Moje první zkušenost se subaru

petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od petr »

:-D
jo jo to je pravda , ale vyjímečně je i chválím , ale vyjímečně :-D prostě mají své výhody i nevýhody jako každá značka, já nutně potřebuju solidní 4x4 s větším kufrem, co umí i trochu terén a zároveň aby to jelo normálně i na normálních cestách a takových aut moc není...
ještě navíc chci aby mě provoz moc nestál, takže bohužel nemůžu nějaký offroad , myslím tím servis i phm (chci nutně LPG) a to už je úplně vražedná kombinace
takže jsem si sečetl plusy a mínusy a mám subaru, no a sice to trvalo , ale už jsem si i zvykl :-DDD
mám forestra a outbecka a najednu stranu jsou to opravdu hodně univerzální auta a na druhou stranu zas nevynikají v ničem, ale splňují mé zásadní požadavky a já jim za to odpouštím jejich nedostatky, kterých teda není málo :-D
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od zdenek675 »

Tak ho pozvěte na sraz kde je dost aut a lidí co o tom něco vědí a hned přehled [SUBARU]
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od námořník »

To ho nemusí nikdo zvát, to se stačí přihlásit :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od StandaB »

Spatny napad to neni. Tolik Subaru s ukecanyma majitelama na jednom fleku hned tak nepotka. :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22751
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od spm »

To s těma dílama mě u GordiKa vždycky baví :-DDD Zvlášť když vezmu, jak jsem na BHčko tenhle týden dovezl už asi 2. sedu náhradních světel, když jsem za pětikilo sehnal obě přední ve stavu skoro nových :-D Uznávám, že ne každého baví sbírat náhradní díly a sedí u internetu 24/7, aby po tom skákal... ale na druhou stranu taky na ty běžný auta to za tuhle cenu sehnat prakticky nejde, protože je příliš lidí, kteří po tom skočí i za násobek :-DDD Jako nemůžu říct, že by mě na tom autě vůbec nic netrápilo, ale zrovna s dostupností dílů jsem ten problém nikdy neměl :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od zdenek675 »

Sraz se uskuteční druhý zářijový víkend, 10.-12.9.

Po dvou letech se vrátíme na Mostecko, do skiareálu Klíny, kde budeme jíst, pít a spát a kluci z Offroad Safari ukážou další nedoceněná místa naší země. Tentokrát by to mělo být Krušnohoří. [SUBARU]
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od masha »

Přidám svou trochu do diskuze :-)
Byl jsem na tom +- jako ty, majitel koncernu (předtím teda taky alfa,citroen, opel) co chtěl zkusit něco jiného. Outback BP (2005) jsem si vyhlédl už dřív jen jsem sbíral odvahu a hltal místní forum než jsem se dokopal jednoho koupit. S pomocí zdejšího osazensta samozřejmě :-)
Koncern je pořád v rodině takže mohu porovnávat a hodnotit.
Za pět subaru nejezdí, mam to v plynu protože jsem věděl, že bude jezdit a provoz na benzin by pro mě
Nebyl úplně ekonomickej (2.5 121kw). Nejede to jako 1.9tdi protože prostě turbo nefoukne :-). Díly jsme na to zatím řešil minimálně a vše jsem sehnal.
Běžnou údržbu mi vždycky zvládl udělat mechanik co opravuje všechno.
Párkrát jsem si říkal jestli to auto vlastně potřebuju když by posloužila stejně nějaká libovolná ojetina za podobný peníz a nežrala by možná tolik plynu ani benzinu ani oleje ObrázekObrázek Jo potřebuju!!! :-) baví
mě v tom jezdit, baví mě zdejší komunita a mam to auto prostě rád ObrázekObrázek
Subaru má svoje mouchy, ale prostupem času je přestaneš vnímat a budeš si užívat jízdu polem
Nepolem Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od Tapan »

Už se tu několikrát objevil takový nešvar, píšete, že to nejede jako 1.9 TDI...tak já teda to srovnání mám taky, ono jak to píšete, tak to vyznívá, že si vás to TDI namaže na chleba. On se ten motor samozřejmě chová jinak, ale když si člověk zvkyne, že nesedí v dehtu, ale v točivé japonské atmosféře, prolomí nějaký vnitřní blok a naučí se občas podívat aspoň ke 4000 ot/min. a v případě potřeby klidně i výš, tak zjistí, že to taky jede, a moc hezky :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od masha »

Tapan píše:Už se tu několikrát objevil takový nešvar, píšete, že to nejede jako 1.9 TDI...tak já teda to srovnání mám taky, ono jak to píšete, tak to vyznívá, že si vás to TDI namaže na chleba. On se ten motor samozřejmě chová jinak, ale když si člověk zvkyne, že nesedí v dehtu, ale v točivé japonské atmosféře, prolomí nějaký vnitřní blok a naučí se občas podívat aspoň ke 4000 ot/min. a v případě potřeby klidně i výš, tak zjistí, že to taky jede, a moc hezky
Tak jasně ;-) já to nemyslel nějak špatně.. jezdím obojím a je to o tom pocitu když na to šlápneš Obrázek U tdi turbo foukne a jedeš, u subaru je to zrychlení citelně pomalejší a jo když si podřadím a vytočím tak to jede taky. Pouze pocitově to tdičko prostě ,,vystřelí” rychleji..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od masha »

Tapan píše:Už se tu několikrát objevil takový nešvar, píšete, že to nejede jako 1.9 TDI...tak já teda to srovnání mám taky, ono jak to píšete, tak to vyznívá, že si vás to TDI namaže na chleba. On se ten motor samozřejmě chová jinak, ale když si člověk zvkyne, že nesedí v dehtu, ale v točivé japonské atmosféře, prolomí nějaký vnitřní blok a naučí se občas podívat aspoň ke 4000 ot/min. a v případě potřeby klidně i výš, tak zjistí, že to taky jede, a moc hezky
Tak jasně ;-) já to nemyslel nějak špatně.. jezdím obojím a je to o tom pocitu když na to šlápneš Obrázek U tdi turbo foukne a jedeš, u subaru je to zrychlení citelně pomalejší a jo když si podřadím a vytočím tak to jede taky. Pouze pocitově to tdičko prostě ,,vystřelí” rychleji..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od Mira »

Nevim jak co cítíte, ale prakticky 85 kW impreza vystřelila z místa bezmála 2x rychleji než scout 1,9 tdi a v klidu mu ujede. Ten boxer se musí točit, je na to stavěnej. Prostě tam kde tdi umírá, subaru ožívá. Diesel je plochej a nudnej. U benzínu jen musíte pracovat s plynem jinak, pak to je zábava. Do 3 tisíc se nic neděje a je to lemra líná, ale musíte se podívat k 6 tisícům a to dělá ty rohlíky. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od námořník »

Přesně :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od petr »

jo dělá to pak rohlíky hlavně pompařům a servisákům :-DDD chtěl bych vidět jak někdo jezdí stabilně od 4000 otaček výš aby to jezdilo aspoň trochu svižně :-D jasně chvíli jo, je to zabava je to fajn , ale běžně takhle jezdit může jen dost velký magor :-D ja naštěstí závodník nejsem a nepotřebuju kromě předjížděni auto nějak extra točit, ale že by byla nějaká super zábava točit třeba atmosféru 92kw nebo 115kw to alespoň mě vůbec nepřijde, že by to pak nějak extra jelo mi taky nepřijde, ano je to lepší, to je pravda, turbomotory u subaru by mohly být zábavné to asi jo....
ono to chce občas projet se něčím opravdu svižným aby měl člověk srovnání a byl v obraze jak dneska jezdí svižné auta ;-D
minulý týden jsme jeji skoro přes celou republiku se známýma na dovču, kamarád jel s 1,6tdi octavkou a jel dost svižně teda, ja jel outbackem 2,5 automat, abych nedělal ostudu a nebrzdil cestu tak jsem se ho držel , výsledek byl ,že jsem měl co dělat a musel jsem na to dost šlapat, má spotřeba cca 15 litrů naštěstí LPG, on cca 6 nafty , zpět jsme jeji každý sám , já jel téměř dle pravidel, max do 10km nad povolené rychlosti , spotřeba cca 10 lpg takže asi tak, ale být to v zimě na sněhu byl bych zase králem já =)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22751
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od spm »

Já nevím co s těma dehtama a podobně furt máte :-D 2.5 jsem teda nikdy neřídil, asi to zdechlé bude, zvlášť s automatem... Ale ta domácí 1.9 TDI má stejný výkon, co měly ty 1.6ky, které přišly potom a to je teda lemra líná nejezdící... jasně, ono to má max krouťák někde v 1800rpm, takže když člověk neumí vzít do ruky ten fofrklacek a sešlápne plyn k podlaze, tak má pocit kdo ví jak to nejede... jenže to kdo ví jak nejede asi půl sekundy a pak to úplně zdechne :-D Takže ano, tu první půl sekundu to má asi i před H6 náskok, než si v ní automat uvědomí, co má dělat :-D

A běžný ježdění nevim - pokud jedu normálně, tak to v těch normálních otáčkách funguje. Naopak nechci aby mi to za každou zatáčkou zlomilo vaz, takže tady fakt nechápu, co je u běžný jízdy za výhodu to, že to auto sebou trhne při každym přidání plynu. Pokud předjíždím, tak to stejně vždycky točím k červenýmu, ve finále i u tý nafty. A pokud teda potřebuju zrychlit někde za zatáčkou, křižovatkou a trochu víc, tak to holt trochu víc vytočím, chvilku, než dosáhnu té rychlosti, co chci a zařadím zpátku nahoru. Nemusim tam mít ty 4000rpm přece celejch 50km, když mi tam stačí chvíli při tý akceleraci.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Moje první zkušenost se subaru

Příspěvek od Tapan »

Přesně to jsem Petrovi chtěl napsat. I když to točím a jedu svižně, tak tam stejně nemám těch 4000+ ot. víc než pár procent z doby jízdy. Když se to netočí za studena a poslední třeba 3 minuty jízdy se zvolní, nevidím důvod, proč by to motoru mělo vadit.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Jakou modelovou řadu ?“