Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od Tiger »

Já bych na knoty, asistenci ani dojezdovku úplně nespoléhal. No možná ta ještě v cz.
Dnes ve 130 na dálnici, kdesi u Dijonu. Takovej malej na pohled neškodnej plastovej kousek. Předkem sem se vyhnul a zadkem ho vzal. Subaru vodička asi k hovnu, 10 knotů vedle sebe asi taky😀 na asistenci netušim jak dlouho bych čekal a na dojezdovce 1000km po dálnici domu taky nic moc. Zaplať panbůh, že tam na delši cesty dávám plnohodnotnou rezervu. Jo a samozřejmě, že to byla levá strana. Týnka s Oranžádou nám dělala trojuhelnik a my se snažili to vyměnit co nejrychleji.
Přílohy
DBDD64B7-CB31-455D-B11B-6E7236F27686.jpeg
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Dojezdové kolo pro Subaru XV 1.6i

Příspěvek od lojzmen »

V mém XV z r.2012 byl po deseti letech provozu v Německu původní kompresor a možná i původní mlíko.
Pneu je 225/55/R17.
U dealera prý byla k mání s dojezdovkou i vložka pod dno kufru.
Koupil jsem na extradeon.cz dojezdovku s ráfkem, nevím podle jakého konfigurátoru, rozměry jsem ladil na co největší průměr do díry pod kufrem.
Rozměr je 135/80R17.
Do výlisku v kufru se dojezdovka vleze výborně (plné kolo vůbec ne). Jen podlaha kufru se zvedla o cca 2 - 3 cm. S tím jsem počítal, předem jsem to odhadl podle šířky pneu dojezdovky.
Vyrobil jsem si nové dno kufru z překližky a z koberce, včetně zadní zvedací části na pantech. Dno kufru leží na pneumatice a na okrajích, jen po stranách jsou nově cca 10cm výřezy pro jakési plastové hrboly.
Zvedák, kliku a nářadí jsem dal pod dno kufru do dojezdovky, do samo domo zhotovené vložky z pěnovky, okolo dojezdovky toho moc nevleze.
Kompresor s mlíkem jsem dal pod sedadlo spolujezdce vpravo, i když ho nemusím mít vůbec. (přes STK to prošlo).
Pokud sedí někdo vzadu, v zimě je lepší kompresor vyndat, neb zakrývá výduchy topení na nohy.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“