Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Both sides previous revision Předchozí verze
navody:vymena_rozvodu [25.09.2018 05:29]
Revox [motor DOHC / 2.0 / 121kW]
navody:vymena_rozvodu [18.01.2020 20:51] (aktuální)
mnov [2.5 OHC, řemen 223 zubů] jen doplnění montáže řemenice
Řádek 53: Řádek 53:
   - nasadíme chránítko nad centrální ozubenou řemenici. Má být 1mm nad řemenem. Vyplatí se ustřihnout si pásek tloušťky 1mm (např. PVC - lino) a s tím to namontovat a pak vytáhnout a zkusit, jestli s ním lze pohybovat. Předepsaný moment je 10Nm. (jen MT)   - nasadíme chránítko nad centrální ozubenou řemenici. Má být 1mm nad řemenem. Vyplatí se ustřihnout si pásek tloušťky 1mm (např. PVC - lino) a s tím to namontovat a pak vytáhnout a zkusit, jestli s ním lze pohybovat. Předepsaný moment je 10Nm. (jen MT)
   - nastrojování provedeme v opačném pořadí demontáže   - nastrojování provedeme v opačném pořadí demontáže
-  - hlavní řemenice (ta, která se povolovala s pomocí nástroje) má být utažena momentem 180Nm. Vzhledem ke komplikovanosti to prostě cukneme "na krev". Nezapomeňte pečlivě otřít dosedací plochu a při nasazování si zkontrolujte,​ kde je pero - k němu orientujte drážku na řemenici.+  - hlavní řemenice (ta, která se povolovala s pomocí nástroje) má být utažena momentem 180Nm (pro 2.0 motor je moment 130Nm). Vzhledem ke komplikovanosti to prostě cukneme "na krev". Nezapomeňte pečlivě otřít dosedací plochu ​(dosedací plocha a závit šroubu se má namazat motorovým olejem) ​a při nasazování si zkontrolujte,​ kde je pero - k němu orientujte drážku na řemenici.
   - správné napnutí řemenů pro klímu a alternátor/​servo lze dosáhnout tak, že na nejdelším úseku řemenu mezi řemenicemi ho jsme prsty schopni podélně přetočit jen o 90°   - správné napnutí řemenů pro klímu a alternátor/​servo lze dosáhnout tak, že na nejdelším úseku řemenu mezi řemenicemi ho jsme prsty schopni podélně přetočit jen o 90°