Výlety mimo asfalt.

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1300
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od strider »

Staci to, ikdyz to chce davat bacha na kameny kvuli svetle vysce, specialne na te Strategice. Ale letos sme byli trosku severneji a nebyl problem najit si hezke sotoliny, spis sme meli parkrat i to povestne bahno a to bylo horsi, nastesti ne smerem nahoru ale jen sjezdy dolu :)
Bohuzel sem nam nepovedl husarsky kousek jako Milosovi, a do toho medeneho dolu u Geamany nas nepustili, tak aspon jeden mensi kamenolom
v Geomalu probehl kde sme videli krajeni obrich vapencu na desky a velke nakladaky Volvo.
Přílohy
IMG_0022.jpg
IMG_0027.jpg
photo_2023-08-26_22-07-51.jpg
photo_2023-08-26_22-07-55.jpg
photo_2023-08-26_22-07-57.jpg
photo_2023-08-26_22-07-59.jpg
photo_2023-08-26_22-08-02.jpg
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19542
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od hamoun »

nadhera .. !!!
koukam, jak si to umis uzit v STi i ve Foresteru >B-)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49492
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Hezký Kubo
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 436
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Stekem »

Jj to vím s tím podvozkem, já spíš myslel jestli už to množství elektroniky nebude na obtíž oproti předchozím modelům. Byl jsem s Otb v Bělé a vyblbnul jsem se na tom "offroad" polygonu, kde byly limitem velké převisy u Outbacku, resp. hlavně ten přední při sjezdech, kdy jsme to tam všichni zespodu zbrousili.
Strider: moc pěkné fotky. Čím víc to různě prohledávám podle fotek a map, tak jsem rozhodnutý, že bych příští rok vyrazil. AT pneu mám, nějaké drobnosti na autě pořeším a je to.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20784
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od námořník »

Pěkný Kubo 👍. Jak spíte? Koukám, že nemáte střešní stan, tak stavíte stan, nebo v autě, nebo jezdíte od hotelu k hotelu?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5002
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Makovica »

Stekem píše: sob srp 26, 2023 3:23 pm Krásné! To Rumunsko mě láká, ale nevím jestli ten můj Outback BS na to není už moc “měkkej”. Ale kurník, jel bych. =)
Mi hovor. Ked vidim tie fotky, hned by som sa k niekomu skusenejsiemu pridal :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1377
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Cliffer, Stekem : Taky věřím, že se do Rumunska ještě někdy podívám. A to byl náš letošní výlet už 4. v pořadí za posledních 10 let. Rumunsko je vděčný cíl. Je blízko a dá se tam volně jezdit. Doufám, že to ještě chvilku takhle vydrží. Navíc se Rumuni usilovně snaží ještě letos vstoupit do Schengenu, takže odpadne zdržení na hranicích.
milosv píše: pát srp 25, 2023 12:29 am Dušane, nad nádherou Rumunska se jen tají dech, a hlavně není to pořád turistický cirkus - aspoň někde.
Je fakt, že „turistického cirkusu“ není v Rumunsku až zas tak moc. Jenže letos jsem se s ním setkal a spískal jsem si to sám. Totiž, ….. když jsem se s někým v Česku začal bavit o Rumunsku, tak otázka vždycky zněla: a jel jsi Transfagaraš? Ne …?, a Transalpinu?, … taky ne? Ale Strategicu určitě ano, … ne? Jakto? Takže tentokrát jsem do výletu zařadil i tyto tři populární cesty.

O Strategice už jsem psal, ta i když je ježděna turisty víc než jiné šotoliny, je to pořád únosné, pořád pěkná pohodlná a sympatická trasa. Obtížný je akorát nájezd na hřeben z východního konce, je spíš hlinitý než kamenitý a za mokra hodně těžký. Letos tam voda vymlela tak hluboké rygoly, že prý nebyl vůbec sjízdný. Proto jsme východní sešup vynechali a sjeli z hřebene dolů už do Ciungetu. A ještě poznámka pro fajnšmekry: ze samotné Strategicy se dá vyjíždět i na vrcholy kolem cesty. Některé výjezdy jsou ale docela drsné.

O cirkusu na Fagaraši napíšu za chviličku. Obrázky jsou ze Strategicy a okolních kopců.
DSCN4173 - kopie.JPG
EZVZ0114 - kopie.JPG
IMG_9550.JPG
IMG_9557.JPG
IMG_9567.JPG
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od croctoy »

Makovica píše: Mi hovor. Ked vidim tie fotky, hned by som sa k niekomu skusenejsiemu pridal :)
Uděláme výjezd nezkušených BS? Obrázek Taky bych to chtěl někdy zkusit, ale zatím nemám s kým...
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1300
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od strider »

hamoun píše: pon srp 28, 2023 9:08 am nadhera .. !!!
koukam, jak si to umis uzit v STi i ve Foresteru >B-)
No jo, zaclo me to bavit oboje, mno :) Ale jisteji se precijen citim v STI :D
námořník píše: pon srp 28, 2023 11:04 am Pěkný Kubo 👍. Jak spíte? Koukám, že nemáte střešní stan, tak stavíte stan, nebo v autě, nebo jezdíte od hotelu k hotelu?
Uff, zkusim to popsat obsirneji - letos sme jeli stejny dve auta jako loni, ale sestava se rozrostla na 4 dospeli a 3 deti.. 2, 8 a 9 let. To uz je na stany moc velka sestava a posadka tomu vlastne neni ani tolik naklonena. Takze hotely na bazen/more byly az v Bulharsku na riviere na konci cesty, ale v Rumunsku sme to pojali jinak a hledali vyjimecnejsi mista, hezky po nasem :)

prvni misto: https://goo.gl/maps/yz3pqXAJZzeuSyjd8
Meli sme chatku kam sme se vsichni vesli, jak pernikova chaloupka, je to byvaly kemp po nemcich, mistni par to tu rekonstruuje samodomo. Maji tu vyziti pro deti, samostatny herni domecek, kos na basket, hromadu mista na hrani, male jezirko na chytani ryb a jezdeni na male pramici kolem dokola, ma to i svoje misto na grilovani se sezenim, majitele jsou neskutecne pratelsky tak nam poradili kam ject co videt atd. Takze to byla nase zakladna par dni. Taky sme zjistili, ze je zda se samozrejmosti vsech rumunskych ubytovani tohohle typu poskytnout hostum flasku slivovice k pobytu, nu, nenechali sme ji tam jen tak stat, aby se nezkazila :)

Druhy misto byl jeden domek z airbnb:
https://www.airbnb.cz/rooms/849117926760265776
Zase malej domek na kraji sveta, ten mel nevyhodu, ze tam nebyla pitna voda z kohoutku a horka voda byla pouze ohrevem z krbu, takze byla sranda zapalovat krb, ale pred domem nam kempily kone z cele vesnice kazde rano, meli sme dvorek na hrani fotbalku s deckama, a zase zakladnu na offroad okolo.

Treti misto bylo tohle:
https://goo.gl/maps/Pwc27VDeBJzn1Fzi7
To sice vypada nejlip, ale ve skutecnosti bylo nejhorsi. Misto vody teklo z kohoutku bahno, po vydatnych destich byly proste spinave studny v okoli. A to ti ty lidi predem nereknou. Ale zase sme tam potkali rumuny zijici v nemecku na vylete v daciich co taky jezdili po kopcich okolo jako my :D Zakladna na okolni kopce super, ale vyziti pro decka tu bylo nejmin.. Takze sme po vecerech ucili hrat deti karetni hru Exploding kittens :D Nekdy se decka pres den offroadem bavily, a kdyz ne tak spaly nebo klikaly na mobilech, klasika.. A prezili sme na baleny vode.

Jeli sme se podivat na sekvoj - https://goo.gl/maps/pRQraVwap7JwvyqdA
Jeli sme se podivat na vodopad - https://goo.gl/maps/1PH3ok5Kx9vCcYso8
Velke prehrady v okoli - https://goo.gl/maps/f2a6GwBf3PpyCAuB7
Objizdeli sme to tam ty kopce kolem dokola kdyz to slo, jednou nas zastavil fakt velkej brod s velkou vodou a velkyma kamenama, na ktere sme si netroufli.

Osvedcilo se nam jezdit podel viewpointu na google mapach a proste hledat vyhledy :) napr.
https://goo.gl/maps/UmyWc6rtHEoaAP2d6
https://goo.gl/maps/P6tUuwMJs5ExCWFu7
A pak nake trasy najit na nakych offroad webech, ktere jsou oznacene jako Easy, a doufat ze kdyz tam projel nekdo pred vami, ze projedete taky :) i tak sme se jednou dvakrat vraceli..

Forester je na tom s previsama velmi dobre, kolegova RAV4 nikoliv, prisla o naky plasty a jednu urazenou koncovku vyfuku ;x Co se elektroniky tyce, nic, zadnej problem. Obcas kdyz se zaprasi kolo tak se rozsviti ABS protoze se zanese sensor, ale na funkcni to nema vliv a staci umejt wapkou okolo a vypnout/zapnout klicek a je to pryc. To co sme projeli s foresterem, tak byste projeli i s BS outbackem, maximalne by to odnesly ty spodni plasty stejne jako na te RAVce.. samozrejme tam jdou najit extremnejsi cesty po traktorech lesama, kde ta cesta uz ani nebyla videt, ale tam uz by to chtelo auta typu LC, hilux.. a idealne bez deti a s navijakem kdyby neco :) I tak nase vybava obsahuje jen ARB TRED recovery boardy, ARB kompresor kvuli ufukovani/dofukovani gum, jedno kyneticky lano. A vic nic, ani lopata :D
20230705_115639.jpg
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20784
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od námořník »

Dík 😁👍. Paráda, že jste si to užili 😁👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4742
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tsakabaru »

Jakube paradni akce a to foto posledni - "look at that view!" (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 436
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Stekem »

Super! Parádní fotky fotky Dušane!
Strider: díky za popis a tipy. Vím, že do Rumunska jezdí kdekdo s kdečím, ale zase bych nerad byl něčí přítěž, protože mám moc placatý auto a naopak bych zase rád využil toho, že Outback je přece jen něčeho schopen, tj. nějaký ideál co jste jeli.

Já už to Rumunsko a Balkán zkoumám delší dobu, ale nějak to vždycky vyšumělo. Jsem ale odhodlán, že bych tam příští léto vyrazil.
Takže croctoy, Makovica a další...nemáte v plánu příští rok něco? :-)
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 566
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od milan74ma »

Ak sa bude nieco chystat, dajte info, pripojim sa ak ma vezmete zo sebou
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1377
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Na Tranfagarašské silnici se nám vůbec nedařilo. Byli jsme v nesprávný čas na nesprávném místě. Byl totiž víkend. Jeli jsme z jihu od jezera Vidraru. Tam jsme zastavili pod Drákulovym hradem Poienari – to je ten doopravdický hrad Vlada Tepeše „Napichovače“, co k němu vede 1480 schodů, ne ten smyšlený turisticky atraktivní u Brašova. A přišla první nepříjemnost: hrad se rekonstruuje a je uzavřen.
1 Transfagaraš- Drákulův hrad.JPG
Takže všechna auta pokračovala dál na Transfagaraš a my s nimi. Počasí nic extra, silnice zanedbaná a nějakou údržbou už dlouho neposkvrněná, ale scenérie skalnatých vrcholů, pastvin a vodopádů krásné. Směrem nahoru provoz houstl, zpomaloval se, ….. až se asi 2 km před vrcholovým tunelem úplně zastavil. Totální zácpa před tunelem, v tunelu i za tunelem. Odtud jsme v tom stoupáku 1a1/2 hodiny po kousíčcích popojížděli nahoru, než jsme se dostali za tunel. Tam jsou velká parkoviště, horské chaty, jezero, prodejní stánky s blbinami. Chtěli jsme tam zaparkovat, projít se a udělat nějakou fotku. Nic z toho se nepodařilo. Takový cirkus, takovou pouť jsem ještě na horách nikdy neviděl. Všude přecpáno auty, nešlo vybočit z cesty, nešlo nikde zaparkovat a proud aut nás přískoky unášel areálem dál. Pak už jsme začali klesat a silnice pořád ucpaná po obou stranách. Tentokrát v protisměru fronta 3 km dlouhá, plná těch nešťastníků, co směřovali k vrcholovým parkovištím. Nakonec jsme se z toho mumraje nějak vymotali. A bez šrámů.
2 Transfagaraš.jpg
3 Transfagaraš.JPG
4 Transfagaraš- nekonečná fronta.JPG
5 Transfagaraš- tunel v dohledu.JPG
6 Transfagaraš- areál za tunelem.jpg
Takže Transfagaraš = náš nejnepříjemnější zážitek z celého rumunského výletu. Stačilo a už tam nikdy nepojedu. A taky bych se zdráhal označit Transfagaraš za nejkrásnější vysokohorskou cestu Evropy, jak se o ní všude píše. V Alpách je podle mne hodně takových a ještě mnohem působivějších cest.


Transalpina - mnohem menší provoz, většinou perfektní asfalt, perfektní serpentýny, krajinářsky a na rozhledy možná lepší než Transfagaraš. Přejížděné sedlo je výš položené než transfagarašský tunel. Z asfaltky jsme odbočili a vyjeli na vrchol 2228 m. Transalpina stála za to, všichni spokojeni.
7 Transalpina.JPG
8 Transalpina- Stanu Stefanu.JPG
10 Transalpina- vrchol 2228 m.JPG
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19542
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od hamoun »

paradni fotky a zazitky!
ale . .oslik vede :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Cestování“