Ligurské Alpy

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Ligurské Alpy

Příspěvek od Dušan »

Tady něco málo k italskému zákazu offroadu v češtině:
https://motosvet.cz/novinky/1247-italie ... inami.html
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Ligurské Alpy

Příspěvek od Tiger »

Dušan píše: čtv pro 16, 2021 2:47 pm Tiger > Tome, proč vzpomínáš zrovna Assietu?
Dušane, Assietu vzpomínám proto, že jsem jí v 2009 nestihl a říkal jsem si, že to nevadí, protože je ultra ofiko a nebude problém :-)
Ono to "možná" nebude nakonec tak horký, ale taky možná jo.
Zrovna Assietu sleduju na FB a funguje (nebo fungovalo) to tam skvěle píšou o opravách, uzávěrách, otevření, průjezdných dnech a časech pro auta, pro cyklisty atd. Zatím byla překvapivě zadarmo. Na Sommeiller se tuším teď platí 5e. Ten sem taky nedojel :-), páč mi chybělo 150 výškových metrů kvůli sněhu do 3005m. Jasně, moje blbost a neznalost jet to na moto v červenci :-)

Ve Francii se už delší čas platí a je třeba registrace předem v okolí Tende, LGKS a další. Samozřejmě, že tohle mi nevadí a přijde mi to v pořádku. Nevadilo by mi to ani v Itálii, ani jinde, problém je v tom, že to kurví nezodpovědnost, namachrovanost, neznalost a teď už i množství lidí.
Oproti dřívějšku maj dnes lidi spoustu peněz, času a tak není problém aby si vyzkoušeli všechno o čem kdy četli, slyšeli, nebo viděli a problém začíná v tom, že k té dané činnosti nemají správný, nebo žádný vztah. Navíc tomu dal ještě na prdel Covid. Ještě před rokem skoro nikdo nevěděl co je to střešní stan. Dneska má i J. Barroud reklamu na Beatu. Stan si teď koupí každý a už neřeší, že je k tomu potřeba zkušenost, respekt, cit. atd., Takže vidím, jak si někdo pořídí střešní stan a pak už vůbec neřeší, že není úplně ideál postavit to, kde si vzpomenu protože sem nezávislej a nepotřebuju kemp. Tím zase vzniká další skupina lidí, který začíná srát, že jim někdo zaparkuje na pozemku a postaví si stan, nebo tam jezdí. Dřív to tolerovali, protože to bylo jednou za čas, ale teď to začíná bejt mnohem častější a pak chápu, že je to sere. Je jedno, jestli to je majitel, nebo lesák co tam musí jezdit pravidelně a najednou ho začíná srát zvýšený provoz.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Ligurské Alpy

Příspěvek od Dušan »

Tak Assieta se tím vysvětluje,….. prostě proto, že ji nemáš projetou. Ze Sommeillerem je to jak říkáš, i letos se za výjezd od Scarfiotti nahoru platilo 5E. Tady je výňatek z platné obecní vyhlášky přeložený googlem, kterým se reguluje výjezd na Sommeiller:

„3) Otevření průjezdu pro motorová vozidla na terénní trase č. 2 "Grange Du Fond - Rifugio Scarfiotti - Colle del Sommeiller" od 1. května do 30. listopadu každého roku s následujícími omezeními: a. v období od 15. července do 31. srpna každého roku zůstane trasa uzavřena pro provoz vozidel každý čtvrtek od 00:00 do 24:00; zatímco ve zbývajících dnech, od 09:00 do 17:00, bude povoleno obíhat po zakoupení denního tranzitního povolení za cenu 5,00 EUR, které bude vydáno personálem přímo pověřeným přístupem na trasu v Grange Du Fond“

Můžu ti na SZ poslat i odkaz na italský originál celé té obecní vyhlášky, protože tam jsou vyjmenovány i další terénní trasy v katastru obce Bardonecchia, po kterých lze jezdit a zároveň tam píšou, že na všech ostatních nevyjmenovaných je zákaz vjezdu a kontrolou je pověřena obec a lokální Policie.

S tvým 2. odstavcem nelze než souhlasit, do hor teď za Covidu vyrážejí ve velkém lidi, kterým jsme za komančů říkali „tesiláci“- takoví ti ne opravdoví, ale sváteční turisté, co dělali kolem sebe akorát bordel. A tesiláci nejen proto, že do hor chodili v tesilkách, ale charakterizovalo to zároveň jejich vztah a chování v přírodě. Jenomže v současnosti je takových novodobých tesiláků mnohem víc. Z našeho způsobu cestování se stává masová záležitost a původně liduprázdná nebo aspoň málo navštěvovaná místa navštěvují dnes přímo neúnosné davy. Proto ty zákazy všude možně….. a s Covidem se s nimi roztrh pytel. Já takových míst v Evropě znám hodně. Tam, kde jsem se ještě před 10 léty bez problémů dostal, jsou dnes závory nebo zákazy. Právě kvůli tomu, když takové neznámé pusté a krásné místo ještě i dnes občas najdu, nerad se s upřesněním lokality svěřuji ve veřejném prostoru > hrozil by jeho brzký zánik.

No,….. třeba nám ještě pár roků vydrží něco na Balkáně, ale i to časem zmizí. Našim potomkům zůstane už jen organizovaná masová turistika do přecpaných letovisek a zimních středisek. Howgh.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Ligurské Alpy

Příspěvek od PetrAT »

Ještě odkaz na ADVrider https://advrider.com/new-italian-law-pr ... ad-riding/
Ten rozsah omezení bude devastující pro italský moto sport. Především pro enduro a potažmo výrobce motocyklů
Další nesmysl vidím v omezení e-bike . To snad ani nemůžou myslet vážně
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Ligurské Alpy

Příspěvek od Tiger »

Bez názvu.jpg
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Ligurské Alpy

Příspěvek od námořník »

👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ligurské Alpy

Příspěvek od VDC »

Tak to je super !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Cestování“