno a příjmení: Pavel J.
Bydliště: Karviná

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od japa »

Zítra ti to vyfotím, včetně zavařených matic v kapotě pro upevnění RZ, které jsou dost vysoko, navíc s malou roztečí, takže posunutí RZ směrem dolů bude obtížnější. Ale ostatně vše je řešitelné.
BRZ
S-Max
Panda
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od jcz »

OK. To az bude nejaky sraz, abych koupil sud :-)
Uživatelský avatar
japa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte srp 25, 2015 1:05 pm
Jméno a příjmení: Pavel J.
Bydliště: Karviná

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od japa »

No, sraz bychom každopádně udělat měli, jen catana to má trošku z ruky, sud kupovat nemusíš - musíme si přece pomáhat. :-)

Udělal jsem ti pár fotek zadní kapoty, raději i zevnitř, aby bylo vše jasné.
Jak jsem psal, navařené matice jsou dost vysoko, navíc s malou roztečí, takže podložka pod RZ dost odstává, což se mi jednak moc nelíbí, navíc při zavírání kufru drnčí. Chtěl jsem nějaké šroubky přidat, ale samořezka by v tom tenkém plechu moc nedržela a šroubek s maticí skrz uzavřený nosník zevnitř kapoty tam dát nejde.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
BRZ
S-Max
Panda
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od jcz »

Dik moc, doufam ze to nebyla moc pakarna sundat.

Na misto fakt bida, asi maji australci ctvercovy znacky. Takhle to bude trosku problem. Bud to nejak posunout pres nejaky extra plech (nahore ho vytahnout zpod podlozky a prisroubovat puvodnim sroubem a dole jen plech krz podlozku + podlepit oboustrannou paskou) a nebo to rovnou prilepit. Pak by to chtelo nejakou ne moc deravou podlozku a nebo prilepit rovnou RZ. Aspon mam o cem premyslet.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od catana »

japa píše:No, sraz bychom každopádně udělat měli, jen catana to má trošku z ruky, sud kupovat nemusíš - musíme si přece pomáhat.
Ted zrovna jo, jinak bych sraz bral :655:
japa píše:podložka pod RZ dost odstává, což se mi jednak moc nelíbí, navíc při zavírání kufru drnčí.
Ono drnci dve veci. Jednak znacka samotna, coz jsem vyresil jejim podlepenim takovou jakoby molitanovou paskou. Mno a pak plech na kufru je dost tenky, tak ten sam o sobe dela takovy kovovy zvuk. Kdyz jsem se pustil do odhlucneni a na viko kufru zespoda antivibracni vrstvu (neco jako Dynamat, presne Stinger roadkill), tak to nedrnci a naopak prijemne "zuchne" ::-DD:
Ostatne ja jsem si s odvibrovanim plechu docela vyhral a auto je mnohem prijemnejsi na dlouhe cesty. Krome dveri udelalo velky rozdil odhlucnit (odvibrovat) zadni ctvrtku auta (vedle sedadel). Mno a pak dat trochu i na strechu, protoze kdyz prsi, tak v aute neni slyset vlastniho slova.
stinger_wheels.jpg
soundproofing_rear.jpg
soudproofing_rear_quarters_panels.jpg
Pravda, ze jsem sundal i koberce a dal nejakou vrstvu i pod ne. To tez bylo znat, ale nevim jestli bych se do toho poustel znovu. Celkove jsem na auto pridal 10 kilo odhlucnovacich materialu (coz jsem musel zhubnout k zachovani celkove vahy ::-DD: )
front_wells.jpg
jcz píše:Na misto fakt bida, asi maji australci ctvercovy znacky.
Tohle mi vubec nedoslo, ze s moji znackou jsou ti rozmery k nicemu, omlouvam se :bp: . Tady je uzasny ze si muzes vybrat z mnoha druhu znacek, tak jsem si priplatil za malinkou. Nechapu, proc v CR jsou porad znacky tak ohromny, kazi to vzhled aut.
catana.jpg
10171672_1484487005098776_6009148122544016298_n.jpg
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49524
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od VDC »

V čr je pouze možnost si požádat o takovou tu "americkou" zadní značku. Ale ta je v tomhle případě asi nepoužitelná, když vidím, jak málo místa na tom víku je... Takže klasika je jediná volba

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od jcz »

catana: vubec nevadi, uzitecnyho jsi toho poslal i tak hodne :-) Na ruzne zvuky auta jsem zvyklej, tak snad to v BRZ nebude horsi.

Jinak pekne fotky. Ta "plazova" je jak z katalogu.
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od Levap »

Ahoj Petře, jsem z toho trochu jelen. To opravdu stačí na podběh dát dva tři proužky a zmenší to hluk?
Nebo je to jenom začátek a polepíš to nakonec celé?
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49524
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od VDC »

Pavle to se nemusí lepit plošně, každej ten kousek snižuje vibrace a rezonance. Plošně by to bylo zbytečně těžký.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od Levap »

Aha, tak díky. Třeba se do toho taky pustím, ty podběhy jsou mizerně odhlučněné. Díky
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od catana »

Pavle, jak pise Tomas, cilem je snizit vibrace a k tomu funguje mnohem lepe dat min na spravna mista. Treba na strechu jsem dal jen 2 prouzky cca 5x10 cm a to staci natolik, aby to utlumilo ten sileny rachot z deste. Vedet jaky to dela ohromny rozdil, udelal jsem to uz davno na Impreze kdyz jsem ji mel. Tam za deste taky skoro clovek neslysel vlastniho slova, nicmene v 86/BRZ to bylo jeste horsi.

Nakonec toho v podbezich mam dokonce min nez na fotce, nebot mi to prislo moc a jeste jsem ubral. Delal jsem to celkem trivialne, poklepem jsem zjistoval, ktery plech rezonuje. Daval jsem to po mensich paskach a prubezne zjistoval, kdy uz to staci.

V zasade pro odhlucneni mas tri faze:
1, snizit vibrace plechu (to dela prave ten Dynamat). Tim se ti ten zvuk nezesiluje vic nez je nutny.
2, zablokovat hluk: to je videt na fotce s vnitrkem panelu ze dveri: tam jsem daval MLV (mass loaded vinyl)
3, vrstva mezi 1 a 2 co slouzi jako filtr. Neco jako 3M Thinsulate Acoustic.

Docela slusny rozdil uz je jen to snizeni vibraci. Mno a kdyz ti to nestaci, muzes pokracovat dal ::-DD: Nicmene chce to uz premyslet kde a kolik, at zas clovek neprida moc kil.

Navodu na rozebrani BRZ/86 se na internetu par najde, ja se inspiroval timhle na flickru
jcz píše:Jinak pekne fotky. Ta "plazova" je jak z katalogu.
Dik. Ta "plazova" je jen ze silnice bez asfaltu, kterych je tu vic nez dost ::-DDD: Nicmene snazim se jim vyhybat, ac se to na tom chova jak v (puvodni reklame na 86
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Milius
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 15, 2010 9:51 pm
Jméno a příjmení: Milan Bouska
Bydliště: Teplice

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od Milius »

Ahoj, zaměřil jsem se na na to jestli se asistenti dají úplně vypnout.
příklad: zkoušel jsem záměrně "hodiny" a soustředil jsem se abych měl vždy vyšláplou spojku a nepřidával plyn. Při druhém přetočení pokaždé zhasnul motor. Žeby asistent? Nebo dělám něco blbě?
Subaru Impreza Kombi WRX, 6MT, MY06
Subaru VIVIO 4WD
Subaru BRZ 2013
Subaru VIVIO RX-R
Odpovědět

Zpět na „BRZ / GT86“