Vrzganie BS 2019

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od Mira »

Kterej dekl myslíš?
Clipboard01.jpg
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od Makovica »

Tiez myslim, ze tam nic nemal.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od milan74ma »

:-DDD @Mira - presne, ten ktory tam nie je ani na tej fotke :-DDD. Asi tak po pol roku som otvoril kufor - isiel som doliat nemrznucu zmes - od leta som spravil tak 5k km, takze nebolo treba a nebol som si isty, ci tam ma byt kryt motora alebo nie. Ale ako pozeram tak ani tam nie je, aj ked teda aj tam vidim take diery pred tymi trubkami co su hned oproti vzduchovemu filtru. Som si vobec nepamatal ci to tam ma byt alebo tam nic nie je. Doteraz na kazdom aute som maly taky dekel pricvaknuty nad motorom pod kapotou. Asi uz starnem ale si to akosi fakt nepatam :D
Subaru Outback 2019 (Comfort)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od milan74ma »

OK, vystriekal som vsetko co som videl a kam som sa dostal tym silikonovym WDckom. Nepomohlo. Stale to vrzga uplne rovnako, ani menej, ani viacej. Nejaky dalsi tip co viem skusit v ramci domacich podmienok ? Dikes.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3619
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od StandaB »

Milane, u me minule leto taky neco vrzalo. Vic pred jizdou nez po jizde. Nekdy jo, a nekdy ne. Podle sluchu to bylo nejak vepredu vlevo. Trapil jsem se s tim jiste 2 tydny. Taky jsem prostrikal sprejem vse co jsem videl a co me napadlo. NIC! nepomohlo. Ze zoufalstvi jsem pozval souseda, aby s tim autem houpal, a ja si lehnul pod auto. Mam to zvednute, tak jsem se tam vesel. (nevim jak je to u tebe) I kdyz jsem to jasne slysel nebyl jsem schopen presne zjistit odkud to vlastne jde. Zacal jsem osahavat vsechny klouby a spojeni, jestli neucitim nejake vibrace. A "hej"! Na spodnim kulovem cepu jsem neco takoveho citil. A bylo to ono. Nic na nem videt nebylo, a presto byl vymlacen a suchy bez maziva. Vyzkousej si taky pod auto lehnout a hmatat kdyz nekdo s tim houpa. :-)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od milan74ma »

@StandaB, dik za info skusim, len neviem sa tam vojdem :-)
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3619
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od StandaB »

Jeste me napadlo, nejaka montazni jama, nebo alespon najezdy?? :-)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od milan74ma »

njn, uz som rozmyslal zeby som kupil tie najazdy, jama ani zdvihak tu niekde na okoli nie su
Subaru Outback 2019 (Comfort)
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od suubaru »

milan74ma píše: stř říj 20, 2021 5:21 pm njn, chcel som to vyskusat, ale - kym nie je auto nastartovane, neviem preradit do N a odbrzdit aby som to overil. A ked je nastartovane tak zase nepocujes ani prd, tak neviem. Ale je mozne ze to je zadna brzda. Co by sa v tom pripade s tym dalo robit, ma niekto tip ? Myslim v domacich podmienkach - bez rampy na dvihanie.
musíš umět přeřadit do N bez motoru: je to nutné třeba při odtahu atd. Každé auto s automatem musí jít přepnout do N bez nastartovaného motoru. Knoflíkem startování přepni do stavu, kdy se rozsvítí kontrolky, ale bez nastartování (bez sešlápnutí brzdového pedálu).
Pak sešlápni brzdový pedál a zařaď N.

Tipoval bych to na vzganie pátých dveří, ale nevím. Otevři páté dveře, a zkoušej vrzgat.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 556
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od milan74ma »

@suubaru, dik za tip. Hned zajtra poobede to vyskusam
Subaru Outback 2019 (Comfort)
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Vrzganie BS 2019

Příspěvek od suubaru »

Přečetl jsme si původní dotaz ještě jednou.
Snad všechna auta semtam zavrzají, po parkování, když sednu dovnitř. Zeptej se na stk. Pokud mám rozměrnější tělo (nevlezu se pod outbacka), tak to bude více evidentní. To bych neřešil. Podvozek a karoserie je poskládaná z tolika segmentů, že to někde občas zavrzne. Pokud to není slyšet v chodu motoru, není co řešit.
U některých aut krásně vržou brzdy, když na semaforu pouštím pedál. V tom se vyźiívám, vyluzuje to disharmonické pazvuky jako v reign in blood.
https://m.youtube.com/watch?v=z8ZqFlw6hYg
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“