Zapsání kol

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání kol

Příspěvek od tomix »

VDC píše: úte srp 02, 2022 8:23 pm Já žádnýho výrobce zapsanýho nemám. Pouze rozměr. Vzhledem k tomu, že chceš zapsat 17", tak je třeba sehnat někoho, kdo má tenhle rozměr schválenej na tvůj typ auta.
Samozřejmě oficiálně přes instituce typu Subaru Čr to je trošku problém.
To že je to 17” asi není problém, to je pro moje auto normálně povolený viz technický list - 225/65 R17 102H, 225/60 R18 100V, 17 x 7"J ET +55.

No uvidím co vymyslí.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání kol

Příspěvek od VDC »

No tak jestli to není problém, tak super.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání kol

Příspěvek od seatik »

Tome, nejsou ty 17 krok zpět?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání kol

Příspěvek od VDC »

Vašku proč by to byl krok zpět, když Tomáš chce s tím autem občas sjet ze silnice ? Menší disk a vyyší profil gumy je z hlediska ochrany ráfku daleko praktičtější.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání kol

Příspěvek od tomix »

Vidím to právě stejně a nechci pokračovat v 18" právě i na doporučení vícero lidí tady na fóru. Třeba i Rasťo z garáž tv říkal tenkrát při recenzi OTB, že by tam 18" nikdy nedal. Já čekal až sjedu letní nebo zimní gumy, abych mohl koupit menší. Prvně jsem je chtěl prodat, ale nedařilo se.

Očekávám od toho pohodlnější projev a menší opotřebovávání podvozkových částí v terénu, kde jsem byl doteď sem-tam a teď se střešním stanem na každém výletě.

Navíc si i myslím, že i ty projevy co jsem psal u mě ve vlákně, můžou být způsobené tím, že s tím jezdím (ne úplně málo) do terénu na 18" kolech.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Zapsání kol

Příspěvek od barts »

Je to tak je to hodně o úřadech. Někde by to tam zapsali cokoliv a někde chtějí vedět každou prkotinu a pak ti to nedaj stejně. Já tohle řešil jenom skrze ET.
Já lítal 3 dny po úřadech v okolí a všichni byly striktně proti čemukoliv :-D .
Tyhle úpravy nejvíc doporujučuju vyřešit s někým třeba na FB kdo ti zapíše do techničáku pomalu co chceš. Taky jsem se toho bál ale funguje to a je to bez starostí. Stojí to něco, kolem 2000 Kč vetšinou, ale věř mi že za to zapsání bez starosti je to super
A vícéměně typovej list ani nevím k čemu ve výsledku je :-D Mě ho výrobce nechtěl vydat protože mi tam nesedí ET. Takže aby mi daly typovej list tak bych si musel vybrat kola v origo rozměrech a pak je zas typovej list na nic.
No jsem rád že to mám za sebou :-DDD .
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání kol

Příspěvek od krum »

2barts: Tím posledním příspěvkem jsi to už opravdu trochu zamotal. :-/

Co se týká kol, tak:
1) Základní rozměr, se kterým se auto prodalo jako nový (plus k tomu třeba varianta s jiným rozměrem ráfku i gumy u kol na zimu), je ve velkým techničáku. Může se lišit podle země, kde bylo auto prodaný. Příklad: Moje Volvo V70 je dovezený ze Skandinávie a je v nějaký eko edici a mám na něm schválený jen disky R16, ačkoliv V70ky týhle generace jinak běžně jezděj na 17kách.

2) Vedle toho výrobce auta schválil ještě i jiný rozměry, takže zpravidla jde za poplatek získat od oficiálního dovozce kompletní výpis schválených rozměrů, které všechny jde pak dopsat do TP na registru vozidel. Máš pak trochu větší škálu toho, co můžeš koupit, řeší to ale spíš průměr a šířku disku, málokdy ET.

3) Jiná věc je právě ten Typovej list. Chceš kola, který se Ti líběj, ale danej rozměr nemáš ani v TP, ani ho výrobce auta neschválil. Ale pokud si na ten konkrétní model auta nechal disk schválit právě výrobce disku, zapíšeš do velkýho techničáku takovej disk na základě Typovýho listu a ten disk je třeba širší a s menším ET, než je pro auto předepsanej automobilkou. Omezení je, že takovej Typovej list většinou získáš jen při koupi novejch disků a na většině e-shopů si o něj musíš napsat (uvedeš, na který auto chceš disk nandat), nedávají ho většinou automaticky. Bývá zdarma, následně musíš jít na STK pro potvrzení, že jsou disky řádně namontované na autě a s Typovým listem a papírem z STK si to jdeš nechat dopsat do TP.

Problém vidím v tom, že každé pracoviště registru vozidel ty dodatečné údaje resp. úpravy zapisuje jinak - v jiném rozsahu, v jiné formulaci, což se mi tedy nelíbí.... >:-&

Pokud Ti tedy prodejce kol nechtěl dát Typovej list, pak je to tím, že výrobce disků (zatím) nenechal ten konkrétní typ disků homologovat na ten konkrétní model auta.
Naposledy upravil(a) krum dne čtv srp 04, 2022 1:40 pm, celkem upraveno 1 x.
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání kol

Příspěvek od VDC »

Bárte máš v tom hokej, protože jestli ti to někdo za dvojku zařídil s tím, žes mu dal techničák a on ti ho vrátil se zapsaným požadovaným rozměrem, tak to proběhlo pravděpodobně právě na základě typového listu.

Jak to píše Krum, nějaký výrobce někde v Evropě, páč jsme v Unii, schválil na daný typ vozidla nějaký rozměr disků a pneumatik. A vydal na to typovej list. Kde se to hledá netuším, ale lidi co se tím zabývají to ví. Já získal typovej list na disky ET 35 a pneumatiky 215/70 R16 a dokonce 225/70 R16. Protože někde někdo někdy v Německu ty rozměry na BH schválil, ačkoliv bez liftu se na to auto ani jeden ten rozměr nevejde. :-)
A ty 225/70 R16 se mi tam nevejdou ani teď, s liftem 11cm :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zapsání kol

Příspěvek od sima »

Kluci, mám dotaz, nejde mě o zapsání kol, jen nevím, kde to hodit...ale o to jaké pneu se bez škrtání vejde na SG. Pamatuji si dobře, že 215/65/16 je v pohodě, ale 215/70/16 už je tak tak, až moc na drc? Jde mě o ten první rozměr pneu, ten by měl být OK ne? Samozřejmě si to můžu zkusmo přeměřit, ale íte jak to je v praxi- zatížení auta, rejd...bylo by to případně na kolech s ET 38, ale to je už jedno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“