Bartovo Forester S-Turbo

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49197
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od VDC »

Volant parádní !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19141
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od hamoun »

Je to krásné :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od barts »

VAROVÁNÍ: Long story (_)D
Tak ze spoilerem to bylo celý zakletý že me z toho málem rupla cévka.
Měl jsem na to vyhrazenou sobotu i neděli. V sobotu jsem udělal díry zapatlal polyuretanem a v neděli jsem chtěl instalovat. Objednal jsem si v Autokelly lepidlo na okna ( který bylo na spoileru i původně na autu od výroby ). Myšlenka byla chytnout to i na šroub i trochu na lepidlo udělat kolečko kolem šroub.
Začalo to hezky tím že v kellyměly inventůru kterou nikde psanou neměly ( to mi ještě přišel email, připraveno na vyzvednutí i v neděli >:-& )
, začal po celé Olomouci shánět lepidlo na okna a marně v neděli... maj to jenom v autodílech.
Jsem si řekl že prostě bude stačit silikon že to bude držet hlavně na šroubu. Proč né že jo
Instalace započala, přítelkyně mi držela spoiler a já se drbal s matkama a ani za mák jsme ji na šroub nemohly dostat. Člověk do tej díry prostě nedal dva prsty držící matku. Zkoušely jsme to oba i to přilepit na prst sekundákem taky nic. Přilepit nějak na montážní klíč. Nic....
Do toho nasrání,zima zmrzlý prsty po 2 minutách . Opravdu bych chtěl vidět jestli tam ty matky z výroby jsou, když je to lepený (asi hlavně) lepidlem na skla celkem dost :-)
Po hodině jsem to málem zapálil X-& .
Tak jsem to vzdal očistil silikon a zalepil díry tejpou aby mi tam nenasněžilo protože celou neděli snežilo žejo.. /°b"\
Nedělí den byl zničen, kdy mě porazil spoiler :-D
Přikládám mistrovské dílo kdy jsem naznačil jak opravdu dementní to je :-| . A ne nemám to špatně navrtaný :-D .
JDM křídlo co je malinko delší a chycený na dva šrouby, tak to na tu díru vychází protože podle videíí, návodů je jedna díra o dost blíže ke sklu že na něho krásně vyjde ta díra a člověk to v poho zašroubuje.
Píše se Pondělí den, jelo se na zatmavení skel. Parádní práce jako vždy za 80 minut hotovo na počkání u machra v Těšeticích za 2tis.
Vyzvedl jsem lepidlo na skla a ještě si musel domluvit u kámoše garáž, jinak bych byl nahranej.
V Neděli to celkem šlo ale dneska už absolutně nějaká práce venku nepřipadala v úvahu páč strašně chumelilo.
Nakonec tedy po přečtení fór, že spoilery se často dávají na lepidlo a drží to fakt pevně šel jenom na lepidlo. 8-?
V Subatechu se mi taky přiznaly že to dávaj jen na lepidlo, takže díry mám zybečný [FUCK PC]
Nejvíc sem se bál toho že lepidla dám moc a vytlačí se mi černý lepidlo na stříbrnej lak, ale povedlo se!
Teda to nejtežší je za mnou. >B-)
Spoiler přilepenej, nikde nic nevyteklo. Nechám to dva dny zavadnout v teplé garáží a pak to snad bude držet jako skála a nezůstane mi v ruce. [CENZORED]
Ještě sem si vzpoměl aby toho nebylo málo s lakýrníkem to nebylo taky moc růžový, pořád mi to odkládal a málem bych to neměl nalakovaný ani v únoru... Ale žádnej pomeranč ale krásný zrcadlo
Takže foto coming soon, ale vypadá to excelentně :*)(*:

Nejhorší je, že nějakou fotodokumentaci nebo videa ne-li diskusi ohledně instalaci tohodle továrního křídla jsem nikde nenašel. Ale o malinko delší JDM verzi je toho všude tuna
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (8.17 KiB) Zobrazeno 728 x
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od StandaB »

No tvl... tak to byl ojeb. :-€-oO Az bude trochu lepsi pocasi, tak se musim podivat jak to drzi u me. Tou dirou je videt ze tam nejaky sroub je, ale jestli je tam taky matka??? Ja to nejak nestudoval, ale ono tam neni ani poradne videt, natoz pak tam strcit dva prsty s matkou. Ale drzi to uz 21let. Takze te obdivuji a gratuluji. *_*=*_*
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49197
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od VDC »

Místo silikonu jsi měl koupit polyuretanový konstrukční lepidlo, který mají v každým hobbymarketu a bylo by to.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od mišus »

Japonci mají plastový hmoždinky skrz plech (většinou čtyřhrannej profil) a drží to na samorezech, zbytek je na lepidlu. Tam kde mají matice v dutině dveří, je v křídle šteft, co jde skrze plech dveří, navíc matice mají límeček, takže do oříšku nezapadnou. Chybu bych v Japoncích nehledal hele ;)
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od barts »

Tak když je k dispozici teplá garáž, je potřeba to využít do poslední kapky. Včera jsem ještě odstraňoval "benzínkovské" 3D nálepky ze zadu vozu . To jsem fakt nedával :-D, tuzing první třídy.
Ted to asi nechám jezdit jen s nápisem SUBARU páč se mi to celkem líbí a pak tam možná hodím origo emblém"forester" a "sturbo" v rámci originality :-)
Doma je mám což je fajn.
VDC píše: pon pro 06, 2021 5:56 pm Místo silikonu jsi měl koupit polyuretanový konstrukční lepidlo, který mají v každým hobbymarketu a bylo by to. Obrázek
Jako myslel jsem si, že podobné lepidlo bude existovat :-D . No zkušenost pro příště.
StandaB píše: pon pro 06, 2021 4:46 pm No tvl... tak to byl ojeb. :-€-oO Az bude trochu lepsi pocasi, tak se musim podivat jak to drzi u me. Tou dirou je videt ze tam nejaky sroub je, ale jestli je tam taky matka??? Ja to nejak nestudoval, ale ono tam neni ani poradne videt, natoz pak tam strcit dva prsty s matkou. Ale drzi to uz 21let. Takze te obdivuji a gratuluji. *_*=*_*
Jo to mě fakt zajímá :-) , tobě to dělali v Dobřanech nebo Subatech ne?
mišus píše: úte pro 07, 2021 10:34 am Japonci mají plastový hmoždinky skrz plech (většinou čtyřhrannej profil) a drží to na samorezech, zbytek je na lepidlu. Tam kde mají matice v dutině dveří, je v křídle šteft, co jde skrze plech dveří, navíc matice mají límeček, takže do oříšku nezapadnou. Chybu bych v Japoncích nehledal hele ;)
Díky za vysvětlení! [BANANA] ale stejně to asi nechápu :-D, bych musel asi vidět na foto. I kdyby tam byla matice v dutině dveří jak zašroubuju šroub kterej je zalitej ve křídle do matice :-)
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od StandaB »

Me to tam daval Subaru Autohaus hned do noveho auta pred prevzetim. :-)
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od Fiba »

Já si to dělal před lety sám. Našrouboval jsem do matky v křídle delšího červa s vnitřním inbusem, udělal housenku lepidla na základny křídla, nasadil na auto a hodil matku do ořechu (možná 2 aby trochu čouhala) a našrouboval na červa 8-?
Ale voser to teda v jednom člověku je :-/
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od barts »

Tyjo tak dát 2 matky před sebe do ořechu, to mě nenapadlo. Možná jestli budu mít chut tak to naposledy zkusím, páč to vypadá jako cesta,ale s delším šroubem to muselo taky dost pomoct :-) . Dneska budu zrovna kompletovat plasty na patých dveřích, ale nevím jestli ze závitů něco zbylo přotože jsem zakročil lepidlem na okna i zevnitř kolem šroubu :-D .
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od podvlada »

Pokud potřebuješ, aby ti obyč matka nezajela do ořechu, tak si ji šprajcni papírkem...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od mišus »

Tak vyložit si ořech maticema, aby šroubovaná matice nepropadla do ořechu
ví snad i malý dítě :-DDD

Mimochodem originál dveře, co mají křídla z výroby, mají montážní díry a na nich zaslepky, ty je nutný udělat taky když to dáváš na dveře kde křídlo nikdy nebylo :D pak totiž můžeš krásně ke steftu, kterej je skrz dveře do dutiny a s prstem v prdeli na něj matici našroubuješ :D
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od barts »

mišus píše: úte pro 07, 2021 5:43 pm Tak vyložit si ořech maticema, aby šroubovaná matice nepropadla do ořechu
ví snad i malý dítě :-DDD

Mimochodem originál dveře, co mají křídla z výroby, mají montážní díry a na nich zaslepky, ty je nutný udělat taky když to dáváš na dveře kde křídlo nikdy nebylo :D pak totiž můžeš krásně ke steftu, kterej je skrz dveře do dutiny a s prstem v prdeli na něj matici našroubuješ :D
Tak v tomhle jsem bohužel malé dítě :-D, ale do příště už to vím. Díky za info [RESPECT]
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od mišus »

Takhle jsem to dělal před lety na Impreze. Dveře taky díry neměly. Je dobrý si nejdřív zjistit, jak to má ve skutečnosti bejt (montážní díry jsou vidět na fotkách Na internetech, stačí hledat.... )Na přesný nákres jsem si vyráběl šablonu a přenesl na plech. Opatrně odvrtaval malým vrtakem tuším 3mm a zbytek dopiloval jehlovým pilníkem.....nic se nemá uspěchat..... no a nebo to dát někomu kdo to udělá za tebe a holt pustit nějakou korunu ;)

A sorry jestli tě to nějak nakrklo, já vím prd jak si vzručnej, ale to s těma maticema do oříšku opravdu není žádná věda:D
Přílohy
IMG-20190904-WA0027.jpeg
IMG-20190904-WA0045.jpeg
IMG-20190904-WA0045.jpeg (16.47 KiB) Zobrazeno 589 x
IMG-20190904-WA0049.jpeg
IMG-20190904-WA0071_2.jpeg
IMG-20190904-WA0071_2.jpeg (17.24 KiB) Zobrazeno 589 x
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49197
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester S-Turbo

Příspěvek od VDC »

Michale není to věda, ale jsou to takový jednoduchý pomůcky, který tě napadnou buď na základě praxe, nebo máš prostě dar od pámbůcha. :-)

Okamžitě mě napadá příklad. Rodina mojí ségry je komplet samej lékař, vysokoškolsky vzdělaní lidé, vymontovat slinivku nebo ňáký ty zuby pro ně není problém. Ale smotat prodlužovačku nebo lano jinak než přes loket do osmiček prostě neumí. Ani jeden z nich. A snažil jsem se jim to vysvětlit a ukázat opakovaně a i nasraně. Prostě to nechápou. A matičky by je rozhodně taky nenapadly. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“