Polohovanie okien

Odpovědět
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Polohovanie okien

Příspěvek od tolu »

Caute,nemate niekto skusenosti ako sa polohuju okna?Fuci mi to uz neunosne.Mazanie tesneni silikonom nepomaha.Kolko je tam tych polohovacich skrutiek,aky je tam pristup,kolko to zaberie casu,na co si davat majzla,atd...Pocul som,ze sa to ma tendenciu rozstelovavat,co bude asi pravda,lebo mne sa to zhorsuje.Treba tam davat Loctite,alebo ako?Dik za rady
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Polohovanie okien

Příspěvek od vojta »

Pokud vim, tak Kofilka psal, ze to za tu namahu nestoji.
Ja jsem ted resil stejnej problem (mam i nejspis stejny okno jako ty) - v servisu mi vymenili mechovku, co je pod tesnenim mezi oknem a dverma. Byla uz zmackla a to tesneni bylo diky tomu slehly, vznikala tam mala skvira. Zlepsilo se to tak, ze uz to neslysim v 80km/h, ale az cca ve 130. Druhej problem, kterej mam, je ze to gumovy tesneni mezi zrcatkem a oknem (trojuhelnik) je uz zpuchrely a nad sklem praskly - novy stoji skoro 2 tisice, takze na to zatim kaslu, ted jsem celkem spokojenej :)
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Polohovanie okien

Příspěvek od alky »

Já to řeším tak, že cca 1x za rok rozeberu tapecírunk a mrknu na dorazy oken, štelování vnitřního/venkovního náklonu. Obvykle se mi okna vybočí ven. V zimě okna otvírám jen vzadu - pro sichr. 1 dveře mi zaberou cca 2 hodky... poctivě silikonuju, ten trojúhleník měnit taky nebudu.
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: Polohovanie okien

Příspěvek od tolu »

Vojto,Kofilkov prispevok ohladom okien som zial nikde nenasiel.Mozno mi to niekde uslo...popisal toho na roznych forach uz celkom dost ::-DD: Snad zareaguje.Zajtra na to idem pozriet,uvidime co to spravi.Tu mechovku som si tam zatial ani nevsimol...co to stoji?
To Alky:ano vytlaca ich smerom von,keby sa nasiel nejaky dobrovolnik,co by ich za jazdy dotlacal,urcite by to prestalo.Len sa mi ho este nepodarilo najst ::-DD: Ja oknami cukam hore-dole prave ze casto,lebo toto obcas trocha pomoze,lepsie sadnu... :baseball:
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Odpovědět

Zpět na „Forester“