Zbouchnutá Impreza

Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 501
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od krum »

Začal bych asi tím, že Impreza hatch je bytelnější auto, než by se mohlo zdát, protože můj téměř 80 letý táta z ní byl v sobotu sice vyloven za asistence záchranářů a následně "rychlou" odvezen na traumapříjem nemocnice, nicméně krom značného potlučení bude (snad!) OK a naštěstí i řidič druhého auta vylezl naprosto nezraněn (což je hlavní).

Odvoz auta do servisu i vyhodnocení jeho stavu proběhlo bleskurychle během dneška vč. reakce technika pojišťovny. Bohužel se závěrem, že kastle je "hnutá" fatálně a auto je tedy KO. Což mě mrzí, sloužilo skvěle, má nájezd jen cca 110 tis. km, bylo celou dobu pečlivě servisované, koupeno nové v ČR u Freye s jediným majitelem, nedávno se dala nová spojka. Auto je myslím MY 2007 do provozu 2008, benzínová verze 2,0 R 110 kW s manuálem s redukcí.

Předběžně bych zkusil sílu komunity, zda by někdo měl užitečný nápad v téhle situaci. Co byste dělali? Nemám ani žádný prostor, kam vrak dočasně umístit, ani znalosti/zručnost/čas jít cestou odprodeje nepoškozených dílů jednotlivě. Nejsem schopný posoudit, jestli např. cesta koupě padlé naftové rézy za 50 tis. Kč a přeskládání do jiné kastle je legální/realizovatelná atd.

Přijde mi škoda poslat tohle auto rovnou do šrotu resp. prodat v dražbě pojišťovny za nějakou opravdu symbolickou cenu (minimálně agregáty by mohly ještě posloužit, náraz šel na levý bok a z auta neunikly žádné provozní kapaliny).
42953.jpg
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14991
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od Tapan »

Úvodem přeji tátovi rychlou rekonvalescenci z nepříjemného zážitku a přidám obvyklé (ale pravdivé!) konstatování, že když jde jen o plechy, tak nejde o nic.
Naftovou Rézu imho seženeš levněji. Víc než 30 bych za ni nedal a i za těch 30 bych chtěl, aby nebyla domlácená a orezlá. Přeskládání do kastle z diesla technicky možné na 99 % bude a jde to dokonce i zlegalizovat ve spolupráci se Subaru ČR (kolik to stojí nevím, tak daleko jsem nikdy nebyl, ale potvrdil mi tuhle možnost pan Čermák, když jsem s ním konzultoval možnost záchrany Quicklyho Spec B). Přeskládání není úplně trivka, kromě motoru a převodovky se musí samozřejmě přehodit komplet elektrika, přístrojovka, pohon z velké části nebo komplet a zcela určitě taky nádrž. V některých případech i řízení, ale nevím, jestli zrovna tady. Nic dalšího mě nenapadá, ale ani tohle není málo.
Jinak souhlasím s tím, že by byla škoda to pustit nějakému překupníkovi za pár korun, aby to rozebral na díly.
Jestli je to dvoulitr a chtěli byste se toho spíš zbavit tak jak to je, pošli mi do SZ nějakou představu o ceně.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4753
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od Tsakabaru »

hlavne ze jsou vsichni OK!
zamrzi to, ale to muze potkat kdykoli kohokoli, ve finale to jsou "jen" plechy
"jen tak" preskladani do dieselove kastle urcite ok nebude, muselo by se prevarit VIN, prenest stitky a cert vi co jeste (jestli ty dehty nemaji nejaka specifika)
ale urcite se tu nejaky napad objevi =) ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4753
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od Tsakabaru »

Tapan píše: pon kvě 13, 2024 2:51 pm Přeskládání do kastle z diesla technicky možné na 99 % bude a jde to dokonce i zlegalizovat ve spolupráci se Subaru ČR (kolik to stojí nevím, tak daleko jsem nikdy nebyl, ale potvrdil mi tuhle možnost pan Čermák, když jsem s ním konzultoval možnost záchrany Quicklyho Spec B).
pekne! ,,,,| (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49493
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od VDC »

Petře hlavně, že je táta relativně dobrej. Rána to evidentně nebyla malá. Kdo za to mohl ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 501
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od krum »

Všem díky za účast i rady!

2Tapan: Ano, je to benzín dvoulitr. Teď je to totálně čerstvý, ale za pár dní asi napíšu.

2VDC: Rána to byla velká. Formálně za to může táta, jel z vedlejší. O dalších věcech nechci spekulovat, ale tu křižovatku zná a sám si to úplně neumí vysvětlit. Auto zleva prý neviděl a tudíž si myslí, že dotyčný jel velmi rychle (není tam doleva rozhled moc daleko a navíc ten kdo zleva přijíždí po hlavní jede z kopce). Stejně tak je mi jasný, že starší člověk má pomalejší reflexy a že to mohl být jen jeho pocit a dotyčný příliš rychle nejel. Já jen můžu říct, že před měsícem mě táta Rézou vezl (město, dálnice, parkování) a přišlo mi, že řídí líp, než bych čekal. Ale můžou být některé dny lepší, některé horší. Nemyslím, že se 80ky dožiju, ale těžko soudit, jestli člověk bude mít ve stáří sebereflexi a pozná, že má už některejch věcí fakt zanechat. Táta jel na chatu a případnej konec řízení by znamenal zřejmě i prodej chaty. (Já ho samozřejmě dovezu/odvezu, ale ne kdykoliv a na chajdě uprostřed lesa nemůže jen tak zůstat sám bez auta. Zvažuju samozřejmě všechny možnosti včetně toho, že ho budu vozit, on už nebude jezdit Prahu a nějaký malý ojetý auto bude mít případně jen na popojíždění kolem chaty pro případ, že mu třeba dojde cukr.)
Naposledy upravil(a) krum dne pon kvě 13, 2024 3:25 pm, celkem upraveno 1 x.
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3649
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od bushman1 »

Měl jsem podobnou bouračku, já jako viník a byl jsem přesvědčen, že po hlavní nic nejelo. A to mi bylo jen 45.

Stálo mě to pár bodů a 20 tisíc spoluúčast. Obě auta totálka, lidi bez následků.
O papíry jsem nepřišel.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20798
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od námořník »

Hlavně ať je táta ok. Jinak si myslím, že není co přeskládat. Šlo to na předek, tak bude určitě potkanej motor.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19546
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od hamoun »

presne .. je super, ze je tatka v poradku a pokud jeste uvazuje o rizeni, je to pecka. zvlaste, pokud mas pocit, ze je za volantem v pohode.
a jak pise buschman1, to se proste stane .. bohužel ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14991
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od Tapan »

@námořník Jirko, předpokládám, že Petr nechtěl přeskládávat tu Fabii :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20798
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od námořník »

Vidíš, nedávám pozor 😂. Už blbě vidím 😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od františek1 »

Námořník i Tapan mě hodně rozesmáli... :-)
Forester STurbo 01
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 501
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od krum »

I já děkuju Námořníkojc za rozptýlení. :-) (Druhý auto je nákladní automobil Škoda Octavia.)
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3115
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od Šaman »

Hlavně, že je tatínek v pořádku. To je hlavní. V této době tak trošku tuším, o čem jsou takové nehody. Držím palce ať SR z toho nic hlubšího nevyloupne.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49493
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbouchnutá Impreza

Příspěvek od VDC »

Petře bohužel není nic divnýho, že si taťka neuvědomuje, že by nedal přednost. Jak píše Bushman, stane se to i mladším ročníkům a v 80 už je to bohužel celkem běžná věc. Já těch ran seniorů vidím v práci celkem dost. Tak snad z toho taťka vyjde zdráv a nějak to s tou chatou vymyslíte.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „III. gen. GE/GV/GH/GR (07-11)“