Tunisko?

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Tunisko?

Příspěvek od outback »

Uvažuju o tom, že bych vyrazil s rodinou na dva týdny do Tuniska, asi Hammamet, klasika pláž plus výlety autem do okolí. Možná 2 noci Douz.

Nebyl tam někdo? Bezpečnostní situace? Taky tam každej druhej dostane sračku jako v Egyptě nebo Rumunsku, zvlášť když budeme jíst mimo letoviska?

Znám tam pár lidí, ale coby místní to vidí možná moc optimisticky...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3658
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Tunisko?

Příspěvek od StandaB »

Uz je to asi 20let, prvni tyden jsem sral jako Amina, a vsude zebrali. (Souse). ::-(((
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Tunisko?

Příspěvek od petr »

čmoudi :-DDD
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Tunisko?

Příspěvek od outback »

Tvl. před dvaceti lety...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Tunisko?

Příspěvek od petr »

taky jsem tam byl kdysi dávno a co se mi vrylo do paměti bylo smlouvání :-D , jednak se přiznám jsem rasista a moc je nemusím a smlouvání už vůbec né , navíc to probíhalo asi v jiném stylu něž jsou zvyklí , borec řekl cenu 300 těch jejich dinárů nebo co to bylo ja řekl 30 a skončil jsem a pokaždé když jsme kolem něj příště šli tak na mě volal a slevňoval a byl nasraný že já vůbec nepřihazuju , že tak se to nedělá :-D , asi pátý den jsem šel zase kolem tak jsem přihodil na 32 tak mi to dal a prý vůbec né dobrý obchod :-DDD :-DDD
jinak horko jak sviňa , žrádla mraky a otravných čmoudů ještě víc , jediné co to zachránilo bylo moře a sem tam hezká turistka :-D už mě tam nikdo nedostane , nemám na ně nervy
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4939
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Tunisko?

Příspěvek od Makovica »

To mozes ist rovno do Turecka, mas to rovnake. Ale civilizovanejsie. Tiez uz mam ale voci Turkom nejake vyhrady a "moralnu dilemu".
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Tunisko?

Příspěvek od bushman1 »

Byl jsem poblíž Hammametu před pár lety.
Byli jsme tam v docela luxusním hotelu, který byl původně určený pro britskou a německou klientelu, ale ti už tam teď nejezdí.
Díky tomu šly ceny strašně dolů, aby vůbec přežili.
Kvalita služeb je ale stále velmi dobrá.
Teď tam jezdí do resortů hlavně rusáci, češi a místní.
Riziko teroristických útoků na turisty tam samozřejmě je, ale je dost malé.
Třeba ten náš resort měl vlastní ochranku se psem, která tam chodila celý den po pláži.
V resortu byli velmi velmi úslužní a starali se o nás jak nejlíp mohli.
Strava tam byla docela pestrá, samozřejmě vycházela z jejich kuchyně, ale dalo se to.
Občas jsme sami vyrazili na procházku mimo resort nebo na blind taxíkem do blízkého města na trh, abychom zažili jejich reálný svět.
Na muslimském světě je zajímavá ta odlišnost od Evropy.
Na druhou stranu na tom trhu musíš počítat s tím, že budou dost vlezlí a budou ti i lhát. Jsi pro ně kafka, kterou chtějí oškubat. Tohle musíš ustát.
Ono obecně se dá asi říct, že se tě tam pořád někdo snaží legálně obrat o peníze, ale to je podobné, jako když Američan přiletí do Prahy.
Na tom trhu je reálná cena zboží 10x menší, než kolik on ti napoprvé řekne.
Léky na střevní mikroflóru jsme začali brát ještě před odjezdem, takže tam se nic dramatického nekonalo.
Za mě to stálo za to, ale znovu bych tam asi nejel.
Turecko je asi víc civilizované, ale tohle také není špatné, podobně jako Egypt.
Všechny tyhle země jsem navštívil a i do jiných oblastí, než jsou resorty.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24328
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tunisko?

Příspěvek od sima »

petr píše: sob led 22, 2022 1:29 pm taky jsem tam byl kdysi dávno a co se mi vrylo do paměti bylo smlouvání :-D , jednak se přiznám jsem rasista a moc je nemusím a smlouvání už vůbec né , navíc to probíhalo asi v jiném stylu něž jsou zvyklí , borec řekl cenu 300 těch jejich dinárů nebo co to bylo ja řekl 30 a skončil jsem a pokaždé když jsme kolem něj příště šli tak na mě volal a slevňoval a byl nasraný že já vůbec nepřihazuju , že tak se to nedělá :-D , asi pátý den jsem šel zase kolem tak jsem přihodil na 32 tak mi to dal a prý vůbec né dobrý obchod :-DDD :-DDD
jinak horko jak sviňa , žrádla mraky a otravných čmoudů ještě víc , jediné co to zachránilo bylo moře a sem tam hezká turistka :-D už mě tam nikdo nedostane , nemám na ně nervy
Petře pobavil jsi, moc :-D =)
S tuniskem zkušenosti nemám, co je na něm fajn jsou ceny a hlavně mimo sezonu, kdy je tam furt teplé moře... ale na to já už moc nehraji. Navíc z té oblasti nemám dobrý pocit, osobně ne, i když se dá vybrat relativně bezpečná oblast, jenomže to mě nestačí.
V Turecku jsem byl třikrát, co se týče trhovců je to stejné, s tím se člověk nějak smíří, ale já tohle handrkování nemám moc rád, já ani hlavně nechtěl důležitě nic kupovat :-) ale co mě teda mega sralo, docela dost agresivita, slovní útoky, když jsem vůbec nereagoval na nabídky, to se mě stalo víckrát, tohle byl už vážně hnus, byli tak nepěkně falešní, neměl jsem turky rád, teda ne tyto, zase musím říct, že se našli i jiní a ti byli naprosto fajn, žádné vtěry navíc agresívní, normálně na pohodu, byla s nimi upřímná sranda, ale moc jich teda nebylo. Jak říkal Švejk "turkovi nikdy nevěř" :-)
Outbacku jestli chceš, dám ti tip na hotel v Tunisu od známého, jezdil do hotelu taky pro němce, kámoš je kapku pedant na pořádek a tak vůbec a byli moc spokojeni, myslím, že tam byli dvakrát.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Tunisko?

Příspěvek od outback »

Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Tunisko?

Příspěvek od outback »

A teď vážněji: že jsou v Tunisku Arabové jsem tušil, co si o nich tady někteří myslí....jsem se snad ani dozvědět nechtěl.

Po Turecku jsme cestovali křížem krážem někdy kolem roku 2007, dnes by se mi tam kvůli politické situaci nechtělo, jsou i jiné země. Smlouvání mi nevadilo, spíš se mi nelíbí když jsem za kavku v krámě kde nejsou viditelné ceny a platíš víc než místní. Žebráci, vlezlí prodavači všeho možného - jo, to bylo ale jen kolem hotelů a pláží, s tím se nějak vypořádám. Někdy to byla i sranda, jeden marketingový génius si napsal ke svým oříškům fixou na papír "nejlepší kvalita - TÜV geprüft" - to se zasměješ, jak má zmáknutý německý myšlení a ty oříšky si i koupíš. V Istanbulu jsme jednou zašli to čtvrti, kde to vypadalo čím dál chudší a chudší a lidi na nás čím dál víc čuměli...rychlá otočka to vyřešila. Ale pěkné bylo v Turecku, že když se dostaneš mimo turistickou zónu, lidi jsou vcelku fajn a nastupuje velká pohostinnost. Třeba jsme vlezli v nějakém neturistickém městě ve vnitrozemí do krámku, kde měli venku pár stolků a lidi tam něco popíjeli. Objednali jsme si čaj, odkývali nám to a vypukla aktivita. Z horních pater domu visel na kabelu zvonek, ten zmáčkli, něco se pokřikovalo. Za chvíli přinesli z vedlejšího domu tácek a na něm dvakrát čaj. Za půl minuty přišla odněkud jinud jiná ženská, taky měla tácek, dva čaje - opět dohadování.... Oni v tom krámku prodávali jen studené pití z lednice, tak nám ten čaj zařídili z domova, ani si ho nenechali zaplatit a skoro se pohádali, kdo z nich nás nakonec pohostí. Tak kdyby na tom v Tunisku byli lidi aspoň trochu podobně, nezlobil bych se.

Nějaké bezpečnostní informace mám od lidí co tam žijou, prý se to vzhledem ke změnám v politice před třemi lety o něco zlepšilo.

Co mi vadí, je třeba parkování na ulici ve Sfaxu, kde ti hned nabídnou "ochranu auta"...a když nezaplatíš, ten "ochránce" ti ho pak poškodí. Ve Sfaxu mám známou, řeší to parkováním na oficiálně hlídaném parkovišti, aby se nemusela zahazovat s takovými lidmi. Do kterých oblastí a hor radši nejezdit taky vím, částečně z oficiálních informací, částečně od známých. Teroristů se nebojím víc než v Mnichově, většina tuniských kriminálníků a podezřelých existencí je stejně dávno v Německu nebo ve Francii.

Řídil někdy někdo z vás v Tunisku auto z půjčovny?

Tipy na hotel samozřejmě beru, stejně tak by mne zajímaly ty tablety na střevní mikroflóru - jak se to jmenovalo?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Tunisko?

Příspěvek od petr »

my jsme naštěstí žádnou sračku a podobně nedostali , klasicky je třeba pít balená voda, problém je to jejich ovoce a zelenina umytá tou jejich špinavou vodou , naštěstí moc netrpíme na ty průjmy , ani v bulharsku nás to nepotkalo , ale tam jsem měl sebou dost dezinfekce , slivovice :-D jinak se mají jíst ty jejich jogurty udajně to zabírá
auto jsme si tam nepůjčovali, ale půjčoven tam bylo dost , na kratší cesty se dá jet taxalem, dalo se ve městě jezdit jejich autobusem , jen nemají jízdní řád :-DDD ale když jsem viděl všude ten bordel co tam všude mají , tak mě to cestování přešlo , kolem hotelů kde jsou turisti mají celkem čisto , jinak hnus, navíc večer ty odpadky pálili na kraji města , nevím co u toho dělali , asi opíkali párky na těch plastech :-D
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Tunisko?

Příspěvek od bushman1 »

Tady jsou nějaká doporučení ohledně těch léků:

https://www.benu.cz/cestovni-lekarnicka ... -dovolenou

Jinak proti Německu a vlastně i Česku je tam neskutečný bordel. Všude se válí nějaké odpadky. Musel jsem si to i vyfotit.

Jo a alkohol jsme měli sebou také - meruňkovici a pravidelně jsme jí popíjeli. I děti povinně ;-)

Auto jsme si tam také nepůjčovali, občasný taxík vyšel velmi levně. Ale pokud se chceš pravidelně
přemisťovat z místa na místo, tak to je jiná.

Jinak já jsem si tam v kufru propašoval i otvírací nůž a ten jsem nosil pravidelně v kapse s sebou ven, kdyby nastal nějaký problém.

Obecně policie se tam dost snaží turisty hlídat a ochraňovat, protože dobře ví, že případný terorismus nadlouho ochromí příjmy z turistického ruchu.
Oni už to zažili v posledních 20-ti letech několikrát a vždy to na ně ekonomicky těžce dopadlo.
V době, kdy jsem tam byl já, tak myslím že jak německá, tak britská vláda nedoporučovala svým občanům tam cestovat. Tenkrát jsem si to hledal.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2173
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Tunisko?

Příspěvek od parabolD »

Láďo na Tuniskou srajdu jsem přímo tam v lékárně kupoval Ercefuryl, fungoval skvělé. Nechá se pořídit i tady, ale asi na předpis...

https://www.sukl.cz/modules/medication/ ... od=0214593

Jinak teď asi jedna z bezpečnějších zemí bílé Afriky. Vždycky tam budeme za kavky, ale pokud tam znáš nějaké insidery, tak máš nejlepší info co můžeš mít...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Tunisko?

Příspěvek od Chorche »

no, kdyby někoho zajmalo, jak to fungovalo f Tunisu před 40-45 lety, tak můžu sloužit :-) Sračku si nepamatuju, jen báječný briky, neskutečně dobrou zmrzlinu, výborný rybí polífky, karamelový pudinky z vopravdovýho karamelu a vašram - dort, kterej sem nigde jinde na světě neviděl a uš ani neuvidim. Smlouvání fungovalo jen sůkách, ženský věčinou nosili barevný minišaty, chlapy chodili ve voblecích, hotely pro západní turisty byly čistý a vobsluha vzorná. Žil sem tam 5 let :-)
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5165
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Tunisko?

Příspěvek od petr »

jak to že se to tam tak změnilo ? To se tam tenkrát snad i dalo vydržet podle toho co píšeš
Odpovědět

Zpět na „Cestování“