Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Both sides previous revision Předchozí verze
navody:vymena_rozvodu [22.09.2018 15:00]
Revox
navody:vymena_rozvodu [25.09.2018 05:29] (aktuální)
Revox [motor DOHC / 2.0 / 121kW]
Řádek 110: Řádek 110:
   - U vozu s MT nasadíme chránítko nad ozubenou rozetou klikovky. Měla by být 1mm nad řemenem. Toho lze dosáhnout např. odstřižením pásku tloušťky 1mm (např. PVC - lino) a s tím to namontovat a pak vytáhnout a zkusit, jestli s ním lze pohybovat. Utahovací moment je **10Nm**.   - U vozu s MT nasadíme chránítko nad ozubenou rozetou klikovky. Měla by být 1mm nad řemenem. Toho lze dosáhnout např. odstřižením pásku tloušťky 1mm (např. PVC - lino) a s tím to namontovat a pak vytáhnout a zkusit, jestli s ním lze pohybovat. Utahovací moment je **10Nm**.
   - Nasadíme zpět kovový kryt imbusového šroubu vrchní řemenice (sací vačkový hřídel) na straně řidiče a nezapomene vrátit zpět i gumový těsnící kroužek a s citem dotáhneme 3ks šroubků, které můžeme rovněž zajistit potřením závitu Loctite 243. Poté nasadíme zpět 3ks plastových krytů rozvodů a dotáhneme všechny šroubky momentem **5Nm**. Prostřední plastový kryt rozvodů má jiné délky šroubů, než oba krajní, čili nelze je zaměnit, tak je potřeba na to myslet již při demontáži krytů rozvodů.   - Nasadíme zpět kovový kryt imbusového šroubu vrchní řemenice (sací vačkový hřídel) na straně řidiče a nezapomene vrátit zpět i gumový těsnící kroužek a s citem dotáhneme 3ks šroubků, které můžeme rovněž zajistit potřením závitu Loctite 243. Poté nasadíme zpět 3ks plastových krytů rozvodů a dotáhneme všechny šroubky momentem **5Nm**. Prostřední plastový kryt rozvodů má jiné délky šroubů, než oba krajní, čili nelze je zaměnit, tak je potřeba na to myslet již při demontáži krytů rozvodů.
-  - Montáž ostatního pak provedeme v opačném pořadí demontáže. Dosedací plochu řemenice klikové hřídele nezapomeneme otřít a při nasazování si zkontrolujte,​ kde je pero - k němu orientujte pak drážku na řemenici. Šroub od nasazené řemenice pak dotáhneme utahovacím momentem **130Nm**. //(* U jiných motorizací se tento utahovací moment liší a může být i menší, jako je tomu třeba v případě motoru SOHC)//.+  - Montáž ostatního pak provedeme v opačném pořadí demontáže. Dosedací plochu řemenice klikové hřídele nezapomeneme otřít a při nasazování si zkontrolujte,​ kde je pero - k němu orientujte pak drážku na řemenici. Šroub od nasazené řemenice pak dotáhneme utahovacím momentem **130Nm**. //(* U jiných motorizací se tento utahovací moment liší a může být i menší, jako je tomu třeba v případě motoru SOHC, nebo větší, konkrétně 180Nm u motoru DOHC 2.5)//.
   - Správné napnutí řemenů pro alternátor / servo a klimatizaci lze dosáhnout tak, že na nejdelším úseku řemenu mezi řemenicemi ho jsme prsty schopni podélně přetočit jen o 90°.   - Správné napnutí řemenů pro alternátor / servo a klimatizaci lze dosáhnout tak, že na nejdelším úseku řemenu mezi řemenicemi ho jsme prsty schopni podélně přetočit jen o 90°.