Outbackovo koronové vlákno

Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4930
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od Makovica »

Velmi zaujimavy clanok.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od Tapan »

Láďo, dlouho jsem otálel s odpovědí zde ve vlákně, aktuálně mám víc jak měsíc zpoždění, a mezitím nám téma nějak vyšumělo. Teda až na osobní roztržky mezi některými uživateli v Korona vlákně, kvůli kterým bylo zamčeno :-) Ale to už dávno nebylo k tématu. Se tedy omlouvám a vyjadřuji poctu, že jsi kvůli odpovědi mně založil dokonce separátní vlákno.

Ano, ohledně prospěšnosti vakcinace pro děcka jsme asi ve při zůstali, ale na úrovni, jestli je lepší střelit se do nohy, nebo do ramene, obojí je na hovno, ale obojí se dá přežít. Vakcína je zásah, který nějak aktivuje (vydráždí) imunitní systém, není to ryzí dobro, je to forma přípravy na chorobu, která by byla jednoznačně škodlivá (neprospěšná), kdyby choroba neexistovala. Skupina, o které se bavíme, má na chorobu minimální imunitní odezvu a představuje pro ni minimální riziko, když už se vůbec nakazí. Tedy do nohy, nebo do ramene?

O nucení jsi asi opravdu nikdy nepsal, mea culpa. Že to odnesl někdo zdravotně, možná i zemřel...jo, a kolik lidí tomu šlo svým chováním naproti? Možná tomu naproti ani nešli, byli zdraví, sportovali a stejně to nedopadlo...nechci zabředávat do diskuze, kolik zdravých mladých lidí zakukalo na COVID a kolik jich skončilo ve špitále nebo v černé sanitce na srdeční příhodu nebo zánět srdečního svalu, který určitě nesouvisel s vakcínou, na to imho prostě nemáme my dva data. Já zcela jistě ani nepopírám (a píšu to snad posté), že pro rizikovou skupinu jsou vakcíny velký přínos, čísla tomu napovídají a nezpochybňuji je. V čem se společně babráme a nenacházíme shody jsou v podstatě teenageři. A jestli to někdo odnesl ekonomicky, za to může jako co, že se málo lidí naočkovalo? To snad ne... Za to nemůže ani COVID. Který jsem mimochodem dodnes patrně neměl. Že jsem nešel k mé oblíbeně kadeřnici každý měsíc, ale místo toho jak koně žerou (ob rok), za to můžou nařízení naší skvělé neomylné vlády, ne nějaký vir či malá proočkovanost. Já nejsem velký fanda opatření, která mnohdy neměla hlavu, patu ani jinou část těla, ale zcela respektuju, ze když chci někam vlézt, měl bych přistoupit na pravidla provozovatele / majitele. Doma jsem pánem já, v hospodě je pánem provozní. I proto jsem nešel během "opatření" na žvanec do své oblibené restaurace, ale velmi rád jsem se stavil u Malého Janka, který na opatření zcela nepokrytě sral, dobře nám tam uvařili, měli plno a asi i s aparátem si tam nějak poradili, protože pokud vím, fungují dodnes. Nikomu neříkám "ser na pravidla", ale když vidím, že na ně někdo sere, a mám stejný názor, nebudu dělat, že ho nevidím.

"Tak to tě musím zklamat. Očkování proti klíšťové encefalitidě nezaručí, že jí nedostaneš. Pouze sníží pravděpodobnost nákazy o 95%. Navíc potřebuješ tři dávky – dvě krátce po sobě, po nich už je imunita solidní, ale na 95% se to dostane až po několika měsících a třetí dávce."
Kdyby Pfizer chránil očkované z 95 %, držím hubu a šoupu nohama ve frontě na další tečku. Ale tak to není a nikdy nebylo. A pokud je od začátku deklarované, kolik dávek teda jako bude good enough, taky s tím nemám problém. Ale když jsou dvě, pak dvě a booster, pak čtvrtá dávka, protože nám to nějak zmutovalo a očkujeme sice furt stejnou vakcínou (i když jsme propagovali, jak rychlé a easy je ji upravit), tak to vypadá, že...ehm...spíš nevíme, co děláme, ne?

A k ostatnímu - já Ti vůbec neberu, že sis vyhodotil, že pro tebe je očkování dobré, však i já jsem zvažoval, a "vysrat se na to" zvítězilo poměrně těsně. Možná jsem se i rozhodl špatně, lehkovážně, ale na mém žebříčku rizik je to asi jako jet 120 na okresce. Může se něco dosrat a může mě to stát hodně. Ale většinou se nestane vůbec nic. Dokonce sice nechápu, ale nemám Ti nijak za zlé ten nápad naočkovat své děti, však jsou Tvoje, jsi zákonný zástupce, chraň Bůh, aby o tom rozhodoval někdo jiný. Líbí se mi, že řádově za pár měsíců spolu zase sedneme u piva a budeme se normálně bavit. COVID bohužel neskutečně rozdělil společnost. U některých, k mému údivu, stačilo velmi málo, aby odhalili svou pravou tvář, která mi někdy byla dost nepříjemným překvapením. V Tvém postoji nespatřuji žádný problém a i když se někdy neshodneme, rád to s Tebou proberu a vážím si toho oponentního názoru, protože nejsi žádný blbec, jen člověk s jinými postoji.
Měj se dobře a hlavně zdraví!
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Outbackovo koronové vlákno

Příspěvek od outback »

Prosím moderátory o uzavření vlákna, toto téma se tady na fóru už vyčerpalo a už zde nemám co říct.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Zamčeno

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“