Samův OUTBACK BP 2,5i

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od podvlada »

dracekvo píše: úte kvě 03, 2022 12:14 pm Mě někdo zvednout auto za prahy, tak mu přerazím klacek o ruce, aby si to pro příště pamatoval :-D
HonzaCZ píše: úte kvě 03, 2022 12:56 pm A já zase zvedám auto za prahy úplně normálně. Samozřejmě na vyztužených, k tomu určených místech. 🤷🏻‍♂️
Pokud to tenhle zvedák zvedá rovnoměrně, tak asi nehrozí zborcení tý hrany, ale přijde mi to zbytečný, když hned vedle je tolik skvělejch míst za který se to zvedá líp...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to místo, kam se strká normální originál hever kov na kov s poměrně malou dosedací plochou. Dílenskej zvedák s gumovejma patkama v průměru 10+ cm tomu nemůže ublížit, pokud to auto není shnilý na prach. Jo, uznávám, že na zemi, při zvedání v jednom bodě, to strkám taky někam na kotvící body ramen, ale tam to je přecijen trochu něco jinýho, síly působí nejenom nahoru, ale i do stran a to auto se celý kroutí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše: úte kvě 03, 2022 2:28 pm Nicméně, naučil jsem se je celkem úspěšně repasovat. Vytiskl jsem si 0,4mm "podložky" co přesně pasujou dovnitř, a vymezí vyběhanej materiál. Jedinej problém, na kterej jsem narazil je, že to občas přeženu a dveře drží až moc :-D V nejhoršim bych zas ubral no.
Takže bys doporučil je rovnou repasovat? Jako vypadaj moc pěkně, ale nevím, jak je mimo auto vyzkoušet. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od podvlada »

HonzaCZ píše: úte kvě 03, 2022 2:39 pm Je to místo, kam se strká normální originál hever kov na kov s poměrně malou dosedací plochou. Dílenskej zvedák s gumovejma patkama v průměru 10+ cm tomu nemůže ublížit, pokud to auto není shnilý na prach. Jo, uznávám, že na zemi, při zvedání v jednom bodě, to strkám taky někam na kotvící body ramen, ale tam to je přecijen trochu něco jinýho, síly působí nejenom nahoru, ale i do stran a to auto se celý kroutí.
Ale originál hever má prolis, kterej tam pasuje, tedy neopírá se to o tu hranu, ale o plech kolem hrany. Tyhle gumový patky v průměru 10+ cm obvykle žádnou drážku nemaj, takže se to opírá přímo o tu hranu.
Nejde mi o velikost dosedací plochy, ale o možnost, že to tu hranu nějak zdeformuje, což pak jednak způsobí, že to tam začne reznout o to ochotněji, jednak tam pak nejde dát ten origo hever a hrozí, že vypadne.
Honzo, že zrovna tohle musíme řešit? :-)
HonzaCZ píše: úte kvě 03, 2022 2:42 pm Takže bys doporučil je rovnou repasovat? Jako vypadaj moc pěkně, ale nevím, jak je mimo auto vyzkoušet. :-)
No, taky nevim, jak to spolehlivě vyzkoušet bez auta. Já je zkoušel ve svěráku v rámci toho, že jsem je potřeboval dostat do nějaký pozice, aby se mi líp rozebíraly. Bez tý velký páky, kterou dveře tvoří, to šlo hodně špatně. Takže - pokud maj v "zavřený" pozici vůli, rovnou repas. Pokud nemaj vůli, ale jdou rukou dostat do extrému, případně s použitím relativně malý páky a malý síly, repasovat. Pokud to jde fakt hodně blbě, tak možná budou ok :-)
Škoda, že v servisním manuálu není napsaná síla, jakou musíš překonat, aby se daly považovat za OK :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od Cliffer »

Už mám od Vládi takhle repasováno. Pravda že u řidiče drží jak bejk, ale teď se mi nezavřou ani v kopci (zkoušeno). Možná krybych parkoval na severni stěně Matterhornu tak by už měli tendenci se zavírat :-D a v nejbližším týdnu hodlám takto repasovat i tátovo. Ten to má vyběhaný fest. Tam padnou 3 podložky. Mě u ridiče to padalo až v kopečku tak by tam stačili ty dvě, ale rozebírat to znovu nebudu.

Honzo, kdybys chtěl tak já mám nějaký ty podložky navíc od Vládi. Tak můžu předat.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od podvlada »

Kdo si chce vytisknout vlastní, klidně předám .stl soubor, to fakt neni žádný tajemství. :-) Vypodložit to jde čímkoliv, klidně podložkou (taky jsem svoje první takhle zkusil), ale chtěl jsem něco, co bude mít správnej tvar. Tak jsem si vytiskl obdélníčky.
Tade, máš pravdu, je to možná moc. Kdybychom pak zas dělali někdy něco u nás, klidně to vyměním ať to neni tak těsný.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše: úte kvě 03, 2022 2:48 pm Honzo, že zrovna tohle musíme řešit? :-)
Nemusíme, ale fakt mi to přijde zbytečný. :-) Zvedám takhle všechny svoje auta od Sierry dál a dokonce ani u toho BH, kde jsou plasty přes práh a takže fyzicky mezi kovovým prahem a patkou je ještě plast, tak jsem to nikdy nezkurvil. Lego takhle zvedám skoro 10 let. :-D Ale OK, zase jsem citlivej na jiný věci, který někdo může bagatelizovat, takže já to nikomu neberu. Ale mně osobně to přijde nesmysl to řešit. Pokud to auto nezvedám denně 20x, tak je to fakt jedno.
podvlada píše: úte kvě 03, 2022 2:48 pm Pokud to jde fakt hodně blbě, tak možná budou ok :-)
Škoda, že v servisním manuálu není napsaná síla, jakou musíš překonat, aby se daly považovat za OK :-D
Není? Sakra. :-D Já na něj spoléhal. :-D No jdou hodně blbě. Rukou s nima snad ani nehnu.
Cliffer píše: úte kvě 03, 2022 2:53 pm Honzo, kdybys chtěl tak já mám nějaký ty podložky navíc od Vládi. Tak můžu předat.
Díky za referenci a nabídku. Já to nejdřív prubnu asi na jedněch dveřích a uvidím. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od podvlada »

Nevím jestli to tam je nebo ne, ale pochybuju :-D Jestli něco najdeš, tak super :-)
Jestli s tím rukou ani nehneš, tak možná budou dobrý. Naštěstí sundat tapec neni nic složitýho, zvládam to snad už do minuty :-D mam natrénovaný grify na všechny plastíky, nejvíc mi zlobí ten za páčkou otevírání dveří, ale už vim jak na něj - pomocí zubařskýho nástroje s háčkem na konci, zajedu pod něj a na správnym místě zatáhnu a vyskočí jak nic, a neni na něm nic poznat. A jak budeš mít sundanej tapec a odkrytej igelit, tak vyzkoušet třeba 10 omezovačů je na chvilku. Tak je otestuj a uvidíš... A kdybys potřeboval repasovat, klidně dej vědět.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od VDC »

Same paráda !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od samvaculik »

Jen ve zkratce

- zvedám auto za prahy, stejně jako HonzaCZ a vždycky úplně bez problémů :-)
- k omezovačům, buď repasovat (podle Vládi) nebo koupit nové za 850 Kč/kus. Z vrakáče už bych nebral. Pozor, zadní stojí 1200 Kč/kus tuším, ale netuším proč :-D

Jinak ty pneu jsou fakt paráda, už jsem je otestoval na louce a v lese s křížením a paráda! Posílám ještě jedno foto.

Obrázek
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od podvlada »

Já nelituju, že jsem vzal od Vrťase, za tu cenu byly skoro zadarmo a aspoň jsem měl hotovej set, kterej jen vyměním. Za 500,- to je nesmysl, to jo.
Vypadá to skvěle! :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od VDC »

S těma gumama to vypadá parádně !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od spm »

Ja zvedal auto vzadu za prahy a vepredu za zadni silentbloky ramen :-DDD nicmene ten velkej zvedak bych i vepredu dal pod prah, kdybych nemel jeden z nich nemocnej... fakt je ten, ze tim velkym zvedakem se daleko blbejs trefuje na komponenty nekde pod autem, kdyz se to pak zveda z uplne jinyho mista a jeste se ty packy vyskove stelujou... a vzadu jsem ani nevymyslel kam to dat, aby to nedrzelo na malym zaoblenym kousku ramene.

Jinak ty puky drazku mivaj (to co jsem ted zneuzival ji melo), ale asi nebyva uplne hluboka.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Thomass
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 58
Registrován: pon led 11, 2021 11:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš Kadlec
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od Thomass »

Same paráda!
Kruci, když vidím ty šedý disky na tom autě, úplně mám chuť z těch našich aut udělat úplná dvojčata ^_~|^_^
Ty samé pneu chci pořizovat, tak jsem rád, že tě tak oslnili, jen by mě ještě zajímalo, jak se chovají na mokru na silnici? :-/

A ke zvedání: Na zvedáku nevidím problém v tom zvedat za prahy, na heveru za něco pěkného mimo práh >B-)
Subaru Outback 2.5i MY2007
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Samův OUTBACK BP 2,5i

Příspěvek od samvaculik »

Thomass píše: úte kvě 03, 2022 8:46 pm Same paráda!
Kruci, když vidím ty šedý disky na tom autě, úplně mám chuť z těch našich aut udělat úplná dvojčata ^_~|^_^
Ty samé pneu chci pořizovat, tak jsem rád, že tě tak oslnili, jen by mě ještě zajímalo, jak se chovají na mokru na silnici? :-/

A ke zvedání: Na zvedáku nevidím problém v tom zvedat za prahy, na heveru za něco pěkného mimo práh >B-)

Díky! Dvojče klidně udělej. Je to dáno do komaxitu. Dělal to bývalý majitel. Na mokru na asfaltu jsem to ještě nezkoušel. Zkoušel jsem jen brzdit na suchém novém asfaltu a musím říct, že tak rychle jsem ještě nikdy nezabrzdil 😃 úplně se to zakouslo.
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“