Chorcheho otloukánek

Odpovědět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od pufko »

Môžeš napísať priamo importérovi, ale takéto veci sa riešia aj cez dealera, pretože on priamo komunikuje s importérom značky na ktorého niekedy nevieš kontakt.
Takéto dokumenty (technické údaje, chýbajúci rozmer kolies, COC certifikát) sú často za poplatok, ale tiež platí čo si napísal vyššie, niekde sa s tebou nemusia ani baviť. U iného dealera bez problému.

Ja som kedysi dávno žiadal u dealera o rozmery pneu na Renault Scénic a tiež som nepochodil a pritom také rozmery Renault montoval, ale iba na vyšší stupeň výbavy, inak identické auto, identický motor.
Dostal som certifikát (zadarmo), kde bolo napísané aké auto, VIN a aké rozmery sú pre vozidlo schválené.
Sranda bola že v TP boli zapísané vtedy aj 14", ktoré dealerom schválene na faceliftový model nikdy neboli. Ale to bola vtedy doba dovozov, kedy sa prihlasovalo 5 cez 9 podla techničákov podobného auta, ja som mal Scénic 1 facelift a rozmery z TP boli z predfaceliftu, ktorý mal aj 14". Facelift vždy 15", prípadne aj 16"

Čo sa týka tých alternatívnych atypických rozmerov pneu, tak to ide len po známosti, pretože neexistuje aby si dostal papier na rozmer, pri ktorom potom klame tachometer. Čiže oficialne to je väčšinou len rozmer kde vychádza +- totožná dlžka obvodu pneu.

Na webe subaru.cz máš kontaktný formulár, kde môžeš napísať aký problém riešiš - za vyskúšanie nič nedáš a nemusíš nikam chodiť.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

pufko, kola a další doplňky sem uměl řešit v pohodě (na offroudech mam zapsaný všechno), ale tudle pikantérii mi zapsat (přepsat) neuměj.
Ale sem zvyklej řešit věci rači přes známosti, než na slepo, protože pak se může stát že už tvuj požadavek někde visí a nejde pak vyřešit jinym spůsobem.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od pufko »

Len že v dnešnej dobe, kedy sa niekto podpisuje pod "úkon" tú černotu nikto moc nechce robiť....
Kto by sa nechal vyhodiť z lukratívneho fleku za to že upravil úradný záznam bez požadovaného úradného dokumentu?

Na SK už to je tvrdá realita a je to všade, aj na STK čo som tu už písal XY krát, môžeš mať aj známosti, kludne ťa pošle do (ved vieš kam)
Na STK tu ludí vyhadzujú aj za nefukčné sťahovanie okna, daj si opraviť a môžeš prísť. Svieti nejaká poruchová kontrolka (ABS, ESP, SRS, ECU, a napríklad aj kvapalina do ostrekovačov) na budíku, okamžite letíš, lebo budíky sa majú fotiť celé a nie len počítadlo najazdených km a teda chyba je vidieť a technik to nemôže pustiť dalej

Cez známosť to funguje často tak, že dones auto - technik ho skontroluje bokom za poplatok 20€, povie ti čo máš zlé a čo musíš dať do poriadku a potom ti ho zoberie oficialne. Jednoducho nechcú si brať na triko auto s problémom ani za úplatok
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Tapan »

Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od HonzaCZ »

Kola se ofiko řeší/řešily přes p. Čermák - technik@subaru.cz
Jestli to je aktuální netuším.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Tapan »

S panem Čermákem jsem naposledy komunikoval v květnu 2023, reagoval rychle a byl ochotný. Snad poradí.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

díky moc pánové ;-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

tak sem panu Čermákovi napsal, uvidíme co odpoví
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

Tak odpověď pana Čermáka:
V německém TP není chyba, skutečně tam uváděli EURO 3 und D4. Vozidlo splňovalo přísnější emisní limity, které ale ještě v té době nebyli v platnosti. Norma EURO 4 byla povinná pro všechny MY2006

Podle globální homologace pro evropský trh vozidlo odpovídá směrnici EHS/ES č. 2001/100B, což je norma EURO 4. Potvrzení lze vystavit, cena je 500,-

Pokud budete mít zájem pošlete prosím Vaši adresu pro vyplnění hlavičky potvrzení a dokladu o zaplacení. Pošlu Vám bankovní spojení a jakmile naše účtárna potvrdí platbu posílám potvrzení.
Požádal sem ho teda o vystavení potvrzení. Uvidíme, jesli to bude mít na úřadu nákej smysl, případně to nechám úředně přeložit a vemu do albošky jesli by to skousli tam. Ještě jednou díky za tip na p. Čermáka :-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Tapan »

To mě těší, že to snad má řešení (*_^) |,,,,
Škoda, že musíš podstupovat takovej vopruz, abys v té kolébce svobody přihlásil auto :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

ani mi nemluf, skurvená levičácká vláda tam leze těmadle píčovinama uniji do řitě... Ale furt je to tam mnohem svobodnější neš tady...
EDITa: jen dodatek - jak starý auto můžeš v uniji přihlásit kdyš dovezeš mimo EU? Myslim že je to furt 8 let, ne? Takže sou na tom albánci s euro4 furt "dobře"...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od HonzaCZ »

To jsi ještě vydělal. Potvrzení na kola bejvalo za litr. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

:-D no dyš to bereš takle... hlavně aby to k něčemu bylo. A kola asi stejně nenapíše jiný neš co tam byly schválený, na to je lepší chodit jinudyma :-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od HonzaCZ »

No kola jsou v TP vždycky myslím jenom ty, co s nima konkrétní varianta modelu vyjede z fabriky (u Subaru). A dají se tam dopsat všechny přípustný. Není to žádnej zázrak, ale na výběr tam je: https://subarufanclub.cz/wiki/techdata/ ... fky_a_pneu
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2620
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

no to sem si přesně myslel :-) nejvíc tam sou 215/60 R16. Ale jak víme (mam je i já), vejdou se v sérii v pohodě 215/65. Já je zapsaný nemam, na tomle autě sem to neřešil poněvač sem počítal vodzačátku že auto bude na albošskejch značkách. I dyš je možný že to nakonec stejně neklapne. Ta varianta s novějšíma papírama furt visí ve vzduchu, ale nevim kolik zásadních identifikátorů to auto má. A samozřejmě nevim jak moc to kdo v Albošce při dovozu zkoumá... mam sice už člověka co tam řeší dovozy, ale zatim je jen zaúkolovanej jesli by to uměl přihlásit tak jak to je.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“