Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
JiříR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 01, 2022 7:36 am

Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od JiříR »

Zdravím, zháněl jsem u prodejce Subaru dojezdovku, sehnali, ale neseděla, byl to rozměr 145 x 65 x 17. Díra pro uchycení kola neseděla na střed, ale když mi to kolo zatlačili do názazníku zevnitř, a kus plastu se lehce ohnul, prý je to v pořádku. Na moji námitku, že kolo trčí o dva cm nad úroveň přípravy v karoserii reagoval pán slovy, že to je ale originální díl Subaru a že to tak má být. Samozřejmě pak na to neseděla podlážka, protože byla ve vzduchu. Já nevím, mi prostě nepřijde, že by Japonci byli tak pitomí. Později mi volal s tím, že kolo je opravdu v pořádku, a že aby podlážka netčela nahoru, musela by se za 20tisíc vyrobit jiná, která kufr trochu zmenší a pak prý to bude sedět. Celkově mi to připadá jako totální nesmysl. Na netu jsem pak našel neoriginální kolo, kde mi tvrdili že pasuje, a asi by to mohlo klapnout, kolo je šíroké jen 125, takže by vlezlo. Má s tím někdo zkušenost prosím?
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od Levap »

Ahoj.

Zajímá mne jak pořídis. Chci taky dojezdovku, protože tomu věřím víc než opravné sadě.

Tak pak dej vědět mám Imprezu a podle mne by to mělo by to to samé kolo.

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk

Obrázek
Impreza 2.0 MY18
JiříR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 01, 2022 7:36 am

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od JiříR »

Ahoj. Já to asi vzdám, to poslední co potřebuju je se znovu vytočit doběla, když mi přijde přepravní službou další nepasujici kolo. Jestli nakonec nebude lepší pořídit ty knoty na opravu bezdušovky a využít asistenční službu, když se mi to náhodou nepodaří zalepit. Je třeba to mít ale takto pojištěné, což předpokládám u nového auta mám. Ten přiložený sajrajt z opravné sady do pneu při defektu určitě lít nechci, takže knoty. Jen mám obavy, že mi v té 12g tubě to lepidlo časem vyschne a já to zjistím až v situaci, kdy pichnu :D Za poslední měsíc jsem měl dva defekty, v jednom případě vrtut, ve druhém 8mm tlustý šroub, ale na jiném autě kde mám dojezdové kolo, které mě zachránilo. Tím knotem opravili vše za tři minuty. Každopádně to nechám ještě jednou zalepit zevnitř, až se budou měnit kola na zimu. Knoty jsou údajně provizorka
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od zhor »

Sedí to rezervní kolo s průměrem kol co máš na autě? Se mi nechce věřit, že by se tam nevešel originál. Nebo jaký rozměr gum máš na autě Půjde to dopočítat.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
JiříR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 01, 2022 7:36 am

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od JiříR »

Dojezdovka "originál" fakt neseděla a dost brutálně. Stále jsem přesvědčený, že to byl ze strany prodejce nějaký šílený omyl a u něho třikrát potvrzený. Strašně jsem se tam nas... No, ale ten rozměr. Cpali mi tam kolo 145x65X17. Na autě jsou gumy 60ky. A škoda že jsem to nevyfotil, jak mi to narval borec na ten vnitřní plast v kufru a promackl ho, aby kolo sedělo na střed s dírou pro šroub. Já jsem byl kompletně perplex (vyveden z míry) a myslel jsem že si dělá legraci.
JiříR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 01, 2022 7:36 am

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od JiříR »

Tak pardon. Našel jsem fotku. Já to v té nasranosti vyfotil. Cpali mi tam 70ku a já mám tedy na autě 65ky.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od VDC »

No pozor. Není důležitý, jakej ta dojezdovka má profil, ale jaký má celkový průměr. Aby dávalo smysl to vozit v autě, tak kolo jako takový musí mít co nejbližší rozměr jako to co máš na autě. Jestliže to je jen 145 mm široký, tak to pochopitelně musí při 17" disku mít vyšší profil, aby celkový průměr kola byl shodný s tím, co máš na autě.
Tím samozřejmě nechci tvrdit, že se to tam vejde.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od hamoun »

Jsem sice mimo téma, ale já třeba zjistil, že dojezdovka u mého auta má asi o 5cm menší průměr než kolo na autě. Vše originál z výroby. Prý je to tak ok... ale už jsem ztratil iluzi, že na tom nouzově (pomalu) dojedu 300km v noci o víkendu domů ... blbci ...

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od bushman1 »

Mám to na STI stejně. Úplně jiný průměr originál dojezdovky než předepsaná kola v TP. A na tuhle dojezdovku je udělaný výřez v kufru pod podlahou ;-)
Už se to tu řešilo:

viewtopic.php?t=8438&hilit=Dojezdovka&start=30
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od VDC »

U předokolky je to v podstatě fuk. Tam dáš malý kolo dozadu a můžeš s tím objet svět. Ale u čtyřkolky je to problém, když je to kolo malinký. Pak je to opravdu jen na krátký dojezd někam do servisu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od Tapan »

Nezapomeň, že Hamoun kde může, tak to valí dvě kila :-) Tam už to bude poznat :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od hamoun »

otazka, co tomu rekne haldex :) .. ale to uz jsem hodne mimo :)
s dojezdovkou jezdim dle na ni napsanych informaci :)
škoda superb
ex WRX 2008
JiříR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 01, 2022 7:36 am

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od JiříR »

Kamarádi děkuji za info a taky za odkazy na jiná fóra. Tam jsem se dočetl, že nevhodné kolo, resp. rozměr, může poslat do kytek celý ten awd systém. A to bych se pak prohnul. Tak jsem se utvrdil, že koupit provizorní lepení, příp. využít asistenční službu bude nejlepší volba.
arai
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: úte zář 08, 2009 10:00 pm
Jméno a příjmení: Jaroslav Tomšík
Bydliště: Lešná Příluky

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od arai »

Dojezdovku jsem objednával rovnou s autem, ať časem nemusím laborovat co tam má být. Rozměr na plášti je T145/80D17 107M. Na autě jsem ji zatím nepoužil, do prolisu v kufru pasuje a podlážka je tam kde má být.
XV 1.6
ex: Impreza 2.0 GX kombi + LPG, MY 02
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od Austin »

Mohl bys nám prosím udělat příležitostně fotky kola tj. ráfku (označení vč. ET) a pneu ? jak v autě tak mimo, děkuji
A to vše se týká pouze aut na 17´´ předpokládám. Náhrada na obvod 18 se tam možná nevejde...jestli existuje

https://www.dojezdove.cz/c/xv-cz

Knoty a lepení mám, ale stejně.
Na asistenci nevím, jestli je možné se spolehnout.
U VW vím, že ne, po 72h stále kolo nedovezli (Touareg)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“