Vadné ECU u 3.0L

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od Cliffer »

Paráda. Nová jednotka z Japanu je za nějakých 41 000 s daní. V Dobřanech mi udělali opravu za 7000 Kč. A před půl rokem, co jsem to rešil v ČR ani v Evropě nebyla stejna jednotka (ze stejnýho motoru) k sehnání. Jinak by to byla cesta s přeprogramováním imobi.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od Tapan »

Perfektně ses s tím vypořádal...a poskytl informace dál...jsi borec, díky! Taky se mě to může výhledově týkat :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od maniosa »

Respekt. Osobně jsem byl rád, že jsem v týdnu odhalil, co bylo příčinou nesvítící potkávačky, aby při další jízdě začala zas sama od sebe svítit

Odesláno z mého kapesního patlacího zařízení.

Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
Kacerda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 04, 2023 2:15 pm
Jméno a příjmení: David Kacerek

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od Kacerda »

rychlousek píše: čtv srp 18, 2022 7:44 am Zdravím chlapi,

tak jsem s tím včera strávil celý den a nakonec úspěch !! Docela mě zarazilo, jak velký problém tohle je. Řeší to mraky lidí u všech H6 3.0L i 3.6L. No ale k věci... první co jsem zjistil, že ten spínací obvod na vstřiky je sice zakázkový od Bosche, ale téměř nesehnatelný, ALE taky to je ve skutečnosti sehnatelný MC33882.

Datasheet zde: https://www.nxp.com/docs/en/data-sheet/MC33882.pdf

Válec mi vypadával vždy po nějaké době, jak jsem zjistil - po lehkém zahřátí ECU. Vzal jsem dvoukanálový osciloscop, jeden kanál napojil na konektor ECU a druhý přímo před čip. A spínání vypadlo na obou místech - tedy to vypadalo na čip. Ten mám objednaný jak "originál" z AliExpressu (ale třeba to je fakt originál), tak původní čip přímo od výrobce. A než dojde, tak jsem se pustil do pájení. Mám horkovzdušnou stanici, takže jsem čip odpájel, vše pořádně očistil, hodil pod mikroskop a ejhle... jedna cestička na DPS je přímo u čipu prasklá! A ona je teda fest tenká. No tak stačilo oškrábat, připájet znovu čip a prasklinu přemostit cínem.

Dneska najeto přes 70km a už mi nedrnčí zuby, ale užíval jsem si krásný šepot květin [DRIVE]

Pokud by někdo řešil to samé, budu mít jeden volný čip originál z Alíku (cca 50kč) a druhý od výrobce (cca 250kč). Tak pokud by někdo potřeboval, dejte vědět.

Díky všem!
M.

Jinak tady to někdo řešil i s obrázky: https://www.drive2.ru/l/480717204975779890/
Ahoj, čtu tvůj příspěvek a čumím , jsi fakt odborník, a z toho důvodu , bych tě rád oslovil s mým problémem .
Mám problém ze svou Tribecou, nepálí mně 1 válec , výměna svíček , zkouška cívek , a kabeláže, posléze jsem zjistil , že problém vychází z řídící jednotky . Tak bych měl prosbu o tvou pomoc .
Díky kacerda
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od námořník »

Vítej mezi námi, musíš napsat ještě dva příspěvky aby jsi nemusel čekat na schvalování a mohl používat zprávy.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Kacerda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 04, 2023 2:15 pm
Jméno a příjmení: David Kacerek

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od Kacerda »

[THNX]
Kacerda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 04, 2023 2:15 pm
Jméno a příjmení: David Kacerek

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od Kacerda »

A moc díky za přijetí 👍😁
Kacerda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 04, 2023 2:15 pm
Jméno a příjmení: David Kacerek

Re: Vadné ECU u 3.0L

Příspěvek od Kacerda »

Ještě řeším převodovku, mám USA verzi, ale mám druhou z Anglie, kdyby někdo měl zkušenosti , díky za informace
Odpovědět

Zpět na „Motor“