Chorcheho otloukánek

Odpovědět
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

Tak sem se vrátil z registru a dopad sem jak sedláci u Chlumce... Nejen že potvrzení od p. Čermáka je nezajmalo, ale škodolibě mi řekli, že kód patřící k euro4 mi tam zapsali omylem a že auto je euro3 a basta. Že oni berou v potaz jen co je v neměckym techničáku a to jestli němci udělali chybu nebo ne je jim fuk. Takže kód vymazali ze systému, nechali jen euro 3, ve velkym TP to přeškrtali a dalo mi dost práce z nich přestřiženej velkej TP vůbec dostat naspátek a dyš sem ho vydobil tak na něj ještě nasraně dali razítko že je neplatnej...
Takže se vracim k původní myšlence, kde všude sou na autě identifikační znaky? Stačí štítek a VINko co je na motorový přepážce nebo ještě něco?
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od HonzaCZ »

To jsou teda pěkný kurvy. To snad není možný ten aparát...

Ohledně VIN, tak bacha, dá se podle něj poznat dost věcí, tak ať tě někdo někde netahá, že máš jinou barvu interiéru nebo podobně... jako ne, že by zrovna tohle vadilo, ale může zbystřit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

No co na to říct, strávil sem tam 3 hodiny a přišlo mi že voni hledali co nejvíc důvodů jak mě vosolit a znepříjemnit mi život... I když sem jim hned na začátku řek, že to řešim kvůli vývozu auta. Jen se mi potvrdilo co vim celej život, že bez známostí a korupce nemá smysl na úřady lízt. Jenže v tomle případě bohužel známý řekli, že do toho zasáhnout neuměj, že musim tam kde se auto přihlašovalo. Jinak ještě bába něco plkala vo tom, že mi vymaže ze systému 215/60 protože v německym TP byly jen 205/60 a že nemam v systému zapsaný žádný ráfky protože v německym se nepíšou. A že si mam na ráfky sehnat coc. Jebat...
A byl sem tam za ty 3 hodiny svědkem takovejch věcí, že mi bylo z toho zle v jakym skurvenym systému tu žijem... Namátkou - přišel chlap, že ho vyhodili z první technický protože nemá v systému zapsaný kola se kerejma to nový auto koupil a kerý má zapsaný v TP. Že si je má nechat zapsat na základě papíru od dovozce. Přišel tam s tim papírem a bába ho vyhodila že má nejdříf jít na technickou a donýst jí papír vod technika, že ty kola na autě sou. Hádal se s ní asi 20 minut, bezúspěšně. To jen k minulý diskuzi v jinym vlákně jaká je to pohoda nemít velkej TP a jak bude jednoduchý vše z něj zapsat do systému ve kerym je hovno...
Vohledně toho VINka, barvu sedaček asi nikdo řešit nebude, ale spíš to jesli neni VINko ještě někde jinde po kastli. No a jesli nevíte o nějakym vraku s papírama...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od HonzaCZ »

No jak jsem psal, barva sedaček může bejt jenom spouštěč pozornosti... je tam barva auta, motorizace, převodovka, samozřejmě typ kastle, pozice řízení, trh, datum výroby atd. Není to samozřejmě "uložený" přímo ve VIN, ale dá se to podle něj dohledat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

todle chápu, ale jde mi o to, jesli celník nezvedne koberec a na podlaze nebude další vyražený vinko... Když bych bral doklady tak jen ze stejnýho modelu samozřejmě. Barvu kasle bych dyštak nechal přepsat ještě u nás. I když pozor - v novym malym TP už barva neni uvedená...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od HonzaCZ »

Nevím o ničem. (EK a KA tě nezajímá, ty máš EC)
Přílohy
2024-02-27_17-02-45.png
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

díky, tim pádem by to mělo bejt jednoduchý ;-) Ted jen sehnat ty papíry... bejval na bazoši jeden s vyhořelym motorem, ale už tam neni.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Cliffer »

Prosímtě Chorche na kterým úřadě jsi to byl? Resp na který pobočce? Abych se jí případně vyhýbal obloukem.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

v Praze to nebylo, ale nechci konkretizovat aby se to nevobrátilo proti mně, svět je moc malej...
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od pufko »

Chorche : celkom nerozumiem že nechceli vykonať zmenu ak donesieš úradný dokument. A je úplne jedno čo bolo či nebolo v nemeckom TP...
Papier od importéra je práve na to aby sa opravili prípadné chyby, či doplnili údaje.
Ja neviem ako to v CZ chodí, ale možno si s tým papierom nebol na správnom úrade.

K tým kolesám - na rýchlo som pozrel manuál a tam sú uvedené pre Outback iba tie 215/60R16 (prípadne väčšie 17"), takže po správnosti by mali byť vymazané 205/60R16

K známostiam - treba sa na to ale pozrieť z druhej strany - predstav si že si policajt a od teba chce nejaký kamoš aby si urobil v úradných záznamoch nelegálnu vec...
Kamoš je v "suchu" a tebe hrozí vyhadzov z práce a prípadne aj basa za "pomoc" kamošovi. Za mna najhoršie možné riešenie, riešiť niečo nelegálne cez známosti
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Cliffer »

No dobře. Obecně bych zkusil Plzeň. Nic proti západnímu křídlu, ale jsou tam trochu jiný :-) Ze zkušenosti vím, že co mi v Praze neprošlo, to v Plzni zapsali bez problémů.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

pufko, realita je jaká je, já bych si svět taky představoval jinak a bez korupce, ale bohužel žijeme ve skurvenym bolševickym systému gde bes korupce a známostí si můžeš koupit leda rohlík... Já sem absolutně svobodomyslnej člověk a sere mě z principu už i existence nějakýho úřadu. Natoš nutnost tam chodit a trávit tam čas hádánim se se škodolibejma bábama.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

Cliffer, mě bylo řečeno (známym na jiný doprafce) že to můžou změnit (ty eura) jen tam kde se auto přihlašovalo do provozu po importu z německa. Proto sem šel kam sem šel. Kdyby to šlo kdekoliv tak bych to asi uš měl vyřízený (pravděpodobně) i bez toho papíru od p. Čermáka. Ale nebránim se samozřejmě experimentu pakliže někdo z vás zná cestu jak dosáhnout kýženýho výsledku, klidně dojedu kamkoliv jinam.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Cliffer »

Dyk to je číčovina. Změny v TP můźeš dělat na jakýmkoliv pracovišti v ČR. Původně to bylo v místě bydliště ale několik let nazpátek to měnili. Přesně aby Ostravák, přechodně bydlící v Aši nemusel letět přes celou republiku, aby si něco vyřídil. A pochybuju (ale mohu se mýlit), že je zrovna specificky napsáno, že změnu v TP ohledně eura musíš dělat na tom jediným pracovišti...
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2616
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Chorcheho otloukánek

Příspěvek od Chorche »

Ja vim, ale konkretne u tohodle to asi nejde. Proste takle mi to bylo receno osobou kera jinak doted zaridila skoro vsechno co bylo potreba. Proto rikam jesli mate nekoho co to umi zajedu rad kamkoliv.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“