Outbackovo koronové vlákno

outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

Já už se mezi ty šílence do koronového vlákna bojím, od posledka přibyly k nadávkám i výhružky. Žalmům se zasměju, ale těch dezinformací a dezinformátorů je tam tolik, že tam už být viděn nechci.

Takže si zakládám na občasné koronové zpravodajství z Bavorska a na diskuzi s Tapanem vlastní vlákno a začnu dlouho slibovanou reakcí.
Tapan píše: úte pro 21, 2021 9:04 pm Outback: díky za reakci. Musím říct, že vlastně vůbec nejsme ve při. S uvedenými informacemi souhlasím, jen z nich vyvozujeme různé závěry, asi dle své povahy.
Tak to teda pozor, ve při jsme a zcela zásadně. Já tvrdím, že očkování je prospěšné pro všechny (kde není zásadní kontraindikace), podle tebe má očkování smysl jen rizikové skupiny. To je obrovský rozdíl!!!
Tapan píše: úte pro 21, 2021 9:04 pm Pro někoho je sklenice poloprázdná, pro druhého z poloviny plná. Jeden k tomu přistupuje "kdyby to mělo zachránit jediný život, musíme přinutit...", druhý zas "ať si každý dělá, co chce, lidi jsou svéprávní".
O nucení jsem nikdy nemluvil ani nepsal, vždy jen o mém individuálním hodnocení rizik a doporučeních. Ta hláška „kdyby to mělo zachránit jediný život“ mi připadá nepřípadná. Těžké škody jsou všude kolem nás, každý zná někoho, kdo tuhle epidemii odnesl zdravotně nebo ekonomicky a jsou to jen v ČR desetitisíce mrtvých nebo těžce zasažených lidí. Tak jakýpak „jediný lidský život“.

A k té sklenici, ta je pro optimistu poloplná, pro pesimistu poloprázdná, pro inženýra dvakrát předimenzovaná...a pro mne má prostě momentálně rezervu objemu, jejíž přiměřenost nedokážu posoudit.
Tapan píše: úte pro 21, 2021 9:04 pm ...jen prostě ty měřítka svoboda vs. autokracie státní moci mám nastavená jinak než ty.
Další faul. Jaká autokracie státní moci? Nikdy jsem nic takového nepropagoval.
Tapan píše: stř pro 22, 2021 3:55 am Outback: já nevím, já když se nechám naočkovat proti klíšťový encefalitidě, tak očekávám, že nedostanu klíšťovou encefalitidu. A neuspokojí mě informace, že jsem ji sice dostal, ale že na ni díky očkování neumřu a rychlejc se z ní vykřešu.
Tak to tě musím zklamat. Očkování proti klíšťové encefalitidě nezaručí, že jí nedostaneš. Pouze sníží pravděpodobnost nákazy o 95%. Navíc potřebuješ tři dávky – dvě krátce po sobě, po nich už je imunita solidní, ale na 95% se to dostane až po několika měsících a třetí dávce. Co mi to jenom připomíná...

(zdroj: německá Wikipedie, předpokládám, že v ČR se očkuje tím stejným)
Tapan píše: stř pro 22, 2021 3:55 am Jak je to s fungováním vakcín, na tom se shodneme. Jen ty tomu stavu říkáš, že vakcíny bezvadně fungujou, já tomu říkám, že fungujou tak trochu napiču.
Nikdy jsem neřekl, že vakcíny fungujou bezvadně. Řekl jsem, že stojí za to se s nimi nechat naočkovat. Vůbec nemám potřebu vakcínám dávat nějaké přívlastky, nálepky – tohle je Miss Vakcína, tahle zase napiču a tahle Boxer Diesel? Proč proboha? Nadávat vakcíně? Jak mi to pomůže v rozhodování? Mám jich snad padesát na výběr?

Když trefím srnu, nepostavím se na silnici a nezačnu křičet nebo psát na fórum „Tohle je Boxer Diesel mezi srnama a tohle počasí je napiču!!!“. Prostě začnu řešit situaci, konkrétní další kroky.

Můžu jedině říct, že za současné situace mi vychází nejlíp Biontech a Moderna, tím ale končím.
Tapan píše: stř pro 22, 2021 8:25 am Počkej tak pro co vlastně jsi? Měl jsem za to, že pro povinné očkování ano. Pro očkování dětí též, to jsme tu dost probírali. V čem jsem se tedy zmýlil?
To je právě ten vtip, že pro nic být nemusím. Já názor na povinné očkování nepotřebuju, můžu si klidně dovolit ten luxus na to názor nemít - nejsem předseda vlády, nejsem ministr zdravotnictví, nejsem politik, už vůbec nejsem aktivista. Nic nerozhoduju, nepíšu zákony ani vyhlášky. Já si nelámu hlavu s vládními opatřeními, jestli by se mělo očkovat od šesti nebo šedesáti, s tím jaká jsou čísla v Portugalsku a opatření ve Švédsku. Tedy něco z toho mne zajímá, ale není to tak zásadní a už vůbec si kvůli tomu nebudu sprostě nadávat s cizíma lidma na těch internetech.

Mne zajímají elementární problémy mé vlastní existence: mám se nechat naočkovat? Mám nechat naočkovat děti? A kdy? Čím? V detailu: když se naočkuju, zlepší se moje šance projít touto krizí bez závažných následků, nebo to moje šance zhorší - nebo je to jedno a rizika jsou tak jako tak minimální? A dál, když se naočkuju, pomůže to ochránit mé okolí od zdravotních následků, ztrát na životech nebo ekonomických škod?

Odpověď je za mne „očkování výrazně zlepšuje moje osobní šance a taky chrání mé okolí před těžkými zdravotními a ekonomickými škodami“. Z toho důvodu pro mne neočkování absolutně nepřichází v úvahu. A stejná odpověď mi vychází pro většinu populace – nejen pro rizikové skupiny, pro všechny pro které je vakcína k dispozici a nemají výrazná individuální rizika typu autoimunitní onemocnění nebo nějaká exotická nemoc. Kdyby se nechali naočkovat opravdu všichni, kde není zdravotně indikováno neočkovat, tak......nevím co by bylo, ale byli bychom na tom určitě lépe, utrpěli bychom menší zdravotní i ekonomické škody. O kolik menší nedovedu samozřejmě přesně spočítat, ale jednoznačně menší. Ale pozor: statisticky mi to vychází jako moje VŠEOBECNÉ doporučení. Individuálně se (zatím) rozhoduje každý zvlášť. Z těch X milionů neočkovaných jen v ČR a D se jich podle mne minimálně devadesát procent rozhodlo blbě. Rozhodování konkrétních lidí - tvoje, puschpulla a dalších ale těžko můžu hodnotit. Svojí anamnézu znám, jejich nebo tvojí nikoliv a taky se prostě vůbec necítím povolán hodnotit některá individuální rozhodnutí druhých - nejsem v jejich kůži. Akorát tady tedy vyjímečně můžu říct, že bych se PRAVDĚPODOBNĚ rozhodl jinak a jejich rozhodnutí nechápu, nebo třeba někdy i chápu, ale stejně může mít následky pro ně i okolí...

Nehodnotit, nenadávat, vysvětlovat, informovat, v klidu a bez emocí předkládat úvahy a data - jen ke zvážení a zamyšlení, nevyžadovat hned souhlas. Nebo změnit téma, když někdo tvrdí úplné nesmysly a je mimo dosah argumentů, utéct.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od námořník »

Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od vena »

outback píše: pon led 10, 2022 8:24 pm občasné koronové zpravodajství z Bavorska
Zaznamenal jsi ? Už jak dlouho probíhají pravidelné pondělní procházky po asi nejen bavorských městech ( vím od známého z města Regen) 3.1. se procházelo 507 lidí , to jest každý týden přibývá více a více lidí...

Video z jiného města pro představu ( samej skin,práv.ex apod. [IRONIE]

Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

Zaznamenal jsem video, kde natočili policajta, co těm lidem říká "vy se nechcete procházet, vy nás chcete přechcat". Byl mi sympatický. Ty pseudoprocházky pouze maskují porušování zákonů, jsou to nelegální demonstrace.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

A upřímně řečeno, legálně nebo nelegálně, ať se klidně prochází. Už tu bylo i násilí a střelba, takže mi to připadá jako vhodná forma protestu, když mají tu potřebu.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

K účinnosti ostatních očkování: o klíšťové encefalitidě jsem už psal. No a ještě jsem si vzpomněl na manželky kolegyni...očkovanou proti černému kašli...a stejně ten černý kašel dostala, je to pár let zpátky.

Spiegel a Focus online hlásí, že Djokovič asi dodjokovičoval. Teda já tomu jeho pozitivnímu testu nevěřil nikdy, ale teď se na ten certifikát podívali odborníci. Je zfalšovanej. Ono to asi zítra dorazí i do našich zpráv. A zfalšovali ho tak blbě, že se to provalilo. Museli to dodatečně přidat do oficiální databáze, nemaloval si to sám. Zato ten pozdější negativní je prej pravej. V kombinaci s nepravdivými údaji, které udal při příjezdu, má teď hodně špatný karty...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

Německo zkracuje platnost certifikátu o uzdravení na 90 dní. Ještě to neplatí, ale RKI už vydal oficiální doporučení a jednotlivé spolkové země to budou v nejbližších dnech zavádět. Tak kdo cestujete, dejte na to pozor.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od vena »

Jedna lahůdka,kdesi v říši.je to spíš k pláči
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

Velmi německé. Dokonce existuje zákon, který říká, do jakého lesa smíš vstupovat. Pokud jsou stromy nižší než snad metr osmdesát, tak nesmíš. Takže ty správní Němci chodí do lesa s metrem a váhou - protože si smíš nasbírat maximálně kilo hub.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od VDC »

Jsem rád, že to tu je normální.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

No buď v klidu, to s tím omezením výšky stromu a správným Němcem mi vykládal můj německý kamarád, a hrozně se tomu smál. Většina lidí/Němců si v takovém případě taky klepe na čelo.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

Něco z německého tisku:

https://www.focus.de/gesundheit/news/to ... 35236.html

Shrnutí: v Jihoafrické republice začíná stoupat covidová úmrtnost, možné příčiny jsou buď delší prodleva nakažení-smrt u omikronu ve srovnání s deltou, nebo zpoždění ve hlášení úmrtí kvůli všeobecnému přetížení systému.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

Drobnost, ale pobavila - tak speciálně pro námořníka:

Diskutovat s antivaxerem je jako hrát šachy s holubem - rozhází figurky, posere šachovnici a pak odletí ke svému hejnu nechat se oslavovat, jak ti to nandal.

Jen dodám, že holubů jsou různé sorty. Některý třeba přiletí, figurek se ani nedotkne, učeně pohovoří o tom, ve které zemi je snadnější uhrát vysoké ELO, pak řekne, že máš ošklivé figurky a vadnou šachovnici. Nakonec tě prohlásí za nepřítele svobodného šachu a opět odlétá ke svému hejnu se nechat oslavovat coby neporažený.
Naposledy upravil(a) outback dne sob led 29, 2022 4:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18903
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od hamoun »

To je ale pěkné :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od námořník »

Asi tak Láďo 😁. Místo antivaxera se dá doplnit i někdo jiný.

https://reportermagazin.cz/a/phYSH/zvan ... d=15016772
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Zamčeno

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“