Chorcheho otloukánek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Cliffer »

Chorche píše: pát úno 17, 2023 4:58 pm neřešil ste někdo držák rezervy na tažný? Nervák si nechal nainstalovat lpg a teď řeší co s rezervou, tak sem mu poradil jí hodit na tažný jak sem to viděl častokrát u amíků. Hledal sem mu, jestli to u nás někdo neprodává a nenašel nic. Netušíte někdo jestli je tu k mání hotovej výrobek, nebo to budem muset vyrobit?
Já jsem tohle už řešil. Mám to ve fázi hrubého výkresu v CADu a vytvoření makety z kartonu - viz foto. CAD bych někde našel. Vymyšlený jsem to měl, že vyndám kouli tažného a dám to přes ty 2 masivní šrouby mezi ty "platle" ve kterým drží tažný. Na tom bude držet jekl s SPZ a na jeklu budou do boku výklopný držák rezervy a držák na kanďák. Pak se ale stal život a tento projekt je odložen. Já to chci udělat tak, že na to dám i SPZ, přivedu osvětlení (napojený do zásuvky pro tažný), takže se to bude tvářit skoro jako legal :-D Někdo může namítat, že na zadek to bude hrozná váha, ale právě proto první krok byl dodělání vzduchových měchů na zadní nápravu, který už tam mám :-)
20210227_153851.jpg
20210227_153909.jpg
20210227_153933.jpg
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

:-) tak nervákovi by stačilo i minimalistický řešení, já bych použil úchyt a sklápění dolu z držáku na kola viz https://www.filsonstore.cz/hlavice-nosi ... e-3-race-4 . Váhově to bude plus mínus autobus jako ten držák na kola s dvouma - třema kolama. Standartní tažný mívaj nosnost kolem 50-90kg, do čehož bysme se s rezervou vešly v pohodě. No, je škoda že to tu nikdo nevyrábí, byť sem to na balkáně někde zahlíd na živo a vypadalo to fabricky.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

tak mam vážný podezření, že mi otloukánek spůsobuje zápal šlach v levej ruce. Loni na jaře po cestě do albošky mě začal značně bolet palec na levej ruce s tim že to střílí do zápěstí. Kurýroval sem to až někdy do listopadu s tim, že po říjnový cestě do albošky to krátkodobě bolelo víc. Někdy v listopadu sem měl pocit, že uš je to v cajku. No a teď po 14 dnech ježdění s oťasem už mě to tejden zase bolí jaxvině, nemůžu si ani zavázat kaničky u bot. Volant ze zvyku držim převážně levou rukou, teď sem ve stavu, že levou neutočim ani prd, musim jen pravou. A v pátek jedu do albošky...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19083
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od hamoun »

mrkni, jak mas nastavene vetraky ...
škoda superb
ex WRX 2008
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

jesli myslíš ty co foukaj do xichtu, tak ty mam vyplý, nemam rád průvan do xichtu. Foukám buď na vokno nebo na nohy. Teď navíc sem jenom topil, takže tim to nebude. Šacuju spíš na specifickej votpor volantu/jeho polohu. Pakliže je teda problém spůsobenej otloukánkem a tu ruku sem si nepřeležel :-D
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19083
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od hamoun »

jojo .. ty,c o foukaji do ksichtu :) ja mel ten u leveho okna jednu dobu nejak tak, ze to "nikam" a "vubec" nefoukalo, ale pak me zacalo bolet predlokti ...
a ja to teda vubec necitil, ale bylo to proste trvale v pruvanu ...

tak .. jinak drzet volant, az to vylecis ... ty zlozvyky jsou devastujici :(
škoda superb
ex WRX 2008
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od vasco »

Chorche píše: pát úno 17, 2023 4:58 pm neřešil ste někdo držák rezervy na tažný? Nervák si nechal nainstalovat lpg a teď řeší co s rezervou, tak sem mu poradil jí hodit na tažný jak sem to viděl častokrát u amíků. Hledal sem mu, jestli to u nás někdo neprodává a nenašel nic. Netušíte někdo jestli je tu k mání hotovej výrobek, nebo to budem muset vyrobit?
Ja som zachytil na bazosi tento inzerát:
https://auto.bazos.cz/inzerat/165593039 ... ezervy.php

Tiež by ma zaujímalo či to niekto z klubu nepoužil!?
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

hamoune, každopádně ti děkuju za podnět, vemu tudle variantu v potaz až teď pojedu a budu to sledovat. Jináč volant takle držim celej život u fšech aut co sem kdy měl, takže v tom principielně problém nebude.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

vasco, díky za tip, předal sem ho nervákovi ;-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22710
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od spm »

No, ono to právě může být tím, že ho takhle držíš celý život :-) Jmenuje se to RSI (https://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C5%A1k ... %A1n%C3%AD) a vzniká to právě tím, že pokud dlouhodobě ten sval namáháš jedním stejným pohybem, tak se to časem rozbije.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19083
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od hamoun »

Chorche píše: úte bře 07, 2023 10:15 am ... Jináč volant takle držim celej život u fšech aut co sem kdy měl, takže v tom principielně problém nebude.
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... :)

(ono se nektere "zlozvyky" projevi na necem az za spoustu let ... vim, o cem mluvim)

hele .. kazdopadne preju, at to mas brzy ok

spm byl rychlejsi :)
škoda superb
ex WRX 2008
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

jo, chcete říc, že té náhoda že se to rozjelo v otloukánkovi a že kdybych jel 5x ročně do albošky rafkou tak se to stane taky :-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19083
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od hamoun »

presne .. driv nebo pozdeji ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2590
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

:-D no, popravdě řečeno, tomu nevěřim, ta návaznost na řízení otloukánka tam je dost evidentní vzhledem k tomu, že sem s nim jezdil prakticky jen na balkán a v mezičase sem byl na balkáně sobolem a po česku jezdim rafkou
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
plisek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon úno 08, 2010 7:30 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od plisek »

Asi to souvislost s oťasem mit bude,potkalo mě to samý nebo dost podobný,jezdil sem s otou docela dlouho do práce do Říše,takže každej den hodina tam a hodina zpátky,no a protože to bolelo jak svině a nešlo s tím hrát(kontrabas),to mě teda sralo asi nejvíc,takže doktor,mazání-ani jedno nefungovalo..Přestalo to,když sem přestal vopírat předloktí vo vokno..Holt to bylo studený a to byla asi příčina..
Forester to má trošku vejš,nebo mám možná sedačku trochu jinak,tak tam se to vopírá vo ten “parapet” nepohodlně,tam je pokoj…
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“