Zadní diferenciál LSD u Forestera

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4049
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní diferenciál LSD u Forestera

Příspěvek od Doro »

Seatiku... originál dif. stoji cca 30 tis. Kč. Výrobce je jen jeden, tj. kopie se nedělají (doufám). Vzhledem k odolnosti difu pro atmosféru sem šel jasnou cestou originálu, ale nečekal sem, a to fakt ani v nejmenším, že se to bude takto srát :4690: :baseball: (nebo-li, že to má výrobce jednoduše "naháku").
Co se terénu týče, ocenil bych vyšší svornost, otom žádná, wee..., popř. možnost si to poštelovat. Na druhou stranu, ve sněhukupách a na ledě, pominu-li opět křížení, mi LSD s malou svorností stačí dosyta, bo forest takto protlačí fakt brutálně moc, na asfaltě je to pak úplně v pohodě.
Taky vůbec nevím, kdo diferáky dělá a zda se dá použít nějaká jiná možnost, jiný výrobce atd...samo, že jen ve srovnatelné kvalitě i funkci - dif. u mě dostane zabrat, takže podřadný kus sejmu asi brzo (ikdyž zde mám nájezd do poškození vyšší než ostatní).
Možnost je i ta, že pokud se bude vada řešit znovu, můžu si nechat vrátit finance (v servisu by se necukali a jistě pochopili) a koupit jiný dif....ale fakt netuším, od koho a jaký a jestli vydrží (diferák u subaru je celkově sakra malý a přenáší velké zatížení, a to s úspěchem - porovnejme dif. od jných aut).
Takže, jestli víš o alternativě, sem s ní - dá se o tom diskutovat....
Mám teď náhradní, takže porucha difu mě neodstaví a možu rajtovat i reklamovat současně :657:

Vemte taky v potaz, kolik poškozených diferáků se řešilo a řeší.... jen zlomek procenta, takže si troufnu tvrdit, že diferák je dimenzovaný dobře a s rezervama (furt řešíme atmosféru). Tu to spíše vypadá na ledabylý přístup a problém technologie, výroby, vadného materiálu....prostě vadná série....viz. ony slavné samoniveláky.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Zadní diferenciál LSD u Forestera

Příspěvek od Dan »

Doro, je to výrobou, subaru začalo šetřit, páč já měl taky vadné niveláky a to né jeden.co se týče diferáku, na turbu vydržel 300tis, pak se uvolnil takovej malej plíšek, funguje jako nějaká segerovka a ten se namotal na ozubení a projel skrz, něco zůstalo v sacím koši a zbytek pokračoval, vydřel vše, co mu přišlo do cesty a muselo se měnit, no oprava za 40tis.Ale to si zapinkal otec, páč nic neřekl, že mu to dělá přesně ty zvuky, jak jsi popisoval doro a tak to mohlo být levnější.
Obávám se, že původní díly vydrží neskutečně, cokoliv se objedná se sere mnohem rychleji.
Už se opakuju, ale subaru jde do kitek s kvalitou, nepotřebovat jej kvůli pohonu, páč jezdím deně terén, tak už jej nechci, doufám, že suzuki vyrobí vědší vitaru a já půjdu jinam
držím palce
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zadní diferenciál LSD u Forestera

Příspěvek od Slavek_xxx »

Doro> Otevru jedno starsi tema. Chci se zeptat, jestli je tvuj diferencial opravdu original nebo druhovyroba. Meni se celej (vcetne housingu) nebo jen vnitrek? Mas nekde fotky tech tvych rozbitych diffu? Diky.
Edit: Tak jsem nasel jedno forum s detailnimi fotkami:
http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ide-19774/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4049
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní diferenciál LSD u Forestera

Příspěvek od Doro »

Měl by to být originál.....cena viz. výše a čekalo se na něj vždy, než ho dodali do němec do skladu (2. reklamace byla rychlovka, bo měli naskladněné - asik dobře věděli o průseru a měnili to na otočku).
Mám už 3. kus a měnil se vždy celek.
Ten nový vnitřek stojí asik kolem 16 tis., ale, zase vzhledem k možným problémům, bo nové díly, jiné vůle ve starém obalu atd., je možná líp vzít nový....taky, je na to záruka jako na celek, což, jak je vidět se hodilo ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: :baseball: :baseball: (nehledě na to, že je to třeba uvnitř přesně seřídit a to taky nebude zadara)
teď dif drží, tak doufám, že přitom aj zvostane :690: :690:

Fotky nemám, ale dif. mám schovaný....zatím není čas se v tom hrabat, ale pěkně se to vevnitř rozšrotovalo, to joooo :845: :845:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1142
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zadní diferenciál LSD u Forestera

Příspěvek od pufko »

Diferákov sa predáva habadej... Tiež som to pozeral, len cena sa mi nepáčila, čo sa týka výmeny tak problém nevidím, pokial sedia rozmery, stačí prehodiť ozubenie na nový diff, osadiť a vymedziť vôlu bajlakmi a je to...
Ja som trebárs našiel tento http://www.awesome-gti.co.uk/product.ph ... &xSec=9709
Ak sedí celková šírka a priemer pre osadenie ložísk , rovnako osadenie pre ozubené koleso, musí pasovať, jedine že by bol ešte rozdiel v priemere tisíchranu pre poloosi

Tie vonkajšie AL "šálky" by sa mali meniť za nové, pretože vonkajší prstenec ložiska sa nedá vymeniť , teda dá ale s problémami, nový stojí tuším 30€ kus, a bajlakmi za halierové hodnoty nastaviť vôlu ozubenia a vymedziť axialnu vôlu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Ceny oprav + časy

Příspěvek od M.Z. »

Doro píše:Forester SG 2003, 2.0 MT
Zadní diferenciál s LSD
Výměna v servisu (čas asik 1 hod.) ... kvůli záruce, to bylo štěstí, že ne doma
Cena 31 200,- Kč

* 2 reklamace, současně mám 3. kus (v obou případech reklamace to po cca 8 tis. km šlo do kytek)
* zjištění: forest dojede do servisu se sešrotovaným diferákem po vlastní ose aj na Valachoch
* od zjištění závady (akusticky, nejde zaměnit) cca 500 km do sešrotování (to se projeví taky, výýýrazně akusticky )
Kolik jsi zatím najel na tom posledním diferáku? Je známa nějaká diagnóza, proč se ti to opakovaně děje?
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4049
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní diferenciál LSD u Forestera

Příspěvek od Doro »

Poslední nový má najeto cca 51 tis. km.
Důvod už jsem rozepsal myslím dostatečně podrobně, tak se jukni, ať to nemosím psát odznova. Pokud bys ještě pak potřeboval víc, tak se ozvi a ptej se už konkrétně.
Nejsem jediný případ, ale můj forest jezdí i jinde než po asfaltě, tak jsem to postíhal ještě v záruce. Nevím, jak dopadli jiní s reklamacemi.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1297
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Zadní diferenciál LSD u Forestera

Příspěvek od johyyy »

Neřešil někdo v poslední době ? Včera se mi zadní dif na 2,0XT 03 vysypal.... Předpokládám že nejlehčí oprava bude asi z vrakáče jen mám strach jestli budou sedět poloosy, pamatuju si na Justy kdy jsem přehazoval poloosy ze stejného ročníku i motoru a nesedělo to....
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“