Bartovo Forester S-Turbo

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od wenzel »

Máš nejhezčí S-Turbo co jsem kdy naživo viděl. A tvoje pohnutky k prodeji chápu. Klidně bych se nebál třeba 140k. To je cena, kterou bych třeba já osobně byl schopnej akceptovat. Kdokoli bude chtít S-Turbo, pěkný S-Turbo na ježdění a radost, lepší teď po Evropě nenajde. A případnou inspekci před prodejem bude s největší pravděpodobností dělat někdo odsud, což je tvá obrovská devíza. Snad chápeš jak to myslím.Jo a vlastně bych byl rád,kdyby jsi mě ještě stihnul někdy svézt 😉
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od barts »

Nikdo mi prodej Forestra vůbec neulehčuje :D. Sám vím že toho budu litovat a na auto vzpomínat a proklínat se že sem si ho nenechal :D. Ale jak jsem psal bez prodeje se neposunu dál. Hlavně Forejs je takřka bez investic. A všechno důležité je na něm hotové a vím že bude dalších spoustu let bez problému jezdit.
Ale příští rok mám 30 a už bych se s autama chtěl klidnit :D. A peníze dávat spíš do "základů" rodiny. Hlavně vím že do Rézy zase spadne klidně 150 tisíc a že už je tady vetší riziko zaklepanýho motoru :D.
Ale nikdy sem si nepředstavoval že bych si takový auto mohl koupit, hlavně mám strach z údržby. Ale nájezd s WRXem by byl třeba max 4000 za rok.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od VDC »

Já jsem se ti tu k tomu nevyjadřoval, protože je to házení berel tchýním. Rozhodl ses, že potřebješ Imprezu, tak holt to tak musí bejt. :-)
Já tohleto nechápu, protože to mám nastavený jinak a tahle automobilová prostituce a potřeba střídat auta, je mi zcela cizí. Ale jsi mladej, tak holt si ty sny potřebuješ plnit.
Hlavně, když na konci toho řetězce neskončíš u nějaký naftový mrdky, co málo žere, jako někteří bývalí Subaru srdcaři. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22757
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od spm »

To byla teda podpasovka Tomasi :-DDD :-DDD :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od seatik »

Z Forestra XT do WRX je ve vší úctě krok zpět. Forester je sleeper, od wrx se to tak nějak čeká...jezdí v tom kdejaký Pepík, je jedno, jestli najedeš 4000 nebo 10 000km, stejně to do servisu dáš , auto stárne i když nejezdí. Pak si budeš rvát vlasy, cos udělal za chybu. A hele, taky sem si chtěl upravovat Forestra, ale nakonec zjišťuji, že pro mnoho lidí má největší cenu originální stav. |Čím budeš starší, tím více se budeš bát tomu dát za uši, na WRX se vybodni, když už, tak jdi do STI. Racionálním myšlením je tento přechod nesmysl.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14872
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od Tapan »

Vašku, tohle si úplně nemyslím. Měl jsem XT 130 kW, máme teď atmo Rézu 92 kW a i když je to jen usoplená atmoška, tak to chování podvozku (ano, vím, že je prakticky stejnej) je díky nízkýmu těžišti úplně jinde. Podvozek je série, takže náklodny v zatáčkách samozřejmě existují, ale proti Foresteru je to nebe a dudy. Forester je skvělej univerzál, ale ta Réza je na okreskách prostě hravější a zábavnější, a to navzdory slabšímu motoru (zas je to MT vs. AT ve Foresteru, ale stejně je tam skoro 40 kW rozdíl, jo, XT mělo akceleraci, ale ta hravost v zatáčkách mu chyběla). Takže si nemyslím, že WRX je iracionální blbost, každému sedí něco jiného (a může to fakt být klidně jen o tom, jak vysoko sedíš) :-) Svoje závodnická léta mám už za sebou, na daily by mi dávalo asi větší smysl WRX. Víkendovka klidně STI, ale osobně bych jeho potenciál nevyužil.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od Mira »

Ano, WRX i forester mají stejnej podvozek, ale co píše Tapan je fakt. Impreza je řidičsky top svezení. Ale já už bych z ní nevylezl, musel jsme do vyššího auta. A vytřít někomu zrak je mnohem lepší s tou krabicí od bot s poštovní schránkou. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od barts »

VDC píše: pon dub 17, 2023 11:56 am Já jsem se ti tu k tomu nevyjadřoval, protože je to házení berel tchýním. Rozhodl ses, že potřebješ Imprezu, tak holt to tak musí bejt. :-)
Já tohleto nechápu, protože to mám nastavený jinak a tahle automobilová prostituce a potřeba střídat auta, je mi zcela cizí. Ale jsi mladej, tak holt si ty sny potřebuješ plnit.
Hlavně, když na konci toho řetězce neskončíš u nějaký naftový mrdky, co málo žere, jako někteří bývalí Subaru srdcaři. :-)
Jako taky bych rád zůstal delší dobu u jednoho auta ale, nikdy nevím kdy mi to skončí, jak časem přijdou důležitější investice.... Nafta nehrozí. Subaru potřebuju do konce života :-)
seatik píše: pon dub 17, 2023 1:39 pm Z Forestra XT do WRX je ve vší úctě krok zpět. Forester je sleeper, od wrx se to tak nějak čeká...jezdí v tom kdejaký Pepík, je jedno, jestli najedeš 4000 nebo 10 000km, stejně to do servisu dáš , auto stárne i když nejezdí. Pak si budeš rvát vlasy, cos udělal za chybu. A hele, taky sem si chtěl upravovat Forestra, ale nakonec zjišťuji, že pro mnoho lidí má největší cenu originální stav. |Čím budeš starší, tím více se budeš bát tomu dát za uši, na WRX se vybodni, když už, tak jdi do STI. Racionálním myšlením je tento přechod nesmysl.
Proto jsem upravovat Forestra nechtěl. Vím že to spíš hodně ztrácí na hodnotě. A hlavní je spíš orig stav a hezkej s minimem koreze. A doplňky spíš dobový. když se koukám po WRX taky bych chtěl sérii ale hezkou
Tapan píše: pon dub 17, 2023 1:49 pm Vašku, tohle si úplně nemyslím. Měl jsem XT 130 kW, máme teď atmo Rézu 92 kW a i když je to jen usoplená atmoška, tak to chování podvozku (ano, vím, že je prakticky stejnej) je díky nízkýmu těžišti úplně jinde. Podvozek je série, takže náklodny v zatáčkách samozřejmě existují, ale proti Foresteru je to nebe a dudy. Forester je skvělej univerzál, ale ta Réza je na okreskách prostě hravější a zábavnější, a to navzdory slabšímu motoru (zas je to MT vs. AT ve Foresteru, ale stejně je tam skoro 40 kW rozdíl, jo, XT mělo akceleraci, ale ta hravost v zatáčkách mu chyběla). Takže si nemyslím, že WRX je iracionální blbost, každému sedí něco jiného (a může to fakt být klidně jen o tom, jak vysoko sedíš) :-) Svoje závodnická léta mám už za sebou, na daily by mi dávalo asi větší smysl WRX. Víkendovka klidně STI, ale osobně bych jeho potenciál nevyužil.
Tak nějak souhlasím ten výkon u WRXa je už jen bonus ale spíš ten podvozek a celkově. Co mám druhý auto mazdu 110kw, tak ta má sníženej podvozek a v zatáčkách je to naprostá pecka a úžasný svezení. Ani se to nehne ale trochu jí ten výkon chybí byt' na 1300 kg jede hezky. Ale je dost tvrdá a hlavně nízká. Přítelkyni na daily se to moc nezamlouvá :-D. Ona její vlastnosti moc nevyužije a spíš ji štvě jak je to nízké.
Forejs a zatáčky moc neladí. Hezky to jede jenom rovně.
A rád bych právě tyhle dvě auta dal dohromady.
Proto bych to směřoval nějak Outback a réza. Pak kdykoliv rézu můžu poslat do světa a zůstane jenom Outback kterej mi poslouží na svěchno.
Jako STI mě asi nenapadla to už je asi moc cenovej skok :D
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od VDC »


spm píše:To byla teda podpasovka Tomasi :-DDD :-DDD :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk
Trošku jo, ale nemůžu si pomoct. Tyhlety obraty o 360° já prostě nechápu.
barts píše: Jako taky bych rád zůstal delší dobu u jednoho auta ale, nikdy nevím kdy mi to skončí, jak časem přijdou důležitější investice.... Nafta nehrozí. Subaru potřebuju do konce života :-)
Kéž se ti to podaří. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22757
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od spm »


VDC píše: Trošku jo, ale nemůžu si pomoct. Tyhlety obraty o 360° já prostě nechápu.
Tak ja to alespon neprodavam, takze jsem jenom vecnej sberatel srotu :-DDD


Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od Mira »

barts píše: pon dub 17, 2023 3:14 pm Forejs a zatáčky moc neladí. Hezky to jede jenom rovně.
Nesouhlasím. Pořád je to impreza, jen vyšší, takže zatáčky to řeže pod plynem náramně. Proti běžné silniční komerci je to jinej vesmír. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od VDC »

spm píše: Tak ja to alespon neprodavam, takze jsem jenom vecnej sberatel srotu :-DDD


Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk
To nebylo myšlený na tebe, ale na Dejva. Obrázek

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22757
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od spm »

Ja jsem po svem poslednim genialnim napadu trochu vztahovacnej :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2225
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od Metuzalem »

spm: Říkal jsem si, že kdybys jako nepotrefená husa držel zobák, že by ta spojitost snad ani nikoho nenapadla :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19160
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od hamoun »

Přesně ... mi trvalo, než jsem to pochopil i po tvé připomínce...
Ale já jsem obecně pomalejší :-D

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“