Klárčino lego

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5575
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Klárčino lego

Příspěvek od Holaňďanka »

Klárko gratuluji a moc si auto užívej. Vypadá opravdu parádně
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klárčino lego

Příspěvek od seatik »

Klári, téma zajímavé, ale chybí tu více fotek a pěkně venku vyfotit. Takhle ty folie v podzemí vypadají brutálně černě. Chválím kola, ty tomu sluší. Přidej nějaké fotky interiéru, zajímá mi, jak mají holky vnitřek auta vysmejčený a přizpůsobený sobě ;-D . Ať ti dělá jen radost. *_*=*_*
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klárčino lego

Příspěvek od quickly »

Klarka píše: stř srp 03, 2022 10:29 pm A s tím ježděním bokem :D, no moje představivost kvete,...
Mně se podařilo dostat bokem naftového forestíka až po delším zkoumání, jak na to, ale u každého dalšího auta to bylo jednodušší >B-)

Přidávám můj příspěvek na FB z 26.1.2019 :
Majitele koncernu omdlevaji při spotřebě nafty nad 6 litrů na 100 km, já jsem po ježdění bokem u JZD ve Vysoké nad Labem měl spotřebu 68.3 litrů benzínu na 100 km, jsem vysmátý od ucha k uchu. A to jsem jel slabou atmosférou, která nejede. Subaru banzai
Přílohy
spotřeba.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klárčino lego

Příspěvek od HonzaCZ »

Klarka píše: stř srp 03, 2022 10:29 pm Ohledně toho pocitu, co jsem zmiňovala, tak pro HonzuCZ: ano, cítila jsem to ve volantu.
Vím, že se to těžko popisuje. Otázka je, jestli v tom volantu je/bylo cejtit nějaký periodický frekvence, rázy pří přejezdu nerovností atd. a nebo prostě bez jakýkoliv zjevný příčiny v něm zacuká.
Klarka píše: stř srp 03, 2022 10:29 pm A s tím ježděním bokem :D, no moje představivost kvete,... snad toho s Legem zažijem hodně :). Krok za krokem...
Jedinej problém většiny subaru, BL/BP zejména, je, že dost dobře držej. Takže je utrhnout a nerozbít si ústa dá dost práce. Určitě je lepší začínat na nějaký vééélký ploše, kde nehrozí polámaný kola, proražený gumy, ohnutý ramena, zničený tlumiče a podobně. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22726
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Klárčino lego

Příspěvek od spm »

No, nejenom BL/BP. Já to bokem nedal ani na zasněženym poli :-D Pak jsem zestárnul a už to ani nezkoušel :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klárčino lego

Příspěvek od VDC »


Klarka píše: Každopádně, velký dík patří MrRichiemu za to, že mi jednak Lego našel a druhak technicky omrknul. Sepsali jsme, co bylo potřeba prohlédnout, tak jsem na servis přišla rozumně ready a rohodně to myslím pomohlo. Když všechno dobře klapne, čeká mě brzo první pořádné provětrání mimo ČR.
Klárko pro tohle auto jste jeli do toho Litvínova ?

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Klarka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 71
Registrován: stř črc 13, 2022 7:15 pm
Jméno a příjmení: Klára P.

Re: Klárčino lego

Příspěvek od Klarka »

Holaňďanka píše: stř srp 03, 2022 10:57 pm Klárko gratuluji a moc si auto užívej. Vypadá opravdu parádně
Moc děkuji, Holaňďanko!

Seatik: tak dobře, zkusím cvaknout i něco venku, snad se mi výletní plány povedou. Co se interiéru týče, no.. jak to říct, mám ráda jednoduchost :D takže tam zatím v podstatě fakt nic není. Ale třeba si to časem nějak sedne. Jo a vysmejčeno je ještě z prodeje, takže za to kredit nemám :D. Ale interiér je fajn, to je pravda, mě naprosto stačí.

A ještě k jízdě bokem: bude mi pro začátek stačit třeba natrénovat aspoň základy zvládání smyků, ale je super, že Subaru drží. Zatím je to obrovský rozdíl oproti tomu, na co jsem byla zvyklá, v zatáčkách. Stabilita, odpich, ale je fakt, že na hraně nejezdím ani náhodou...

Pro HonzuCZ: periodické frekvence bych neřekla vůbec. Spíš to byla jednorázovka. Přejíždím z rychlejšího pruhu na dálnici, lehce změním směr a pak to trošku škubnulo. Při nerovnostech jsem to nevnímala, co si pamatuju. A že by to dělalo samo od sebe bez mé příčiny, to taky ne.

A pro VDC: Jeli jsme pro to do Mostu :).

A ještě k těm fóliím, dík grftz za odkaz na Bosonohy http://www.autofolieds.cz/uvod, byla jsem s nimi spokojená, i fajn domluva, přístup. Jen jsem se teda ptala i na to infra na čelní sklo, a borec říkal, že to není dovoleno, jen když je filtr zakomponovaný přímo ve skle od výrobce. Tak se dívám, že máte jiné info, že?

Jo a ještě palec nahoru za tu Wiki, co tu máte. Spoustu věcí krásně popsaných, odkazy... fakt se to hodí! Tak jsem zvědavá, jestli se někdy vrhnu na čištění kol :D. A taky se mi líbí, jak to tady žije!
Subaru Legacy '06 BP 2.0 H4 121 kW Klárčino Lego
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Klárčino lego

Příspěvek od Mira »

To škubnutí může být i přechodem z auta s úzkýma kolama na větší šířku. Někdo má pak pocit, že to škube a bere volant z ruky při přejíždění vyjetých kolejí ve vozovce.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Klárčino lego

Příspěvek od podvlada »

Ještě doplním info o ježdění bokem. :-) ty naše čtyřkolky maj velkou tendenci se nejdřív nedotáčivě hrnout ven po tečně. Přetáčivý začnou bejt až když člověk chce a trochu cíleně to rozhodí. Když to člověk nečeká a zkusí jen přidat, jede to rovně.
Dřív (před covidem) se pravidelně pořádaly "klubový" "školy smyku". Snad zas něco bude - bylo to super.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klárčino lego

Příspěvek od quickly »

podvlada píše: čtv srp 04, 2022 7:48 pm Dřív (před covidem) se pravidelně pořádaly "klubový" "školy smyku". Snad zas něco bude - bylo to super.
Pokud by se sešlo alespoň 10 až 15 aut, tak nemám problém udělat školu smyku na podzim opět v Hradci.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klárčino lego

Příspěvek od VDC »

Klárko tak to je super, že to klaplo. Volal mi Richie, jestli tam máme někoho, kdo by na to kouknul. Dával jsem mu kontakt na Gruuma.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klárčino lego

Příspěvek od tomix »

quickly píše: čtv srp 04, 2022 7:50 pm Pokud by se sešlo alespoň 10 až 15 aut, tak nemám problém udělat školu smyku na podzim opět v Hradci.
Já bych jel :)
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klárčino lego

Příspěvek od quickly »

tomix píše: čtv srp 04, 2022 10:00 pmJá bych jel :)
založil jsem samostatné vlákno na Školu smyku 2022
viewtopic.php?t=9965
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Klarka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 71
Registrován: stř črc 13, 2022 7:15 pm
Jméno a příjmení: Klára P.

Re: Klárčino lego

Příspěvek od Klarka »

VDC píše: čtv srp 04, 2022 7:55 pm Klárko tak to je super, že to klaplo. Volal mi Richie, jestli tam máme někoho, kdo by na to kouknul. Dával jsem mu kontakt na Gruuma. Obrázek
Moc díky za kontakt! Jojo, Richie mě nabral a jeli jsme!

Tak jo, po dnešní krátké 100km projížďce mám před sebou první výzvu :D, přestalo mi fungovat levé potkávací světlo, a nějak doufám, že Subaru inženýři světla navrhli tak, že bych snad výměnu mohla zkusit i já? V Coltu se to dalo, teda u pravého.. výměnu levého jsem vzdala po asi hodině pokoušení se přes tu rez žárovku vysunout.

Teď už jsem neměla ani sílu se mrknout pod kapotu, jestli se tam vlastně dostanu, zítra.. Snad jsem našla dobře, že je to H7. Akorát teda nemám tucha, co mám v pravém, jestli je to LED nebo ne, zkusím mrknout za světla. A prošla jsem si vlákno viewtopic.php?t=7376&start=75 a vidím, že i vybrat značku je celkem věda. Máte nějaký tip, jestli koupit klasickou Osramku třeba na Alze (což bych snad mohla stihnout i zítra, ať v sobotu můžu zas vyrazit...)? I když i těch variant je taky mrtě.

Asi bych se napřed mrkla, jaký tip je prostě ta funkční, ať seženu aspoň podobnou.. Jo, to jsou takový ty "poprvé" momenty :D.
Subaru Legacy '06 BP 2.0 H4 121 kW Klárčino Lego
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Klárčino lego

Příspěvek od LukasV »

Výměna žárovky ve světle je práce na 1-2 minuty. U levýho odehnout plnicí hrdlo kapaliny ostřikovače, u pravýho oddělat nasavač vzduchu před filtrem. Tady konstruktéři přemýšleli.
Jestli Osram nebo Philips je asi jedno, vydrží zhruba stejně. A podle mě je lepší vyměnit rovnou obě.

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk


Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“