Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Jetam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 26, 2022 10:03 pm
Jméno a příjmení: Matěj Kovařčík

Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od Jetam »

Čau, za pár zkoušek budu mít řidičák, a hledám auto. Něco prostornějšího, bydlím trochu výš, tak radši 4×4, ale zároveň levného. Nepotřebuju aby to byla leštěnka, už jsem po jednom pokukoval, půjdu se na něj podívat s kamarádem mechanikem. Vím že si musím dát pozor na rez, to je asi u všech Japonců. Zajímalo by mě jak je na tom 2.0 92kw, a popřípadě i s LPG. Kdyby to na LPG s vůlemi nebylo na vytažení motoru, tak bych do toho asi i investoval. Hlavní je pro mě spolehlivost motoru. Ještě by mě zajímala spotřeba u tohoto motoru, a jestli by jste mi i legacy 3 jako takové doporučili. Můj budget je pouhopouhých 30k, plus možná se mi podaří ještě něco na servis vydělat. Našel jsem vyvarene legacy 3, rv. 2000 2.0 92kw, 21tis. Cena. Najeto 218k. Motor 2.0 92kw chci úmyslně, protože nejsem závodní typ, a nad 2l stojí pojistka už moc. Už s tím dvoulitrem je to u mě na hraně. Chtěl bych hlavně názor, vědět případné neduhy, a co všechno patří do běžného servisu. Díky za případné odpovědi
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od spm »

Vítej u nás na SFC, je potřeba ještě napsat 2 další příspěvky a budeš moci psát bez odsouhlasení a posílat interku.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od podvlada »

Jenom k motoru a LPG, ten 92kw ho prej snáší dobře, je blbuvzdornej. Na ventilové vůle nemusí ven, stejně jako všechny ostatní SOHC motory, to až DOHC jdou jen změřit, ale na seřízení musí ven.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od Tapan »

Sehnat trojkový Lego, který není sežraný na sračku, už bude bohužel oříšek. Pokud někdo prodává vyvařený za 21 tis., byl bych hodně opatrnej, protože pokud to bylo udělaný pořádně, tak jen práce autoklempíře stála víc (a to pořád neřešíme lakýrníka). Tak bacha, ať si nekoupíš nějakou past. Subaru za 30 rozhodně nebude "sednout a jezdit".
Jinak motor jak píše Vláďa, tenhle se na LPG hodí, snáší ho dobře a obecně je to nesmrtelnej motor (avšak nutno kontrolovat hladinu oleje, kdo nemaže, ten nejede).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od podvlada »

Jo, to jsem zapomněl zmínit - cena - vypadá to podezřele. Trojkový lego, tedy BE/BH generace (cca 1998-2003 nebo jak) je už dost starý na to, aby bylo dost prohnilý. Pokud bude vyvařený za 21, spíš to bude zalátaný a přetřený asfaltem tak, aby se to dalo prodat někomu, kdo do toho nebude moc šťourat. Chválím snahu pořídit si Subaru, protože to jsou minimálně zajímavý auta pro lidi, který baví řídit, ale s tímhle rozpočtem se dost jednoduše může stát, že už žádný Subaru nikdy chtít mít nebudeš :-) Pokud nebudeš na autě závislej, jako jsem to měl a naštěstí i pořád docela mám já, tak by mi nevadilo mít auto, který chvíli jezdí a chvíli se opravuje. Ale jestli nemáš prostor, (hodně) nadšení a pro sichr peníze navíc na "co by kdyby", radši bych šel od toho.
Ale třeba dopadneš jako já, když jsem objevil svýho Outbacka s H6 za půlku normální ceny, tehdy za 66 tisíc. Předem jsem věděl, že to bude stát ještě dost peněz, ale šel jsem do toho, protože mě to auto nadchlo a od tý doby jsem nadšený subarista :-D A peněz nelituju.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od podvlada »

A zapomněl jsem taky dodat, že bych do hledáčku přidal i Forestera, ať už SF nebo SG. Ty na tom budou se rzí podobně, hlavně "hrnce" zadních tlumičů. Tam je díra nejčastěji. Motory jsou podobný, i v SG byl ještě 92kW dvoulitr, sám jednoho mám včetně LPG. Chápu, že Legacy vypadá atraktivněji, pokud tě u auta zajímá tvar a nechceš jen krabici. :-) Ale myslím, že obecně budou levnější než Legacy, ale taky možná vybydlenější, protože častějš slouží jako pracovní auta.
Předpokládám, že k Legacy hledáš i Outbacky, což je stejný auto, jen o 3 cm vyšší...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od Tapan »

Zapomněl jsi, Vláďo, dodat (nebo zdůraznit), že jsi ve velmi krátké době ještě jednou tolik, co stálo pořízení, do auta nasypal. To by pro někoho, kdo má budget 30k, mohla být zajímavá informace :-)
Na Forestera bych, Vláďo, spíš zapomněl, za 3 pětky budou mít hrnce na kaši všechny :-( Naopak si myslím, že Lego III už dneska nepatří na seznam nějak atraktivních ojetin a stejně starý Forester v podobném stavu víc drží cenu, protože má větší užitnou hodnotu v podobě vyšší světlý výšky.
Jetam-e, já tě nechci od Subaru určitě zrazovat, naopak, mám ty auta moc rád a čím víc jich mám, tím lépe :-D Ale auto za 30 je dneska prostě auto na dojetí do příští STK.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od VDC »

No s tím je třeba počítat, že do toho auta za málo, postupně nateče nejméně jednou tolik.
Počítej s tím, že za tyhle peníze bude problém najít auto, který není shnilý.
Ty informace o vyvaření ber spíš jako malus než bonus, protože to pravděpodobně bude o to shnilejší, jen zapatlaný nějakým sajrajtem.
Jak píšou kluci, pokud nemáš možnost to sám nebo s nějakým kámošem servisovat, tak je to na pováženou, protože servis je prostě drahej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Jetam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 26, 2022 10:03 pm
Jméno a příjmení: Matěj Kovařčík

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od Jetam »

Jak říkám, jenom jsem si ho zkoukl, neřekl jsem že ho budu nutně kupovat. Na zvedáku si ho taky prohlédnu, i s kamarádem mechanikem, pokud nedovolí aby jsme se mohli podívat ze spoda tak ruce pryč. Jinak díky, to LPG tam přeci jen možná dám, mám ještě dost času na zvážení.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od podvlada »

Jo, jak řekl Tapan, zapomněl jsem to zdůraznit. Když jsem psal, že do mýho padlo "dost" peněz, myslel jsem minimálně tu pořizovací cenu. Ono stačí mrknout na první příspěvek v mým vlákně o Outbacku (link v podpisu) a prohlídnout si ten dlouhej seznam "běžných" závad, co bylo potřeba časem udělat. A to jsem si skoro vše udělal sám.
Rádi vítáme jakékoliv nadšence v našich řadách, vo to nic :-) takže přejeme šťastnou ruku při výběru, hlavně to nepodcenit. Ideálně kdyby kamarád mechanik rovnou znal Subaru a věděl, kam koukat, ale i kdokoliv obecně znalej je samozřejmě velká pomoc. Držím palce, ono se něco pěknýho najde, stačí počkat ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od spm »

Tak ono zase kdo nevrazí ročně pořizovací cenu auta do servisu, tak není nadšenec :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3176
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od dracekvo »

Jetam píše: stř dub 27, 2022 3:51 pmJinak díky, to LPG tam přeci jen možná dám, mám ještě dost času na zvážení.
Moc to nechápu. Ty chceš koupovat nějaké starší auto za 30 tis a pak tam následně dávat LPG? To se nevyplatí. Takhle starý auta se kupujou už zásadně s LPG. Dyť zástavba nového LPG stojí skoro stejně jako pořizovací cena auta.
A nevím, tyhle lega jsem ve dvoulitru vyděl velice málo. Spíš většina bejvá 2.5. S tou jezdím za 11-12 LPG (v automatu).

Já sem nedavno řešil něco podobného s podobným rozpočtem. Akorát jsem měl podmínku automat. Nakonec jsem sáhl po A4 1.9TDI. Přece jen trojkový lego, když je v nějakém rozumném stavu, tak spíš stojí víc jak 30 tis. Audina stála 21 tis, k tomu zimní kola, něco okolo zadní nápravy, filtry, oleje, vodní pumpa, baterka a rázem to bylo o 10 tis víc.
Je potřeba si nechat i rezervu na servis.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od hamoun »

spm píše:Tak ono zase kdo nevrazí ročně pořizovací cenu auta do servisu, tak není nadšenec :-DDD :-DDD
Jen to tu piš častěji ..
Výborná reklama :-DDD

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od vena »

Když nutně 4x4 toto může být sranda,jsi podle všeho mladý.... =) [3GEARS]
https://auto.bazos.cz/inzerat/151336807 ... pg-4x4.php

A z těch levných nabídek subar
Tahle Impreza , něco usmlouvate ,servis by nemusel být potřeba,rez tam bude ale zase STK skoro na rok a půl , při prašílenych cenách za auta v současné době vypadá pro nezávodníka dobře
https://auto.bazos.cz/inzerat/149689645 ... 6-66kw.php
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Legacy 3, 2.0 92kw, nejlépe LPG kvůli nákladům

Příspěvek od petr »

chce to nespěchat a taky trochu štěstí , ale koupit se dá , občas se to povede, za 30 to leštěnka nebude to né, ale něco s rozumnou menší korozi se najít dá , ale né hned , u této cenové kategorie už fakt nejlíp když tam LPG bude , dávat do tak levného auta nový plyn je risk, to by fakt muselo mít potenciál jezdit několik roků a to od auta za 30 čekat nejde , ale náhoda je vůl jak se říká
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“