Kulíškovo fungl nový Outback

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od Tapan »

Tyhle konkrétní nevím, Víťo, ale jezdím teď celoročky na obou autech a když vyloženě nežiješ v Krkonoších, tak je to ok. Tady u nás na jihu je v zimě silnice většinou mokrá a na to je ta guma v pohodě. Když napadne sníh, prostě jedu přiměřeně a když je ledovka, nespasí tě ani většina zimních gum. Takže si myslím, že s přihlédnutím k tvému nájezdu jsi zvolil dobře, jen holt když je na silnici nakydáno, tak pojedeš opatrně :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od vita1kulisek »

Díky moc, uklidnil jsi mne. Jsou to Nokiany, v nabídce prodejce uváděl, že mají vločku i horské štíty, ale nenašel jsem je tam. Třeba jsem se jen máko ohýbal, už mi to moc nejde. Holt budu muset na kolena a s baterkou popátrat.
Do hor nejezdím, ale občas do Říše nakoupit a Helmuti prý celoročky bez těch zimních symbolů neuznávají a to i v pěkném počasí bez sněhu či ledu. Určitě něco poberou i na sněhu a v létě asi trochu víc si pápne motor benzínu. Snad vydrží aspoň těch 30.000 km, uvidíme, mám je prvně. Dosud vždy striktně letní a zimní. Ale to bych se tu opakoval. Díky,
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od strider »

Zda se, ze podle vzorku mas nokian seasonproof ktery maji ten 3PMSF symbol.. a ony ty celorocky urazili dlouhou cestu a jsou velmi kompetentni i na lehkem snehu. Ze by meli vliv na spotrebu jak te strasili u Lisku, to jakoby spis ne..
Krasny auto! at slouzi.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od námořník »

Moc pěkný, ať ti dělá radost 👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od sima »

Teda Víťo tj překvápko, pěkně si užíváš penze ,,,,| (*_^) |,,,, :-) pěkná plejáda! Ty, jak jsi dal foto zde, nebydlíš ty taky v ulici jak předseda snad? Nějaká ta příčná, na schodech či co :-D už nevím :-) ale asi ne, jak pak čtu tvé další info ohledně fotek, no to je jedno, ať jsi spokojen s novým povozem, úplně z tebe čtu tu nadšenost, super.
S tí obutím, budou ti dle mě vyhovovat na tvůj nájezd a podmínky tam u vás, možná spotřeba, to je otázka, ale při tom nájezdu, naprosto o ničom vlastně...pak jen už vlastnosti pneu, ale to je zas to samé- na tvé použití za mě není co řešit. Já teda na lesníka a na to co jezdím jedině letní a pak vyloženě co nejvíc zimní pneu, nesouhlasím s tím jak tu bylo psáno, že na ledě je to už úplně jedno, jestli celoročky nebo kvalitní zimní, rozdíl tam bude dle mě nemalý. A já namrzlo potkávám víc než často a sníh taky trochu víc, než dole ve městě, jezdím přes les k chalupě a sjíždím k ní svou cestičkou...
Obouval jsem i druhé auto, citro saxík letními i zimními, ale loni jsem se na to už vys-al, nemá to smysl, při tom nájezdu a skladby cest ne, ponechány teda už jen "celoročky" Sava eskimo. Ač jsem byl dřív zapřísáhlý odpůrce tohohle řešení, už nejsem, moc to řešíme, řešil jsem, zbytečně. Vzpomeňmě si na čem se jezdilo dřív :-) Hlavně opatrně na cestách, ani ty nej pneu nespasí naše chyby.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od vita1kulisek »

strider píše: sob kvě 21, 2022 11:26 pm Zda se, ze podle vzorku mas nokian seasonproof ktery maji ten 3PMSF symbol.. a ony ty celorocky urazili dlouhou cestu a jsou velmi kompetentni i na lehkem snehu. Ze by meli vliv na spotrebu jak te strasili u Lisku, to jakoby spis ne..
Krasny auto! at slouzi.
Zdravím Stridere, přesně jak píšeš, jsou to přesně ty Nokiany Seasonproof. Nevím co to je ten 3PMSF symbol? To znamená, že má zi symboly zimy? Ono u Lišků mne moc nestrašili, to pak stihli naši podnapilí spoluobčané a kamarádi, když jsem zašel večer do obecní nálevny Otíka zakápnout, neb se to sluší, je to nový člen rodiny.
Jinak děkuji za přání. Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od vita1kulisek »

sima píše: ned kvě 22, 2022 12:10 am Teda Víťo tj překvápko, pěkně si užíváš penze ,,,,| (*_^) |,,,, :-) pěkná plejáda! Ty, jak jsi dal foto zde, nebydlíš ty taky v ulici jak předseda snad? Nějaká ta příčná, na schodech či co :-D už nevím :-) ale asi ne, jak pak čtu tvé další info ohledně fotek, no to je jedno, ať jsi spokojen s novým povozem, úplně z tebe čtu tu nadšenost, super.
S tí obutím, budou ti dle mě vyhovovat na tvůj nájezd a podmínky tam u vás, možná spotřeba, to je otázka, ale při tom nájezdu, naprosto o ničom vlastně...pak jen už vlastnosti pneu, ale to je zas to samé- na tvé použití za mě není co řešit. Já teda na lesníka a na to co jezdím jedině letní a pak vyloženě co nejvíc zimní pneu, nesouhlasím s tím jak tu bylo psáno, že na ledě je to už úplně jedno, jestli celoročky nebo kvalitní zimní, rozdíl tam bude dle mě nemalý. A já namrzlo potkávám víc než často a sníh taky trochu víc, než dole ve městě, jezdím přes les k chalupě a sjíždím k ní svou cestičkou...
Obouval jsem i druhé auto, citro saxík letními i zimními, ale loni jsem se na to už vys-al, nemá to smysl, při tom nájezdu a skladby cest ne, ponechány teda už jen "celoročky" Sava eskimo. Ač jsem byl dřív zapřísáhlý odpůrce tohohle řešení, už nejsem, moc to řešíme, řešil jsem, zbytečně. Vzpomeňmě si na čem se jezdilo dřív :-) Hlavně opatrně na cestách, ani ty nej pneu nespasí naše chyby.
Buď zdráv Šímo a díky za rozbor pneu. S mým nájezdem 2-3t./rok jsem dospěl taky k názoru, že ty celoročky by mi měly postačit. Do rachoty už v noci nemusím a zimy poslední řady let je spíše výsměchem ladovských zim, tedy zde u nás v té naší plzeňské kotlině. Výš už bývá trochu hůře, ale tam já nejezdím. A vůbec, když by nasněžilo, jet nemusím. A dvakrát ročně dávat po 1400 Kč za přehození a uskladnění se mi nechce. Fajn, že to mám potvrzeno z více odborných stran. Ještě jednou děkuji.
A dobře si pamatuji, s jakými pneu jsem začínal, na Š-100 zvané též Hundrtka byly takové zmijovky ani ne ještě radiály, byly to diagonály a jak se zařezávaly do tehdejších závějí! To bylo tehdá před lety čtyřiceti, když jsem našetřil a sehnal po známosti aspoň dvě OR-36,tzv. unerzální na zadek.... Nostagie, ale taky se jezdilo, zimní gumy neexistovaly, nebyly ani ty univerzály. To bylo tehdy shánění. Kdo nezažil, neuvěří...
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22700
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od spm »

vita1kulisek píše: ned kvě 22, 2022 7:20 am Nevím co to je ten 3PMSF symbol? To znamená, že má zi symboly zimy?
3PMSF je taková ta sněhová vločka v hoře, když je tam nakreslená. Některé jiné gumy mají jenom napsáno M+S a to se už úplně nelíbí. Jinak při tom nájezdu jsou celoročky podle mě úplně v pohodě.

Jinak krásné auto, tak ať slouží :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od vita1kulisek »

Díky za fundovanou odpověď stran pneu a přání k Otíkovi.
Já jen psal, že ten horský štít s vločkou jsem na první pohled neobjevil. Holt to chce zakleknout, nerad bych se v zimě v Říši před nákupákem s nějakým sturbannführerem dohadoval. Diky. A pro SPM speciálně: Vlaky jsou TOP!
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od cleo »

Víťo, gratulace k novému vozu!
Co se týče pneu, tady je odkaz k Nokianu: https://www.nokiantyres.cz/celorocni-pn ... proof-suv/


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od outback »

M+S nebo sněhová vločka v Německu už nějakou dobu neznamená vůbec nic. To si může na pneu dát každý. Vyrobím "Letní gruppenerotické pneu Maso plus Sado", napíšu na ně M+S a legálně prodávám své cílové skupině.

Symbol horských štítů dokládá certifikaci a splnění normy, jedině gumy s tímto symbolem se uznávají jako zimní.

Zimní gumy jsou povinné při "zimních podmínkách" - co to je není přesně definované a myslí se zhruba sníh, led, námraza. Zavedlo se to tak proto, aby důchodci, co jezdí jen když je pěkné počasí, nebyli zbytečně buzerovaný. Takže přesně pro tebe.

Pokuty:

Letní gumy v zimních podmínkách: 60€
Pokud navíc někoho omezíš: 80€
Pokud navíc někoho ohrozíš: 100€
Pokud navíc způsobíš nehodu: 120€

Cestou z Plzně do Weidenu nejspíš potkáš kontroly, co odchytávají migranty a pašované cigarety. Ty se skládají z celníků a Bundespolizei. A teď pozor: Bundespolizei nemá pravomoc řešit technický stav vozidla a dopravní přestupky. Takže sice teoreticky můžou, když si něčeho všimnou, zavolat Landespolizei, ale v praxi to neřeší a starají se jen o lidi a jejich papíry.

Když normální policajt uvidí na novém autě s českou RZ evidentně zimní gumy, obzvláště ve slušném počasí, nic řešit nebude a logo hledat nebude. Samozřejmě do doby, než ho oslovíš "Herr Sturmbannführer" nebo pokud mu minulý týden neutekla žena s Čechem. Ale v takovém případě tě nezachrání žádné gumy.

Já mám na busíku z výroby jakési asijské údajně M+S gumy bez loga, kde moc nevěřím, že by byly opravdu celoroční. Jezdím s ním v létě, v zimě jen občas když se nesolí a nebojím se, že bych se dostal do problémů - není potřeba sůl = nejsou zimní podmínky.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2277
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od vita1kulisek »

Chacha, jsem se pobavil! Dobrá recenze Outbacku, fakt že jo. Jasně chápu alergii Němců na oslovení bývalých hodností elity národa, mi by se taky nelíbilo, kdyby mne jakýsi mužik z východní stepi oslovoval soudruhu. To je prostě za námi a netřeba se mi k tomu vracet, prožil jsem to a nikdy jsem v KSČ ani jinde nebyl.
Pouze mám obavy, abych neměl problém při předvánočním nákupu. Toť vše, ujistili jste mne, že mé Nokiany projdou a to mi stačí. Oni totiž ti Helmuti jsou dost zarputilí a nepřístupní diskuzím všeho druhu. Asi je to taky dobře. Zdravím.
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od VDC »

Víťo ať to jenom jezdí a dělá ti radost !!!
Zítřek platí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3136
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od Albi »

také gratuluji, je důležité si udělat radost! (*_^) |,,,,
a také jsem zvědav na srovnání s Imprezou ;)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3176
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kulíškovo fungl nový Outback

Příspěvek od dracekvo »

Moc pěknej. Přeju hodně kilometrů bez závad.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“