Moje XV

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Moje XV

Příspěvek od námořník »

😂 to jsme se toho dozvěděli 😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14853
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Moje XV

Příspěvek od Tapan »

Mně se takhle z fotky zdá hezký :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3660
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Moje XV

Příspěvek od StandaB »

A proc? Blbe jezdi? Opticky vypada dobre. :-)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Moje XV

Příspěvek od outback »

No já nevím, ta spára kapoty je asymetrická a ten nárazník má jinou barvu než kapota. Ale jak mám ten výcvik od lakýrníka a karosáře na rozpoznávání nehod, tak to možná moc prožívám.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Moje XV

Příspěvek od zhor »

Ad to přetáčení, podle mě je to určitě gumama. Mám obyčejný zimáky a střídám je s hrotovanejma gumama. Ty obyč zimáky jsou 6 let starý Michelinky (ježděný 3. sezónu) a jakmile s něma blbnu, tak tak je cítit, že chybí trakce. Jakmile se auto chytne do rotace, tak tu rotaci brzdíš jenom předníma kolama, a pokud ty nemají přilnavost, tak nejsou schopný přenést dostatek síly, aby tu rotaci auta zastavili a přetočíš se. Tím, že ty gumy střídám, tak ten rozdíl vidím docela jasně, a o tom kolikrát jsem se přetočil by mohl vyprávět můj přední nárazník :-DDD
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 758
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Moje XV

Příspěvek od RudaK »

Outback : pojišťovny nechtějí uznávat zástřiky sousedních dílů ale máš na to nárok. Slícovaní dílů musí být taky dobře, reklamuj to, když nejsi spokojen
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3660
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Moje XV

Příspěvek od StandaB »

Barvu mozna dorovna slunce?!? Ale ta spara na kapote by me asi taky vadila. :-/ Lado, neda se to dostelovat tema gumovejma dorazama v rohach ? U stareho Forestra to jde. Teda jestli XV neco takoveho ma?
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Moje XV

Příspěvek od outback »

RudaK píše: stř úno 23, 2022 7:38 pm Outback : pojišťovny nechtějí uznávat zástřiky sousedních dílů ale máš na to nárok. Slícovaní dílů musí být taky dobře, reklamuj to, když nejsi spokojen
Hele já nevím, jestli mám být spokojený nebo ne. Mám kamaráda lakýrníka, ten se mi na to podívá a řekne, jestli je to ještě v normě nebo už ne.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje XV

Příspěvek od VDC »

Láďo na tý fotce je vidět kulový. Jestli to není v pořádku, tak to reklamuj.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Moje XV

Příspěvek od outback »

To já právě nevím, jestli to je nebo není v pořádku. Ta kapota mne celkem netrápí, to se nějak doseřídí a vyřeší. Ale ta barva. Dnes přes den bylo zase jiné světlo a nevypadalo to tak zle. V práci jsem k tomu přitáhnul kolegu mercedesáře, co si sám dělá auta a je fakt puntičkář. Obešel auto, ukázal mi asi patnáct různých nedokonalostí vepředu po opravě i vzadu už z fabriky, většina mi přišla naprosto banální. A když jsem se ho zeptal na ten barevný rozdíl, tak prohlásil, že nic nevidí, že ty barvy jsou stejný. Aby se v tom prase vyznalo. Takže si počkám na kamaráda lakýrníka, už mi to ani tak nevadí.

Kromě toho došlo v servisu k zajímavému omylo - někdo si objednal ochranou lištu nakládací hrany kufru a mechanik jí omylem nalepil na moje auto. A odlepit to samozřejmě nejde, takže to mám zadarmo. Taky mám konečně zase mříž v kufru, tomu autu vyloženě sluší - tu už jsem teda musel zaplatit.

Další novinka je tažný - po připojení přívěsu se rozsvítila trvale mlhovka, tak budu zkoumat na které straně je chyba. Pořád lepší než když jsem připojil busík, tam rovnou hořely pojistky. Ale mám silné podezření, že je na XV někdy přehozený kablík.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje XV

Příspěvek od VDC »

Já bych řekl, že v tom hledání chyb hraje roli i psychika, protože máš to auto chviličku. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Moje XV

Příspěvek od Levap »

outback píše: stř úno 23, 2022 7:28 pm No já nevím, ta spára kapoty je asymetrická a ten nárazník má jinou barvu než kapota. Ale jak mám ten výcvik od lakýrníka a karosáře na rozpoznávání nehod, tak to možná moc prožívám.
Ahoj,

za mně kapota je šikno, at to opraví v servisu

ad barvy - mám bílou a říkali mi když jsem to kupoval, že barva má jiný odstrín na plastu (nárazník) a jiný na karosérii. I když se stříká stejná barva. Cituji pana Havla od Lišků z Plzně. U mně je to taky viditelný.

Pavel
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Moje XV

Příspěvek od outback »

Tomáši to chceš jako nenápadně naznačit, že mi totálně hrabe? Pokud ano, máš naprostou pravdu.

Nicméně další vylepšení je zde:
PXL_20220224_100526198.jpg
Vím že se to pár let zpátky nedoporučovalo kvůli vybíjení baterie, ale to se zdá být vyřešené. Sledoval jsem to přes ActiveOBD, půl hodina topení mi vzala z baterie zhruba 11% kapacity - až bude opravdu zima, bude to určitě víc. Hlavně to ale znamená, že ECU má přehled o energii odebrané Webastem, počítá s tím a přizpůsobí dobíjení. Něco jsem logical a dál logovat budu, ale ta základní informace je jasná, takže nemám strach z problémů.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje XV

Příspěvek od VDC »

Nechtěl bych to říkat takhle tvrdě, protože tak to nemyslím. Naopak celkem rozumím tomu, že když sis koupil "nový" auto, který jsi dlouho vybíral a sháněl a hned ti ho zkurvil nějakej blbej klokan, tak že jsi přecitlivělej. :-)
Ale schválně to zkonzultuj s tím tvým lakýrem. Jestli ti i on řekne, že je to cajk, tak budeš vědět, že mám pravdu a je to v hlavě. :-D
Webasto super !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3095
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Moje XV

Příspěvek od outback »

Včera mi auto udělalo radost. Projel jsem se po Krušných horách, i po úseku co se v zimě neudržuje a drží se tam hlubší sníh - teda relativně hlubší samozřejmě. Auto se chová krásně a nezáludně, i v neuježděném sněhu a kolejích. V momentě kdy to na pětiprocentním klesání v hlubokém sněhu začalo při přibrzďovaní padat do ABS a klouzat jsem se začal trochu potit, ale naštěstí jsem si vzpomněl na X-mode, rozblikala se kontrolka sjezdového asistenta a auto se krásně řídilo samo bez zrychlování nebo klouzání. Možná by bývalo stačilo přejít na ruční řazení a podřadit. A ještě jsem na Alšovce pořídil nějakou dokumentaci pro servis na téma jak má vypadat čumák XV.
Přílohy
PXL_20220226_124701153~2.jpg
PXL_20220226_124013799~2.jpg
PXL_20220226_125629815.jpg
PXL_20220226_123107210~2.jpg
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“