dveře spolujezdce

Odpovědět
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

dveře spolujezdce

Příspěvek od biac1 »

Zdravím.
Nelze mi otevřít dveře spolujezdce. Zevnitř ani zvenku. Problém je nejspíš v tom, že to nelze vlastně ani odemknout. Ani klíčem ani mechanicky. Ten čudlík který tam je k manuálnímu zamykání a odemykání nelze dát do polohy odemčeno. Když se o to snažím, jako by za to něco trvale tahalo na druhou stranu. Pruží to. Snažil jsem se dnes sundat tapec zevnitř při zavřených dveřích, ale nějak se mi to nedaří. Rozebral jsem i dveře řidiče abych viděl jak je to přichycené. Myslím, že směrem na odtrhnutí dovnitř tam není tolik místa abych vyškub ty bíle narážecí čudly. Nepodařilo se mi odervat ani jeden. Je na to nějaký figl, nebo to budu muset nějak vyříznout zevnitř? To bych fakt nerad. Díky
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14891
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: dveře spolujezdce

Příspěvek od Tapan »

Je to častý problém, ale myslím spíš u zadních dveří a spíš je to v klice, než v mechanismu zámku. Ty plíšky, ze kterých jsou jednotlivý táhla a páky, nejsou zrovna předimenzovaný a když to trochu zaroste / přirezne / zanese se bordelem, tak se pak zkřiví a nefunguje to, jak má. Obvykle stačí jen rozebrat, vyčistit, prostříknout, rozhýbat, narovnat do původního tvaru a něčím máznout.
Klíčové je dostat dolů ten tapec. Vzadu to při zavřených dveřích určitě jde. vpředu si nejsem jistý, ale hádal bych, že taky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: dveře spolujezdce

Příspěvek od StandaB »

Mozna by slo vymontovat sedadlo spolujezdce. Rezat je to posledni. :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: dveře spolujezdce

Příspěvek od VDC »

Mě se jednou takhle sekla klika u řidiče. Musel jsem jí rozlámat, abych se dostal na táhla. Už je to asi 4 roky a od tý doby otevírám dveře tím táhlem. Ještě jsem nebyl schopnej tu kliku vyměnit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
biac1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 18, 2015 9:47 pm
Jméno a příjmení: pavel Hlísta

Re: dveře spolujezdce

Příspěvek od biac1 »

Páčidlem jde všechno. I když jak jsem s tím pajcrem lezl do auta byl to hodně divný pocit. Nakonec rozebrano zprovozněno a doufám, že to vydrží do léta, kdy se to bude opravovat pohodlněji. Ale i tak diky
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: dveře spolujezdce

Příspěvek od Bart »

No já teď zjistil, že se mi dveře spolujezdce zamknou asi až po třetím zmačknutí DO. Musim na to kouknout. Odemknou hned. A taky mě prekvapilo, když jsem stál s otevrenyma prednima dveřma, že ze dveří kape voda...
Nakonec jsem zjistil, ze je to z gumoveho tesneni, ale v mistech kde jsou plastové příchytky. Ne dole, tam má guma odtoky, ale normálně nahoře. Po vyhaknutí z toho teklo bahýnko a voda...
IMG_20220423_154906.jpg
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“