navody:nastaveni_torqueeuro5

Nastavení Torque pro EURO V

Aplikace Torque Pro z Google Play. Je tam i neplacená verze lite, ale údajně neobsahuje tolik údajů a na fórech jsem se dočetl, že u ní může být problém s přidáváním custom PID.

OBD modul, stačí jakýkoli levný, třeba s bluetooth. Já mám tento https://goo.gl/mDQkMk Na Alze píšou, že může být zapojený pořád, protože když je vypnutý klíček, tak diagnostická zásuvka není napájená. To u mého Forestera ale neplatí. Stačí jen připojit do zásuvky a hned se rozsvítí dioda a začne fungovat bluetooth. Netuším, jaký to může mít odběr, ale bacha na to.

Vlevo dole ozubený kolečko → Settings → OBD2 Adapter Settings → Choose Bluetooth Device … tady pak vybrat modul (který musí být zapojený, aby fungoval bluetooth). Pak by se mělo Torque již připojovat automaticky.

Pak stačí na hlavní obrazovce spustit plugin Realtime Information, kde se budou zobrazovat různý údaje o autě z řídící jednotky. Jak se přidávají další ukazatele rozepisovat nebudu, na to jsou mraky vidí na YouTube. Kdyby s tím někdo chtěl třeba poradit, tak ať napíše. Z mojí zkušenosti ale u Forestera (a dost možná u Subaru obecně) fungují jen otáčky motoru a teplota chladící kapaliny. Plus ještě pár dalších věcí, který jsou ale vesměs k ničemu.

Takže je třeba přidat custom PID. To jsou v podstatě adresy v řídící jednotce, na kterých jsou různý údaje o autě. (velmi zjednodušeně řečeno) Dost informací k custom PID se dá najít tady: https://subdiesel.wordpress.com/generic/protocols/extended-obd-ii/
Případně zde: http://www.subaruforester.org/vbulletin/f160/pitrack_1-s-saga-dpf-regens-vs-performance-economy-loss-278465/index3.html

Settings → Manage extra PIDs/sensors → vpravo nahoře vyvolat menu a Add custom PID. Pak to hodí nějakou otravnou hlášku, jako, že by dál měl pokračovat jenom člověk, který ví co dělá… Stačí dát ok. Pak se do jednotlivých polí zadávají údaje o PID, které lze najít třeba na stránkách v odkazech. Například „Soot ratio“, což je zanesení DPF sazema:

OBD2 Mode and PID: 22114d
Long name: jakékoli jméno
Short name: jméno, které se bude zobrazovat v ukazateli
Minimum value: 0
Maximum value: 255
Unit type: %
Equation: A

Zbytek nechat prázdné a pak dole OK.

Pak stačí v pluginu Realtime Information přidat nový ukazatel a vyhledat si jej podle jména v seznamu.

Postup funguje na Forestera 2.0D MY10. Dočetl jsem se, že na novějších (2014+) to fungovat nemusí. Resp. že se můžou lišit čísla PID. Ale jestli je to pravda netuším.

qwertzi

  • navody/nastaveni_torqueeuro5.txt
  • Poslední úprava: 3.05.2019 22:16
  • autor: HonzaCZ