Pojistka stahování oken

kubamk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 15, 2021 3:00 pm

Pojistka stahování oken

Příspěvek od kubamk »

Ahojte, mám outback my2019 a potřeboval bych poradit jaká pojistka je na stahování oken od řidiče. Přestali od řidiče sthovat všechna okna, krom okna řidiče. Na jednotlivých dveřích to jde. Předem díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14883
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od Tapan »

To vypadá spíš na zalomenou kabeláž někde v průchodce (ale u takhle mladýho auta?) či nedocvaklý konektor. Když ty motory stahovačky jde aktivovat "místně", nebude to mít spojitost s jištěním (teda jistě to nevím, ale nedávalo by to smysl).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od sima »

Tapan píše:To vypadá spíš na zalomenou kabeláž někde v průchodce (ale u takhle mladýho auta?) či nedocvaklý konektor. Když ty motory stahovačky jde aktivovat "místně", nebude to mít spojitost s jištěním (teda jistě to nevím, ale nedávalo by to smysl).
Mě tohle způsobovala (na jiném autě) lehká oxidace kontaktů přímo v ovladači oken, taky u řidiče. Taky možnost, po prostříknutí OK. Takže bych se taky zaměřil nejprve na konektor, ovladač, kabeláž je horší záležitost. Taky mě přijde, že špatné pojistky nedává v tomto případě smysl, neověřeno, jen si to myslím :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od VDC »

Mě hlavně zaráží, že je to u takhle novýho auta a nechce se mi věřit, že by to bylo něco takovýho, jako kontakty. U 20 let starýho auta se to může stát, ale u 2019 ? Takhle brzo se takový věci neřešily ani u francouzů.
Podle mě ten šotek bude někde jinde než v kontaktech. Ale protože to auto neznám a elektrice nerozumím, tak nemám co poradit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od Omega23 »

Ještě na Oktávce jsem jednou zapomněl otevřené okno přes noc a napršelo mi do ovládání oken a dokud jsem ho nerozebral a neprostříkal tak to podobně zlobilo.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
HanzS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 08, 2020 11:19 pm

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od HanzS »

Nebyla odpojená baterie? Taky mi to takhle nešlo, ale stačilo 2x úplně stáhnout a vytáhnout okna lokálně a podržet tlačítko v horní poloze pak už to šlo i od řidiče.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od petr »

taky bych řekl že pojistky né , když to nejde ovládat jen od řidiče, problém by měl být někde v těch řidičových dveřích , jak bylo psáno , zkusit pohýbat pruchodkou při zapnutých čudlicích, jestli se při tom něco někde nepohne, nebo je to fakt nějaké moc chytré a stačí nějaký restart :-D
no holt co chceš, staré auto a mladá baba to je na ojebání :-DDD dva roky , konec záruky ....
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14883
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od Tapan »

Jo jak píše HanzS, to je taky dobrá připomínka, s tou baterkou. Nějaký ten zvykací rituál po odpojený baterce tu na novějších autech někdo popisoval :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
kubamk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 15, 2021 3:00 pm

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od kubamk »

Ahojte, jo byla. Vyzkouším. To byl taky for. S autem se normoš jezdí a rozhodl jsem se aktualizovat navigaci z flešky. Sosnul sem vše z webu, udelal update s nastartovaným autem. Potém sem ho zdechl a zamkl. Za dva dny sem chtěl odjet a auto KO - baterka. Nahodil sem to přes kabely.

Jinak mám ještě sklápění zrcátek při zamčení a nezklápějí se. Navíc nechápu jak se mohla vybít baterka.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od sima »

Jj popisoval.
Co napsal Omega je taky pravda, mě na francouzovi tlačítko oken u řidiče taky zmoklo, nicméně bylo to auto už tak 15 leté...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od Mira »

U tak novýho auta bych vyloučil HW problém, šotek bude u SW. Jednou se něco podrží někde dýl a hned to funguje jinak. Pro začátek bych přečet uživatelský manuál, případně navštívil přátelský ofiko servis a zeptal se.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
kubamk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 15, 2021 3:00 pm

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od kubamk »

Tak velice děkuji, problém vyřešen.

Okénka bylo opravdu nutné manuálně stáhnout a vytáhnout a při vytažení podržet tlačítko u dveří nahoře(bez toho to nepomohlo). Další fígl je, že museli u toho být zavřené ty dveře, na kterých se okno řešilo. Tak se to muselo udělat u všech. Zrcátka stejný příběh. Bylo nutné auto nastartovat, tlačítkem sklopit při zavřeném autě zrcátka, vyklopit a vypnout. Pak už fungovalo vše.

Osobně vůbec nechápu jak a na co to má vliv, ale je to tak. Asi nějaký SW.

Narovinu, Subaru již nikdy více, máme v rodině 2ks limited my2019. Katastrofální servisní zastoupení v ČR. Díky tomu, že při předání auto nepromažou, tak po tom půl roce na kontejneru a následně provozu vše vrže. Sedačky, zadní dveře jako by byly po bouračce. Hučí výfuk. Zároven auto nevhodné do hor, katastrofálně poddimenzované přední brzdy na váhu auta a CVT. Každých 15k měníme brzdy(máme nebo sme měli renault, mercedes, hyundai vše SUV a brzdy vždy přes 60k vše AT, jezdíme normálně), protože 1000mn do 500mn jsou přední brzd žhavé, že se nedotknete disku - dle servisu v pořádku. Tydle věci se objevují na obou autech. Ted ta baterka..
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od dvahrnce »

Kubo a to z toho kopce trápíš jen brzdy nebo jim pomáháš i motorem? Však i u CVT lze zamknout jakýkoli předdefinovaný převodový stupeň (tedy alespoň si myslím, že lze).
A pak by snad problém být neměl.. Jako dostat ty brzdy do stavu, že je žhavý i disk, to se nedivím že nevydrží. Ale je to dle mě mezičlánkem mezi volantem a sedačkou..
Však brzdím co nejvíc motorem a pokud to nestačí, tak brzdy použít raději intenzivněji a kratší dobu, než to lechtat pět minut v kuse aby kotouče svítily.. :-/

ed: sorry za OT..
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1317
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od kwt2000 »

I s CVT se dá brzdit motorem. Já měnil kotouče na předku ve 190tkm a pokud mi je v minulosti nezapomněli vyfakturovat, tak to byla první výměna 8()
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Pojistka stahování oken

Příspěvek od drobcek73 »

kwt2000 píše: úte lis 09, 2021 10:15 am I s CVT se dá brzdit motorem. Já měnil kotouče na předku ve 190tkm a pokud mi je v minulosti nezapomněli vyfakturovat, tak to byla první výměna 8()
Súhlasím, ja mám menené predné kotúče pri 125 000 km, zadné ešte ďalších 20 000 km vydržali...
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“