Outback BS do cca 650t Kč

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21972
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback BS do cca 650t Kč

Příspěvek od HonzaCZ »

Ty jo, už mám dva lidi, co mi aktivně hlásí, když se něco někde šustne ohledně rozdělování a přenosu momentů. :-DDD

80:20 u ATS je pro mě nová hodnota, tu jsem ještě nikde neslyšel/nečetl, ale je jasný, že doba se posunula, takže ty novější to tak třeba mít můžou. Starší ATS měly 90:10 a novější (kolem 2010) 60:40, ale je to úplně jedno protože:

Po stoosumdesátýpátý - tahle výchozí hodnota absolutně nic neříká. Jak je tam jednou ta spojka, tak záleží, kolik ta spojka dokáže přenýst, to je podstatná informace (tu se člověk ale nikde nedočte) a pak záleží, jak to dynamicky řídí TCU. Což je pro nás blackbox a taky se z toho nic nedozvíme.

Říct "cili vetsinu casu kroutak 80:20 na predek" je, zcela nehledě na uvedenou hodnotu, úplně mimo, protože ten přenos se mění nejenom tím, že to TCU přidává nebo ubírá na MPT spojce, ale zejména se mění tím, že se mění fyzikální podmínky. Už si to všichni proboha uvědomte, že moment se nešíří tak, jak mu nějakou spojkou řeknu, ale tak, jak ho jsem schopnej "konzumovat". Je to dost podobný jako elektrickej proud - to, že někam dám tlustej kabel taky automaticky nezpůsobí, že skrz něj poteče víc proudu než přes tenkej. Musím mít ten proud kde spotřebovat, pak tím tlustým kabelem půjde spíš než tenkým. A úplně stejně je to u těch momentů. Moment prostě jde tam, kde ho konzumuju a pocestě má nějaký překážky v podobě tření, spojek, diferenciálů a podobně, který ho spotřebovávaj, omezujou, rozdělujou atd. Takže fakt prostě u ATS nemůžeš říct, že má nějaký rozdělení většinu času. To bys musel nejdřív definovat, co se tu většinu času děje. Jako předozadní rozdělení u ATS je úplně nejvíc jednoduše nedefinovatelný, ze všech Subaru pohonů.

To, že se subaru s automatem pod plynem hrne ven ze zatáčky dělaj asi všechny automaty. Možná i manuály, kromě otevřenýho DCCD. Záleží samozřejmě kolik se toho plynu dá.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback BS do cca 650t Kč

Příspěvek od spm »

Kdo je ten druhej bonzák? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21972
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback BS do cca 650t Kč

Příspěvek od HonzaCZ »

Svoje zdroje si musím chránit :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“