Silná baterka

Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Silná baterka

Příspěvek od spm »

Ty ses na ty fenixy nejakej vysazenej :-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Silná baterka

Příspěvek od podvlada »

Ne nutně :-) pro lidi co tomu nerozumí nebo chtěj prostě konkrétní ověřenej kvalitní kus s fíčurama, co nabídne jedině Fenix, tak ok, ale já jsem schopnej si vybrat i u ostaních značek levněji :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Silná baterka

Příspěvek od Tapan »

Vláďo, tak mi něco poraď, čelovku, co slušně svítí, dlouho vydrží a nebude mě srát na hlavě, převážně na práci, a nemusí stát nesmysl.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Silná baterka

Příspěvek od outback »

podvlada píše: pát lis 26, 2021 12:58 pm Ne nutně :-) pro lidi co tomu nerozumí nebo chtěj prostě konkrétní ověřenej kvalitní kus s fíčurama, co nabídne jedině Fenix, tak ok, ale já jsem schopnej si vybrat i u ostaních značek levněji :-)
Vtipné - ve stejnou dobu, co jsi to psal, jsem jako člověk, co tomu nerozumí, objednal Fenix PD40R V2. Líbil se mi i Fenix TK35, ale bohužel už vypadá moc agresivně a bylo by to na hraně nedovoleného ozbrojování - tzn. když máš smůlu na naštvanýho policajta, co jí zahlídne při kontrole v autě, tak velký problém. Podobně OLIGHT a další - spousta pěkných modelů už je na Německo postavená moc takticky, některé modely mají magnet co mi taky zásadně vadí a podobně.

A samozřejmě děkuji všem za tipy a pomoc s výběrem.

Jako doplněk na noční procházky lesem jsem si k tomu vzal maličkou čínskou noname červenou baterku na jednu AA tužkovku:

https://www.amazon.de/gp/product/B088K2SMK5

Těchto baterek (s bílým světlěm) jsem před pěti lety koupil sedm kusů po jednom euru, něco si nechal a něco rozdal. No a jednu jsem v říjnu nechal ležet na Šumavě v kempu na trávě a našel jí až po zimě - v dubnu, napůl zašlápnutou do země. To znamená, že přes zimu hodněkrát zmokla, zmrzla, zapadala sněhem, roztála atd. A normálně funguje dál, jen šroubky lehce orezly. Jen jich většina po těch pěti letech už chtěla očistit všechny kontakty a taky je bohužel několikanásobně zdražili.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Silná baterka

Příspěvek od Levis29 »

Muzu doporucit Armytek Wizard, mam starsi verzi cca 4 roky a max spokojenost....behem let sem mel hodne obyc svitilen, celovky, na magnet, nabijeci i na monoclanky, fakt desitky az sem se dokopal koupit neco poradneho, a ted mam jedinou na vse...od cisteni kotle ve sklepe, pres praci kolem auta az po nocni tury v horach...skvely vykon, vydrz a funkce + pouziti jako klasicka svitilna, celovka, svitilna na prilbu i na kolo.
Divam se ze ted uz je silnejsi verze 2500lumen do 2tis coz je podle me skvela cena.
Svitilna ma perfektni rozptyl svetla bez okraje nebo vyrazneho stredu. Nabijeni je pres magnet takze stoprocentni vodotesnost (zadne krytky apod)
Muzu doporucit vsem co vahaji kupte si jednou poradnou zarovku a ne 10x smejd vyjde to ve finale na stejne penize

https://www.defendia.cz/celovky/celovka ... a381f60caa
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Silná baterka

Příspěvek od StandaB »

Tak ja myslel, ze chces nejaky " svetelny kanon". Podobnou baterku mam taky asi uz 5-6let. Je teda na 3AAA baterie a stala tehdy ca:15€ sviti 50%, 100% a blika. Ma jeste kuzelovy cerveny nastavec a jde pouzit jako varovne blikadlo. Svetelny kuzel je pomerne uzky, ale dosviti fakt daleko na to ze to pasuje do kapsy. Myslim zes chybu neudelal. :-)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Silná baterka

Příspěvek od outback »

To vezmi na příští sraz...uvidíme jestli je ta tvoje opravd podobná...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20659
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Silná baterka

Příspěvek od námořník »

Dík Vláďo za vysvětlení
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3930
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Silná baterka

Příspěvek od puschpull »

Na velké svícení mám doma (už asi 6-7 roků) tuto:
https://lygte-info.dk/review/Review%20T ... %20UK.html
https://www.amazon.com/dp/B00AYPOZ9I
a skvělá recenze:
https://www.candlepowerforums.com/threa ... re.338390/
:-)

S tou by, v případě velkého ohrožení života, šlo vzít útočníka přes lebku a patrně by došlo k tříštivé zloměnině spodiny lebeční ... prostě by měl hlavu na maděru!
:-)
Svítí úžasně! Naprosto precizní konstrukce.

Vůbec, u těch LED svítilen si potrpím na kvalitní mechanické provedení, protože co nejvíc nesnáším je, když něco nefunguje zrovna když to potřebuji.
To jsem jenou z číny objednal asi 3 LED svítilny za cenu cca 1/6 té Fenix čelovky co jsem výše zmiňoval, že mám.
Hmmm
Už nikdy nebudu z Číny kupovat laciné šmejdy, Za cenu těch tří LED svítilen už jsem mohl mít další 18650 akumulátor.
Ale jako závaží do garáže dobré. Někdy svítí, někdy ne. Prostě šmejd!
¨
Kvalita to je třeba:
Fenix
ThruNite
Nitecore
Olight
Ledlenser
Armytek
EagleTac
...
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3142
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Silná baterka

Příspěvek od Albi »

Docela šikovné jsou Campgo, já mám Campgo T2A, 400lm (krátkodobě 1000lm):
https://www.alza.cz/sport/campgo-t2a-d5872083.htm
Dělá tedy kužel, ale vcelku široký a ne ostrý. Dá se vycvaknout a použít jako baterka, má i sponu na kapsu apod.

Na přisvícení si na blízko (pod ruce, nebo v místnosti) mám radši COB, mám Delphin Xenon, 5W/300lm, svítí doširoka, ale tedy slaběji (podobný výkon na velkou plochu), tu si s sebou vozím stále, hůře se shání:
https://celovky.heureka.cz/delphin-xenon/
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Silná baterka

Příspěvek od spm »

outback píše: Vtipné - ve stejnou dobu, co jsi to psal, jsem jako člověk, co tomu nerozumí, objednal Fenix PD40R V2. Líbil se mi i Fenix TK35, ale bohužel už vypadá moc agresivně a bylo by to na hraně nedovoleného ozbrojování - tzn. když máš smůlu na naštvanýho policajta, co jí zahlídne při kontrole v autě, tak velký problém. Podobně OLIGHT a další - spousta pěkných modelů už je na Německo postavená moc takticky, některé modely mají magnet co mi taky zásadně vadí a podobně.

A samozřejmě děkuji všem za tipy a pomoc s výběrem.

Jako doplněk na noční procházky lesem jsem si k tomu vzal maličkou čínskou noname červenou baterku na jednu AA tužkovku:

https://www.amazon.de/gp/product/B088K2SMK5

Těchto baterek (s bílým světlěm) jsem před pěti lety koupil sedm kusů po jednom euru, něco si nechal a něco rozdal. No a jednu jsem v říjnu nechal ležet na Šumavě v kempu na trávě a našel jí až po zimě - v dubnu, napůl zašlápnutou do země. To znamená, že přes zimu hodněkrát zmokla, zmrzla, zapadala sněhem, roztála atd. A normálně funguje dál, jen šroubky lehce orezly. Jen jich většina po těch pěti letech už chtěla očistit všechny kontakty a taky je bohužel několikanásobně zdražili.
Kterou myslis tu TK35? Jsem to googlil a podle fotek uplne normalni svitilna, tak se snazim dohledat, co je na ni tak moc spatneho :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Silná baterka

Příspěvek od outback »

Pardon, přepsal jsem se. Myslel jsem TK16 V2.0

https://www.bushcraftshop.cz/takticka-l ... tk16-v2-0/

Edit:. Hlava svítilny je opatřena úderným ráfkem z oceli, který je navíc vybaven třemi hroty z wolframové oceli. Proto lze svítilnu použít k proražení skla v krizových situacích či k sebeobraně.
Naposledy upravil(a) outback dne pát lis 26, 2021 8:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Silná baterka

Příspěvek od StandaB »

Ste blazni. Kdyz s tou baterkou budu vydelavat penize, tak za ni i vic penez, ale jako hobby???? <:-<
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Silná baterka

Příspěvek od outback »

Zkus se zamyslet, kolik jsi za posledních pět let nasypal do jistého prastarého auta, co žádné peníze nevydělává...a.pak si to o těch bláznech povíme...a zjistíme samozřejmě, že jsme blázni oba.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Silná baterka

Příspěvek od spm »

Hmm, to mi prijde, ze zas az tak uplne agresivne nevypada... ale tak ty znas ty nemecky policajty lip. A ja se koukam budu muset hodne hlidat, co mam v tom aute nahazene, az tam nekdy pojedu :-D

Jinak kdyz mam starej krap a drahou baterku zaroven, tak jsem co? :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“