Kamerový systém před barákem se záznamem

Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od quickly »

Tady https://www.uoou.cz/ke-kameram-a-kamero ... =0&p1=5005 je popis povinností od Úřadu na ochranu osobních údajů na kamerové systémy.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od spm »

hamoun píše: pon bře 13, 2023 10:10 am s tim pocitam :) ... trochu problem bude v tom, ze pro to najdu nejake vyuziti a budu muset koupit novou NASku :-D
Já doufám že ne... abych tam po pěti pivech nevytáhl notebook, nezačal ukazovat svůj skladový systém a nad ránem už jsem žádný systém neměl :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od hamoun »

Jelikož tam nejsem na noc, tak se mě diskuze po pěti pivech úplně netýkají ..
Asi škoda :D bo to zní zajímavě :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Jendo :-D

Dane díky za odkaz. Furt si nejsem jistej, jestli tomu rozumim správně, ale když znovu odkážu na obrázek z jednoho z mých prvních příspěvků v tomhle tématu (viewtopic.php?p=617986#p617986) tak celej výsek označenej oranžově je vlastněn majitelem domu (jsme v nájmu). Mělo by se tedy jednat o soukromý pozemek, byť s veřejným přístupem, kde parkuju auta a v tom případě, pokud kamera bude zabírat pouze tuhle oblast a ne veřejnou část ulice (odkud je foceno) měl bych být v pohodě. Taky se mě snad netýká "Záznam o činnostech zpracování" protože odstavec:
Stejně jako jiné povinnosti stanovené obecným nařízením se ani tato povinnost nevztahuje na zpracování osobních údajů prováděné v průběhu výlučně osobních či domácích činností, tedy ani na přiměřenou ochranu vlastního obydlí kamerou. Vztahovala by se až na výše popsané monitorování veřejného prostranství, pokud by bylo nezbytné pro ochranu práv provozovatele kamerového systému.
Snad to nemění ani poslední věta :-)
Samozřejmě za předpokladu že záznam není veřejně přístupný ani nebude zveřejňován.
Všiml jsem si, že sousedi sem tam taky maj u baráku kameru, a že myslím zabírají víc než jen přímo jejich obydlí, a nemyslim si, že by měli byť nějakou cedulku o monitoringu... budu se muset projít a omrknout to :-) mně to nevadí, spíš jako inspirace...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od quickly »

Já tu cedulku chci, protože si tím budu krýt záda, kdyby nějaký uvědomělý občan na mne podal oznámení (navíc ta kamera nebude skrytá). Mám "výhodu" v tom, že mi někdo naboural 2 auto v celkové ceně 90 tKč a nebyl k dispozici žádný kamerový záznam pro PČR. Počítám, že pokud kamera zabere i část od souseda (parkuje tím směrem svá auta), tak se s ním dohodnu, zda to mám nastavit na kameře označit jako zakázaná zóna nebo to bude v přiměřeném archivu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
paulus
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 126
Registrován: pon srp 16, 2010 1:39 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Sumava

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od paulus »

quickly píše: pon bře 13, 2023 1:04 pm Já tu cedulku chci, protože ....
Já bych doporučil si připravit ten dokument, co píše UOOU v tom posledním odstavci (o tom účelu zpracování, době atd). Kdyby se někdo (i občan z ulice) přišel zeptat, případně to chtěl vidět. Jasně, že je to primárně pro kontrolní orgán, ale tím, že nejsme "orgáni" tak ty důvody a pravidla jsou přísnější a v případě problému se to bude posuzovat případ od případu (důvod od důvodu). Sám nevím, jak douho ty záznamy uchovávat, protože kamera taky čumí kus na ulici, ale může se stát, že nám to stačí 48 hodin (páč se nic nestalo) a pak přijde PČR a říká:, hele ty máš kamery, nemáš záznamy z minulého měsíce, on se nám tu promenádoval zloděj...Tak pak se mohou hodit záznamy dva měsíce zpět, že :)

Nicméně nejpodstatnější je to soukromé a účelné použití, a kdyby se něco stalo, záznam předáme PČR a nebudeme ho zveřejňovat na netu s textem - poznáváte toho hajzla ? :)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Jen tak mezi řečí hlásím, že změna z DS223 na DS220+ proběhla bez zádrhelů :-)
Prostě jsem přendal disk, zapnul, připojil přes web prohlížeč, průvodce správně detekoval, že přecházím z 223 na 220+, něco se nainstalovalo, něco se samo provedlo a vše zůstalo jak předtím (včetně loginů atd.)
Asi jediný co bylo potřeba bylo aktualizovat některý balíčky, znovu nainstalovat nějakej package na podporu H.265 videa, znovu zautorizovat propojení s gmailem aby mi to mohlo posílat maily a tradá, jede to dál :-)
Uvidíme co bude potřeba udělat až přejdu z toho dočasnýho malýho SSD na dva velký rotační. Ještě si to prostuduju, pokud by stačilo tam vložit jeden disk, ono by ho to vrámci RAID1 ozrcadlilo (byť jen do velikosti SSD), pak vyjmout SSD, dát tam druhej velkej rotační, zas se ozcradlí a pak zvětšit partition na max velikost? No... uvidíme. I kdybych to měl instalovat znova, tak to neni žádná trága :-)

Edit: Jo a konečně tam je ten Docker. :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od Kolben »

Vlado, vyrez v obrazu, kterej ma byt detekovan pri naruseni muzes nastavit primo v synology. Neni treba to resit v kamere. Jen pak musis jeste v synology nastavit, aby ty udalosti detekoval server. Je to v nastaveni kamery a dole je detekce udalosti. Tam to vsechno nastavis. Ja kamery pouzivam jen pro zobrazeni, hlidani nechavam na serveru.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od spm »

podvlada píše: pon bře 13, 2023 5:07 pm Ještě si to prostuduju, pokud by stačilo tam vložit jeden disk, ono by ho to vrámci RAID1 ozrcadlilo (byť jen do velikosti SSD), pak vyjmout SSD, dát tam druhej velkej rotační, zas se ozcradlí a pak zvětšit partition na max velikost?
Zkusil bych to, to podle mě má celkem slušnou šanci na úspěch. V nejhoršim to fungovat nebude a budeš vymýšlet dál, jak to řešit :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Kolbene, to mi samozřejmě taky napadlo, ale důvod, proč jsem chtěl detekci nechat přímo na kameře je, že jsme tu dřív měli (ještě se spolubydlícíma) kamerku v garáži kvůli motorkám, a spolubydlovo Synology NAS. Kamera sama detekci neuměla, takže detekci řešil server. A pokaždý, když se kamera přepnula z denního režimu na noční nebo opačně, obraz se změnil tak zásadně, že to server vyhodnotil jako pohyb. A myšlenka byla, že kdyby detekci řešila kamera, tak přece kurňa sama ví, že se jen přepíná z dne na noc nebo opačně, tak to přece neni alarm. Tak jsem to prvotně nechal na kameře, ale vypadá to, že je hloupá a i když se sama přepne, lekne se a detekuje pohyb. Blbka. Uvidim ještě jak to bude chodit až bude na svym správnym místě, pořád ještě nebyl čas ji nainstalovat tam kde ji chci mít. Až tam bude, tak tu detekci nastavit znova, a uvidim co bude lepší, jestli kamera nebo server.

Jendo, jasný, i kdybych to měl celý přeinstalovat tak už vim jak na to, a bude to celkem hračka. :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od Kolben »

Já už si dávno informace o pohybu neposílám a neupozorňuju. Je to děsně otravný. :-D.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Tak kamera je konečně na svém místě (nebyl čas, byla tma nebo zima :-))
Musim si ještě pohrát s nastavením alarmu; původně jsem nechal citlivost na max, a v noci ten IR přísvit asi moc moc zajímal nějaký malý mušky, který se kolem toho rojily :-DDD
Takže už jen vychytat citlivost, velikost objektu a tak.
Dík za rady (*_^) |,,,,
(tohle je první a poslední zveřejněný snímek z kamery a nejsou zde žádné informace podléhající GDPR :-D)
Přílohy
cam3.jpg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5607
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od Holaňďanka »

Tak super 👍. Přeji ať se tam potulují jen mušky a ne bezdomovci. Jo a vyčistí si to parkoviště u obrubníků 😁
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Děkuji :-) Ta hlína, co vidíš na kraji, to je to poslední, co mě na tom trápí... sem tam něco roste, sem tam olejová skvrna :-D z auta mi to neteče, ale už jsem dinitroloval a jednou při výměně oleje jsem na záchytný nádobě zapomněl otevřít druhej uzávěr aby mohl vzduch ven, tak to dovnitř teklo pomaleji a přeteklo :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od spm »

Mně se daří pravidelně penetrovat dílnu olejem při výměně oleje na i20. Má olejovej filtr namontovanej zespoda, takže jak ho povolím a šroubuju, tak mi ten horkej olej teče po rukou, pálí to, klouže to a když ho konečně vyšroubuju, tak mi tak v 9/10 případů vyklouzne z ruky a ikdyž mám pod tím ten dílenský jímač na olej, tak při tom pádu to obvykle ohodí všechno okolo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“