spatne studene starty

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

outback: Jo, to čidlo je jinde, to volný místo na něj jsem tam měl taky. Tam ho měli starší ročníky. Je v tělese škrtící klapky, myslím, že kombinovaný ještě s jinym čidlem (tlaku?). Teplota nasávanýho vzduchu je u tohohle motoru 40-60 stupňů úplně normální. Jestli maj kluci na Foresterech to čidlo jinde, třeba blíž vstupu vzduchu z venku, tak se to může lišit. Tím, že tady je to čidlo skoro až na motoru, tak tam je vzduch hodně teplej, kór po chcípnutí, když přestane proudit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

outback:
Ten snimac teploty je pravdepodobne zaliaty/zalisovany vo vnutri tlakoveho snimaca. Da sa to rozobrat jedine odbrusenim plastu. Popripade kukni do neho odspodu, mozno je na zaciatku diery.
Nevidim na obrazku, ale mas tam asi 5 vodicov?Bude to podobne si ako toto:
http://4.bp.blogspot.com/-kMch4kVP05s/U ... 00/maf.gif
3 vodice su MAF a zvysne dva snimac teploty. Pre pokus by si ho mohol nahradit odporom, ze ci ti budu blbnut otacky. :655:
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: spatne studene starty

Příspěvek od George »

Zdravim vsechny,
jako cerstvy a hrdy majitel Subaru jsem take nebyl usetren radovankam s problemovym studenym startem. Pri 20ti stupnich tocim 3-4x nez nastartuje. Pri 5ti stupnich toci 5-6x. Vetsi zimu jsem s nim zatim nezazil ale radsi bych problem vyresil drive nez zjistim ze pri -20ti pojedu stopem :). Nastartovani samotne probehne bez problemu, akorat se se snizujici teplotou cim dal dele toci jakoby nasucho. Takze zajistim VAG KKL kabel, protoze univerzal OBD2 mi toho pri startu moc nerekne. V mezicase zkusim proverit klapku vzduchu a dalsi jednoduse pristupne veci diskutovane v tomto vlakne.
Jedine o co bych poprosil, zda mi nekdo muze vysvetlit jak muze vetsi/mensi vule ventily mit vliv na start?
Dekuji.

BTW, povedlo se ten problem nekomu z resitelu vubec vyresit? Nejak mi prijde ze to preslo do ztracena co se vysledku tyce.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: spatne studene starty

Příspěvek od outback »

outback píše:Někdy mi po studeném startu motor moc brzo sníží otáčky nebo párkrát pomalu zahoupá, pak si je zase na chvíli zvedne a dobrý. Dnes po startu a vyjetí z garážového stání při čekání na otevření vrat klesly otáčky až na 900 a vyloženě koktal a blikal kuřetem, po přidání plynu dobrý, dělá to na benzín, po zahřátí opět zcela v pohodě i klidný volnoběh. To celé se děje ale jen někdy, většinou vše ok, nebo vyjedu dřív než by to mohlo nastat. Čím to může být? Vlastní start vždy v pohodě, skoro na první pohnutí startéru.

Taky jsem si všimnul, …
Tak pro pořádek: problém pravděpodobně s čidlem teploty nesouvisel a byl asi způsoben postupným odcházením plynových vstřiků
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Blikání kuřetem signalizuje aktuální nesrovnalosti ve spalovacím procesu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Tak je tu zas zima, a stare dobre studene starty :-/
Rozoberalo sa to aj u 2,5l BH,zeby teda bola bohata zmes pri starte. Skusim to odplynit po jazde pri LPG filtry nech to je bez tlaku celu noc.
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spatne studene starty

Příspěvek od sima »

No,když už jsi to načal...nechtěl jsem to psát předčasně a chtěl počkat na víc ranních fest mrazivých startů,ale zatím se stalo a děje toto:po výměně rozvodů při -6 starty napoprvé :-/ ,nechápu to a nevěřím tomu,kor že by se to spravilo novými rozvody,ale zatím se ranní starty na druhou etapu nekonají,tak uvidím,víc to neřeším,dám info.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Mira »

To se klidně stát mohlo. Mě to v mrazu nestartuje jak normálně na drc, ale na drc-drc. Tzn startér motorem otočí 2x, ba i 3x. Přisuzuju to mrtvý lambdě.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: spatne studene starty

Příspěvek od goha »

Tak mě to při studeném motoru startovalo na 1 drc, cca 1 sec. LPG se přepnulo po cca 2,5 km.
Teď používám ten el. předehřev motoru, LPG se přepne do 10 m :-) , ale startování už není tak přesvědčivý. Sice na 1 drc, ale cca 2 sec..
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od yohn »

Jaky el predehrev mas?
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: spatne studene starty

Příspěvek od goha »

Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: spatne studene starty

Příspěvek od George »

Omlouvam se za offtopic ale jak tohle realne funguje/pouziva se? Nedovedu si predstavit ze si z panelaku natahnu 50m prodluzky na parkoviste a tam hodinu rozmrazuju motor nez nastartuju...

Jinak ke studenym startum porad nemam zadne dalsi info, kdyz je pod nulu tak cca 4-5 otoceni nez naskoci, diagnostika ukazuje vse v normalu. Mozne priciny vcetne zde zminenych:
1. ECU bere signal z lambdy az se zahreje, takze vypadava ze hry jako zdroj problemu.
2. Cold start valve zase podle toho co jsem pochopil ridi jen volnobeh > take vyhazuji z podezreni.
3. elektrika vse ok, bez poklesu napeti na jakekoliv klicove casti pod napeti aku
4. cidla teploty pred sanim, v sani i v chladici kapaline OK > vylucuji z podezreni

zatim me to pali ciste ze zvedavosti, az kvuli tomu neodjedu tak do toho investuji vice energie.

Edit:
Pri -20stupnich bez problemu na treti otoceni. Problem je zavisly na vlhkosti ne na teplote. Takze hlavni podezrely jsou svicky. Stejne uz se blizi jejich interval.
Naposledy upravil(a) George dne pon led 23, 2017 5:59 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: spatne studene starty

Příspěvek od goha »

Tak z paneláku to určitě nenatáhneš ... i když ..... :-DDD
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od VDC »

Já si dovedu představit tu 50 metrovou prodlužovačku nataženou z paneláku. Ale nedovedu si představit, že by tam vydržela do rána a pak je teda vtipná představa, jak to po ránu motáš, abys mohl odjet. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: spatne studene starty

Příspěvek od George »

Prekvapuje me ze se takovy produkt ujme na trhu. Ocividne motoriste z bytu zakaznici nejsou, ti co maji barak s garazi taky ne, asi je kopa lidi co maji barak bez garaze...
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“