Tipy na filmy a seriály

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od Tapan »

Já teď úplně vidím Hamouna, jak si na sloupu ve výšce 600 metrů griluje hovězí :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od spm »

Já jsem teda griloval jenom v trapnejch 60 metrech tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDele ... ven%C3%A1)

ale stálo to dost za houby, lilo jako z konve, lítaly okolo blesky, každou chvíli člověka jebne po palici nějaká M40 matice, když projede zrovna ta koněspřežka nahoře... prostě, griloval jsem už na lepších místech :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od podvlada »

Cheza píše: úte zář 06, 2022 1:58 pm Takže by to teoreticky pomocí lana slézt šlo. Druhou věcí ale je, že to na sloupu ve výšce 600 metrů na zemí asi ještě nikdo neprovedl :-)
...
To je právě to no, ta teorie která by tak fungovat měla, do který se ti moc nechce, když jsi někde v hajzlu a záleží na tom život :-D Ale jako poslední možnost, než tam chcípnout, asi nakonec zkusíš všechno.
Když jsem na vejšce chodil na lezení, učitel/instruktor nám spoustu teorie vysvětloval, ukazoval, učili jsme se třeba i postup na ledovci, záchranu z trhliny a tak. A v rámci myšlení "out of the box" nám dával i hádanky. :-) Třeba jak se slanit z věže která má 100 m, máš jistící/slaňovací bod nahoře a v polovině (50 m); a lano 75 m. Když ho nahoře uvážeš, dostaneš se do poloviny, ale zbyde ti jen 25 m lana. Když ho nahoře dáš na polovic, abys ho mohl stáhnout, neslaníš ani na bod v polovině věže.

Kdo si chce popřemýšlet, dál nečtěte, dám to schválně malý, kdyžtak si to zvětšete nebo překopírujte do notepadu. ;-) Nicméně ty řešení jsou zajímavý, zejména to druhý, kde je to hodně o víře :-DDD

Jedno řešení je lano rozdělit na dva kusy - 25 m a 50 m. 25m lano nahoře uvážeme napevno, na spodním konci je uzel s okem, skrz který provlečeme delší kus lana na půl. (Jde jen o teorii, tak zanedbáváme, že nám uzel něco lana zkrátí.) To nám umožní slanit 25 m po jednom prameni k uzlu, tam se zajistíme, přehodíme slaňovací pomůcku na dva prameny a slaníme dalších 25 m do poloviny věže. Tam stáhneme 50m kus lana, uvážeme napevno a slaníme po jednom prameni až na zem.

Druhý řešení je už nahoře lano přehnout na dvě délky - 25 a 50 m a začít slaňovat po dvou pramenech. Už od začátku se točíme dokolečka jak blbečci :-D abychom prameny zamotali do sebe. Když se dostaneme o 25 m níž, kde jeden pramen končí, lano by mělo bejt zamotaný tak, že se třením udrží a dovolí po jednom prameni (tom 50m) slanit až do poloviny věže. Tam se zajistíme, lano třepu tak dlouho dokud se nerozmotá a dovolí mi ho stáhnout. Pak už si můžu vybrat - můžu riskovat znovu stejný postup, nebo už ho uvážu napevno a slaním až na zem, kde mi ještě 25 m zbyde. :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od podvlada »

spm píše: úte zář 06, 2022 2:18 pm Já jsem teda griloval jenom v trapnejch 60 metrech tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDele ... ven%C3%A1)

ale stálo to dost za houby, lilo jako z konve, lítaly okolo blesky, každou chvíli člověka jebne po palici nějaká M40 matice, když projede zrovna ta koněspřežka nahoře... prostě, griloval jsem už na lepších místech :-DDD
Tvl, aby se rozpadal most, kterej normálně zvládl roky železničního provozu, to se snad může stát fakt jen tobě :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od spm »

No právě, normálně nějaký stovky let zvládal roky železničního provozu, aniž by na něj někdo sáhnul :-D Koukám na ty historický fotky, zrovna tenhle skvost nafocenej zjěvně nemám, ale na horní straně toho mostu bylo napsáno něco jako "Nátěr byl obnoven v roce 1980" (byli jsme tam 2014 pro upřesnění :-DDD).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od sima »

Začal meteo podzim a já opět dostávám chuť na nějaký ten seriál, který snad shlédnu dřív jak do jara, nebo do jara :-) no a až začnou plískanice, zima a začnu jezdit dřív na chalupa zatápět, tak to bude jak to tak zatím vypadá docela fofr, dnes na netflixu první dva díly a konečně něco, co mě opravdu zase po delší době chytlo!!!
Možná to tady už bylo, vím, variace na Dextera, ale to je úplně jedno, takových film počinů je vícero, jen Dexter je holt v současnosti na zlatém stupínku, tak se vše srovnává s ním. A ano, Dexter je pro mě nezapomenutelný :-) =)
https://www.csfd.cz/film/610642-ty/prehled/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3776
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od puschpull »

Dovolím si takovou "vsuvku".
Němci natáčí novou verzi Na západní frontě klid. Což je podle skvělé Remarquovo knížky.

Válečný film Na západní frontě klid poprvé natočili Němci, postaral se o to Netflix.
https://avmania.zive.cz/valecny-film-na ... ni-trailer

Předchozí verze z roku 1979 byla natáčená v Čechách - hlavně u nás na Mostecku. Možná někteří pamatujete.
Výtečný film režírovaný Delbertem Mannem s Richardem Thomasem a Ernestem Borginem v hlavních rolích.
https://www.csfd.cz/film/13270-na-zapad ... d/prehled/

U velké části scén jsem byl osobně, buď jako kompars, nebo zasvětlovací "dabl" hlavního hrdiny či jako amatérský fotograf.
Krásné časy! (prvák na gymplu)

Před delším časem jsem vytvořil (a naprogramoval) galerii a část sekce (Dokument) jsem věnoval scanům fotek z natáčení tohoto filmu.
:-)
http://gal.puschpull.org/galerie?id=12

Film mohu s čistým svědomým doporučit. Patří bezesporu k nejlepším válečným (vlastně protiválečným) filmům, které byly natočeny.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od sima »

Knihu jsem teda nečetl, ač je veleslavná, ale pamatuji, ten název, ten její titul tak moc zajímavý, měla jí má máma ve své zajímavé knihovně. Zajímavé tím myslím ne braky...
No a film, žádné zpracování tohoto díla jsem taky neviděl, tak díky moc za připomenutí, je čas tohle napravit. Nejvyšší čas :-)
Opět super dokumentace, to je fakt síla! Jak to odněkud taháš z historie, máš vše uchované a kolik toho zase je, to musela být skvělá zkušenost, takové filmaření takového veledíla.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od sima »

Cheza píše: úte zář 06, 2022 8:45 am Jen škoda, že to nešlo do kin ve 3D. A ke vstupence jedny pemprsky zdarma, asi by to část publika taky pustila, třeba při čůrací scéně :-D

Ještě koukám, že někteří blázni na takové věže fakt lezou, tento i bez jištění:
Já to shlédl až teď, za mě šílenost, mám to s výškama a ne-zajištěním při zdolání tak nějak obojetně, mám je rád a zároveň nemám, někdy mě vadí, někdy ne, někdy je mě špatně už jen při pohledu , někdy zas paráda, ale obecně je to se mnou čím dál horší musím říct, teď mě stačilo vylézt na žebřík pod štít chalupy a co jsem dřív nějak jakž takž dal, dozdíval tam a posléze natíral, tak dnes už bez zajištění tohle nechci dělat a to je jen blbých pár metrů. A co teprve tohleto, tvl mazec, jen si to představím, ne ne, tohle není normální :-) ;)
Naposled se mě trošku začla motat hlava jen při obhlídce jeřábové dráhy v 12 metrech, nebylo to vůbec příjemné, přitom dřív nikdy nic...možná to bylo kapku i tím strašlivým luftem-neluftem okolo, chemie, nevím. Nebo věkem spíš, že jo :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od Mráča »

Byl se už někdo podívat na Žižku? Jaký z toho máte dojem.
WRX 08
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od Goba »

Dávají 3D brýle i jednookým?
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od sima »

Mráča píše: ned zář 11, 2022 3:23 pm Byl se už někdo podívat na Žižku? Jaký z toho máte dojem.
Nebyl, nechodím do kina, počkám si. Prý je to docela tupé veledílo, to by tak i sedělo vzhledem k...ale nic, nebudu hanit, za mě každý takový počin, snaha o něco jiného je fajn, já i tipuji, že na to jak je to zřejmě film dost o ničem, nevystihuje podstatu těchhle dějin, atmosféru tehdejší, špatná volba hlavního hrdiny, či postrádá nějaké to kouzlo filmařské, nemyslím tím zcela jistě bohatou výpravu, scény z bojiště, dobrou kameru a celebrit, teda kvalitní herce tak že to zkousnu a neřeknu si, že to bylo úplně zbytečné.
Já přidám jen postřehy ze seriálu Ty, outbeček a rovnou 2x, jen pár generací rozdíl :-)
Přílohy
IMG_20220915_173008.jpg
IMG_20220915_173733.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od Mira »

Seriál dle knihy zakladatele a kytaristy Sex Pistols. Skvěle obsazený a zahraný.
https://www.csfd.cz/film/854259-pistol/prehled/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od spm »

No až na to, že to druhý je XVčko :-DDD Ale toho BHčka jsem si nevšiml, ale jsem teprv asi u pátýho dílu.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Tipy na filmy a seriály

Příspěvek od bushman1 »

Už dlouho jsem se tak nenasmál...

Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“