Kamerový systém před barákem se záznamem

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od HonzaCZ »

Nepřenesení nastavení quick connect je IMHO pochopitelný. Prostě se počítá, že bys tu zálohu mohl aplikovat třeba na víc zařízení, tak abys se "nepopraly".

Ohledně těch RAIDů, tobě přeci jako userovi, co se bojí cli může bejt jedno, co to udělá za topologii. Vybrat, jestli to má zrcadlit nebo rozšířit se dá, tak kde je problém? :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

:-D
No, pokud si to pamatuju dobře, vybrat "typ" můžeš jen při vytváření toho Storage Poolu, a to přece ještě nemůžu vědět, co s tim budu chtít dělat. Následně, když jsem zkoušel dát "change raid type", nabídlo mi to z SHR pouze SHR-2 (2 fault disks tolerance), což vyžaduje 4 disky minimum. Přijde mi, že si nemůžeš vybrat následně, jestli chceš rozšířit nebo zrcadlit. Už na začátku musíš vybrat "basic" type (bez tolerance chyb) pokud dalšim diskem chceš rozšířit, nebo SHR pokud chceš jakejkoliv RAID pro toleranci chyb (1, 5) a ten si to zvolí následně automaticky, podle toho, kolik disků máš.
Ale možná jsem k tomu jen přistupoval blbě. CLI sice nemusim, ale mam rád, když mi to i v GUI je schopný říct, co to udělá :-D Ono by stačilo, kdyby mi to explicitně řeklo že v případě, že přidam další disk, udělá to RAID 1. Když už i na svym webu v dokumentaci a návodech maj ty RAIDy tak detailně popsaný...

Edit:
https://kb.synology.com/en-br/DSM/help/ ... ?version=7

Ale třeba jsem k tomu fakt jen přistoupil blbě. Možná, kdybych tam ty disky dal oba najednou, tak mi to dá na výběr rovnou RAID 1, ne jen SHR, basic, JBOD...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od HonzaCZ »

No dávat je tam rovnou je asi best practice. Minimálně vždycky ten druhej disk můžeš přidat jako další volume.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od milan74ma »

Chalani co je v dnesnej dobe najlepsie dat ako kamerovy system. Potrebujem cca 4-5 kamier na pokrytie pozemku. Ku kazdej kamere viem dat napajanie ale chcem k nej pristupovat aj dialkovo cez wifi (tzn. aj ked som napr. 200km mimo). Je to na chalupu a minulu noc mi niekto vytrhol branicku. Cize by som potreboval nieco co mi posle alert a minimalne fotku. Nie len kartu a zlodej zobere s kamerou :-) .

Nemusi to byt high-end riesenie ze 5 kamier do system a nahravanie na disk. Nieco co splni ucel ale bude tam jasne vidiet aj v noci o koho / co ide. S tym ze kamera by mala mat dohlad aj viac metrov aj v noci.

Mate nejaky tip ?
Dikes
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od dracekvo »

Záleží kolik metrů to má být. Kamery mají infra přísvit diodama, ale i to má své limity. Pokud má kamera vidět i v noci dál, tak se většinou dává extra přísvit. https://www.prodejkamer.cz/detail-212-1 ... AUQAvD_BwE
Jen se to pak prodraží a je potřeba taky počítat s tím, že to i sežere nějakou elektriku.
Vůbec netuším, jestli by ten přísvit šel kombinovat s pohybovým čidlem, aby celou noc nesvítil zbytečně.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od milan74ma »

no je to nieco medzi 20 - 50 metrov co by som chcel mat pokryte (teda aspon to). Zalezi z ktorej strany domu to je.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

Konkrétní řešení asi neporadim, mam zkušenost jen s NASem od Synology, na kterym běží Surveillance Station (aplikace). V základu jsou dvě "licence" pro IP kamery, takže pro další je potřeba dokoupit licenci (cca 1200/ks). Počítej taky s tím, že každá kamera, aby za něco stála, bude cca 2k.
Z tohohle pohledu by se možná vyplatilo pořídit nějakej hotovej set NVR, jako je třeba tohle, pro ilustraci:
https://www.czc.cz/hiwatch-hwk-n4142b-m ... 27/produkt

Jestli to je dobrý nebo ne netušim. Ale čekal bych, že to je hotový řešení - kamery, stanice co nahrává, včetně disku, a žádný licence by nemělo bejt potřeba dokupovat. Očekával bych, že součástí bude nějaká forma "cloudu", podobně jako u mýho Synology - pokud doma jede internet, jsem schopnej odkudkoliv kde mam taky internet sledovat, co se děje. Pošle to i notifikaci, ale nepočítej s tím, že pokud to pošle fotku (nebo tři, pět, ...) bude zrovna dobrá, dostačující pro identifikaci toho co se děje. Mít to i nahratý na disku je základ. Pokud je mimo kameru, samozřejmě - řešení, kdy kamera nahrává pouze na svou kartu, byť třeba je připojená do internetu a pošle notifikaci, nepovažuju za dostačující, protože v případě krádeže kamery ztratíš i nahrávku, kdežto pokud to nahrává na disk někde uvnitř objektu, je daleko větší šance, že ti ten záznam zůstane.

K tomu IR osvitu, ... no - jsou lepší a horší. Dají se běžně sehnat kamery co si prej přisvítí až 30 m, to má skoro každá, jak moc tomu věřit netušim. A lepší, co umí víc, třeba 50 m. Ta moje prej umí 30, ale má širokej úhel záběru, takže na detaily stejně trpí. Přikládam obrázek, jak vypadá půlnoc u mě v ulici, kde normálně i svítí lampy. Jak to vypadá když je zhasnuto netušim :-)
Přílohy
Front_UniView-28.03.2023-1915156826.jpg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od milan74ma »

Dikes - no mas krasne rozlisenie, to by stacilo. Akurat u nas sa vypinaju svetla v noci takze to by asi bol problem. Akurat iba ak by sa dal aj nejaky normalny prisvit - led, ale zase kedze je to vo horskej oblasti tak nerad by som aby to svietilo na vsetky srnky alebo lisky :-)
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od HonzaCZ »

Externí infrapřísvit by určitě šel kombinovat s pohybovým čidlem. Však to není nic jinýho, než normální reflektor, akorát svítí v infra spektru.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od milan74ma »

Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od podvlada »

O tý značce jsem neslyšel, listing mi přijde jak z aliexpressu, ale to nemusí nutně znamenat, že to je špatný. Spíš pokud bude problém, může bejt složitější dopátrat se nějaký podpory, nebo komunity, kolik asi lidí takovou značku používá... stejně tak otázka rozšiřitelnosti, kompatibility s dalšími kamerami... radši bych se držel nějakejch zavedenejch značek, který maj daleko víc uživatelů, třeba ty Hikvision, Dahua...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od milan74ma »

tak ono ten set by mal byt rozsiritelny az na 8 kamier. Parametricky to tiez nevyzera zle. Ale ako hovoris ... Nepoznam nikoho kto by to este mal.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od quickly »

Ty levné sety mají většinou největší slabinu, když je šero a hranice rozeznávání je nízko. Prošel jsem manuál a zmínka o D.O.R.I. tam není, takže obraz bude podle mne na úrovni mobilu. Navíc v 5 MPix jen 15 sn/s.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od Zdvyna »

Ahoj borci, potřeboval bych prosím od Vás poradit. :-/

Mám v práci nové kamery :https://www.tp-link.com/cz/home-network ... tapo-c500/

Potřebuju do nich koupit SD - karty - uvádí že lze do nich narvat až 512GB - neumím ale spočítat kolik hodin záznamu se vejdu na takovou kartu s rozlišením 1080p.

Dokáže mi to někdo osvětlit? Abych třeba nekupoval zbytečně velkou kartu když jí třeba ani nevyužiju.

Ano vím že je důležité vědět jestli schci 14ti denní záznam nebo týdenní nebo denní ale dokud to nespočítám tak se nerozhodnu a já a matika >:-&

Děkuji
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamerový systém před barákem se záznamem

Příspěvek od quickly »

Já jsem pro výpočet velikosti disku/karty použil https://www.westerndigital.com/cs-cz/to ... calculator
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“