historie:leone

Subaru Leone

Typ Subaru Leone byl vyráběn v letech 1971 - 1994. Slovo „leone“ bylo odvozeno od italského slova lion, což v překladu znamená lev. Subaru Leone se začalo vyrábět jako nástupce po modelu Subaru 1000 a byl osazován boxerovými motory typu EA. Subaru Leone bylo následně při ukončení výroby vystřídáno typem Subaru Impreza.

První generace Subaru Leone byla vyráběna od roku 1971 ve verzi dvoudveřového kupé s pohonem předních kol. V dubnu roku 1972 se začal vyrábět dvou- a čtyřdveřový sedan. Od září roku 1972 se začalo vyrábět Subaru Leone s pohonem všech čtyř kol. Od roku 1977 byl vyráběn model Subaru BRAT, dvousedadlový pickup, který byl vytvořen na platformě Subaru Leone.

Druhá generace Subaru Leone byla vyráběna od roku 1979. Tato generace byla vyráběna v těchto provedeních: dvoudveřové kupé, čtyřdveřový sedan, kombi a třídveřový hatchback. Novinkou u této generace Leone byla čtyřrychlostní 4WD převodovka s možností zapnutí pohonu všech kol jediným tlačítkem. V roce 1981 bylo v Japonsku představeno první vozidlo Subaru Leone s automatickou převodovkou s pohonem všech čtyř kol. Verze hatchback byla taktéž označována jako Subaru Chaser na trhu v Kanadě a Subaru SRX na trhu ve Velké Británii.

Třetí generace Subaru Leone byla vyráběna od roku 1984 a prošla mnoha nejen desénovými změnami. Tato generace se prodávala v těchto provedeních: třídveřové kupé, hatchback a čtyřdveřový sedan RX-II, jakožto i kombi. Subaru Leone bylo od roku 1990 prodáváno v Chile, Spojených státech amerických a Kanadě pod označením Subaru Loyale. Subaru Leone bylo taktéž vyráběno s úpravami pro světový rally šampionát a to s typovým označením Subaru Leone RX Rally Specs v provedení sedan a kupé.

  • historie/leone.txt
  • Poslední úprava: 30.09.2011 01:19
  • (upraveno mimo DokuWiki)