Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Maxcz »

bushman1 píše: čtv říj 19, 2023 4:48 am Na prevenci puchýřů zkus nosit dvoje ponožky. Je to dost známá věc, že to pomáhá.
Ale chce to větší boty.

Nebo hodně tlusté ponožky. Já nosím vojenské, určené do goretex bot, aby nerozdíraly membránu.

Pak také záleží na typu bot.
Já mám v tomhle ohledu špatné zkušenosti s vysokými vojenskými botami, které moc fixují nohu a to podporuje zase puchýře.
Zase ale vydrží nesmysl.
Mám Belleville a Bates.

Na dlouhé tripy do lehčího terénu mi vyhovují měkoučké Lowa Renegade - nejprodávanější outdoor bota na světě.
https://www.hudy.cz/renegade-gtx-mid-men
V naší partě na vandry už si je koupili dva další lidé.

Meindly mám doma také, ale to je spíš na skály nez na dlouhe chození. Moc těžké a tvrdé. Podobně Hanwag.

Solomony na outdoor určitě ne...nevydrží moc, co tak čtu a slýchám kolem sebe.
To je tak na krátký výlet.
Zrovna na posledním vandru je kamarád zničil.

S Asolo nemám zkušenost.

V low endu si lidi docela chválí Keeny.
Jak sem psal, je to dle typu ponožky Salomon jedny to udělají a druhé ne... Teď nosím ty 2in1 od UYN a nemohu si vynachválit je to slabá ponožka s tlustší mezi tím je prostor a vpodstatě takové dvě jak píšeš. Dlouhé treky chodím jen v botaskach na lehko, v těžké botě se nedá chodit 100km. A v tlustých ponožkách bych se upekl jaro - podzim :)
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2532
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

Moje zkušenost je, že proti puchýřům je nejlepší vnitřek boty z měkké, tenké, hladké bezešvé kůže. Jo trvalo mi 50 let než jsem přišel na to, že nejlepší Gore-Tex je kůže. Ponožka je každá dobrá, která se nezhrnuje a neklouže po noze, což může být u každého jiné, ale mnohem víc záleží na správné velikosti. Raději roztáhnout o půl čísla meší než nechat klouzat o půl čísla větší.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49575
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Ono s těma membránama je to dost individuální. Mě se třeba nepotí nohy, takže já můžu mít na nohou klidně gumovky. :-) To jsem samozřejmě nadnesl. Ale membránu v botách nepotřebuju. Pořádně namaštěný kožený boty zcela uspokojí mé potřeby. Teda kdybych náhodou někam chtěl lézt, v nějakým mokrým bílým bordelu, což nechci, takže vlastně žádný takový boty nepotřebuju. :-)
Mám vysoký kožený Bennony, ty vozím s sebou na víkendy do přírody. Je v nich teplo a do bláta jsou fajn. Ale nepořizoval jsem si je na žádnej přespolní běh, jenom tak stát u werkštatu, aby netáhlo. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Maxcz »

JRJ píše: čtv říj 19, 2023 9:20 am Moje zkušenost je, že proti puchýřům je nejlepší vnitřek boty z měkké, tenké, hladké bezešvé kůže. Jo trvalo mi 50 let než jsem přišel na to, že nejlepší Gore-Tex je kůže. Ponožka je každá dobrá, která se nezhrnuje a neklouže po noze, což může být u každého jiné, ale mnohem víc záleží na správné velikosti. Raději roztáhnout o půl čísla meší než nechat klouzat o půl čísla větší.
To máš pravdu, takový vnitřek mají ASOLO, ale s těma prostě nechceš jít 100km a víc... Zkusil jsem a achylovky nepodekovali, máš v nich nohu jak v preskaci. Je to na VHT nebo když jdu fotit a mám na zádech 15kg+. Zatím jsem nic lehkého jako botaska resp ALTRA nenašel a aby mělo kožený vnitřek :)
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Maxcz »

VDC píše: čtv říj 19, 2023 9:50 am Ono s těma membránama je to dost individuální. Mě se třeba nepotí nohy, takže já můžu mít na nohou klidně gumovky. :-) To jsem samozřejmě nadnesl. Ale membránu v botách nepotřebuju. Pořádně namaštěný kožený boty zcela uspokojí mé potřeby. Teda kdybych náhodou někam chtěl lézt, v nějakým mokrým bílým bordelu, což nechci, takže vlastně žádný takový boty nepotřebuju. :-)
Mám vysoký kožený Bennony, ty vozím s sebou na víkendy do přírody. Je v nich teplo a do bláta jsou fajn. Ale nepořizoval jsem si je na žádnej přespolní běh, jenom tak stát u werkštatu, aby netáhlo. :-)
Závidím Ti nepotící se nohy. Já ještě teď chodím v kratasech, triku a vestě. Boty normal promok, neb bych se v GTX botasce upekl 😂🤦😂

S prvními mrazy co atakují -5°C a méně a bílým bordelu přezouvám do lehkých jarních kalhot a GTX bot 😄
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4855
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tsakabaru »

Maxcz píše: čtv říj 19, 2023 6:02 pm Závidím Ti nepotící se nohy. Já ještě teď chodím v kratasech, triku a vestě. Boty normal promok, neb bych se v GTX botasce upekl 😂🤦😂

S prvními mrazy co atakují -5°C a méně a bílým bordelu přezouvám do lehkých jarních kalhot a GTX bot 😄
tak to jsme na tom dost podobne :-DDD =) *_*=*_*
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2532
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

Maxcz píše: čtv říj 19, 2023 6:00 pm To máš pravdu, takový vnitřek mají ASOLO, ale s těma prostě nechceš jít 100km a víc... Zkusil jsem a achylovky nepodekovali, máš v nich nohu jak v preskaci. Je to na VHT nebo když jdu fotit a mám na zádech 15kg+. Zatím jsem nic lehkého jako botaska resp ALTRA nenašel a aby mělo kožený vnitřek :)
To přijde na to jak je ta bota tvrdá a stavěná. Třeba Meindl dělá celokožené pohory od bačkor (Ohio tvrdost AB) přes příjemnou klasiku (Borneo tvrdost B) až po extrémní alpiny tvrdosti D.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Maxcz »

JRJ píše: pát říj 20, 2023 10:08 am To přijde na to jak je ta bota tvrdá a stavěná. Třeba Meindl dělá celokožené pohory od bačkor (Ohio tvrdost AB) přes příjemnou klasiku (Borneo tvrdost B) až po extrémní alpiny tvrdosti D.
Tak když nebude jako přeskáč tvrdostí, tak Ohio má 600g na botu... U Altra či jiných to máš na pár a odejdeš to s nima tak, že o nich nevíš. Pak jsou samozřejmě víc prodyšné botasky atd ale vše už tu padlo. Ale každý dle svého gusta...

Mě přijde pohorka do českých luhů a hájů zbytečná v 90% případů... A když vídám v Jizerkách, Krkonoších atd na asfaltu či betonu lidi s pohorkama B/C tak je nechápu, dobrovolně si huntovat nohy...
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2532
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

Samozřejmě celokožená bota je mnohem těžší než membránovka.

Po Čechách šmajdám v celokoženejch polobotkách až na pár výjimek (třeba suťová pole v údolí Oslavy), protože backpacking už neprovozuju. Pohory jsem na sobě měl naposledy na Triglavu v roce 2021, kdy se mi rozplynul sen o Snowman tracku.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od croctoy »

Já jen jak přeceda psal o Prabosu.. Obrázek... Nenošené, jen skladované, obyčejné vojenské boty PrabosObrázekObrázek
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Maxcz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 177
Registrován: čtv bře 21, 2013 7:57 pm
Jméno a příjmení: Jan
Bydliště: Liberecko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Maxcz »

croctoy píše: sob říj 21, 2023 12:26 pm Já jen jak přeceda psal o Prabosu.. Obrázek... Nenošené, jen skladované, obyčejné vojenské boty PrabosObrázekObrázek
Tohle je naprosto běžné, kór když si je nenosil, tak si to jen podpořil :) hydrolíza PU, čeká to každého, daň za komfort a odpružení :)

http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.ph ... 8&start=90
ex - BMW E36 318Ti Compact / r.v. 1997 / 103kW
ex - BMW E46 320d touring / r.v. 2002 / 110kW
ex - Subaru Impreza / r.v. 1996 / 85kW
Současný Subaru OUTBACK / r.v. 2008 / 127kW
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49575
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Pěkně :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24589
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

:-D :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od croctoy »

Super...ale u vojenské boty by se to prostě stát nemělo, ta bota musí vydržet extrémní zátěž. Nicméně nejsem naivní, pokud chceš dobrou botu, i jako voják se podíváš mimo erár...
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 292
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od wenzel »

Jsem se zase nasral... Byl jsem nucen narychlo při neděli zajet do Olomouce od nás ze Šumperka. Vzal jsem si Ofcu,bo má dálniční známku a jede za 1/3 oproti Karkulce(Su původem pravej lakomej Hanák) Tak si to tak vrním v pytlu za kamionem za 3.8 na sto a najednou diskotéky v zrcátku, sundám haxnu z plynu, hopnou přede mě, stáhnou si mě z té D35 a prej že nemám zaplacenou známku atd... Nedávno mi do drahuše nacouval nějaké skopčák, žádná velká škoda, ale měnil jsem značky. Vyřídit novou zelenou kartu ně napadlo, ale známku teda fakt ne. Vůbec by mě mě nenapadlo, že v tom slavným online světě se tohle automaticky neupraví v těch databázích. No nakonec jsem nic neplatil, ale zajebal jsem hafo času a u toho měl strašný chcaní, kdy při těchto úkonech z principu mé výjimečnosti nejsem schopen si ulevit 😀 Takže tak...
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“