Vyskakuje 6-tka

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
chiro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 23, 2018 9:46 am
Jméno a příjmení: Riso Lacko

Vyskakuje 6-tka

Příspěvek od chiro »

Ahojte,

idem si pre radu. Na Forester SH 2.0D 2012 mi zacala vyskakovat sestka. Zaradim, do cca 3 sekund je vonku. Ked pridrzim kutac rukou, je to v poho, akonahle pustim, vyhodi ju. Ma niekto podobnu skusenost? Na co sa mam pripravit? Dik.
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Vyskakuje 6-tka

Příspěvek od Vrták »

nejdříve bych se podíval na množství oleje v převodovce, ze zkušenosti málo oleje většinou odnese jako první synchron šestky... bohužel zahraniční fóra většinou říkají, že tenhle problém vyřeší až repase převodovky
Forester SG 2006 2.0X
chiro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 23, 2018 9:46 am
Jméno a příjmení: Riso Lacko

Re: Vyskakuje 6-tka

Příspěvek od chiro »

Olej je v pohode, auto ma 186.000 pri 180.000 bol meneny, kazdopadne som ho skontroloval, je to ok. Radenie do 6 ide v pohode, vyzera ze rychlost korektne zaradi. O tom repase som tiez cital, to by ma rozhodne nepotesilo. Snad to bude ulozenie prevodovky, tiahla, neviem co... No asi sa servisu nevyhnem, sam to nemam sancu zistit.
MaKRA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 13, 2021 11:18 am
Jméno a příjmení: Martin Kratochvil

Re: Vyskakuje 6-tka

Příspěvek od MaKRA »

Ahoj , vyřešil jsi nějak závadu vypadávání 6st.?
Mám stejný problém , v AWD navrhují vyměnit celý převod v převodové skříni.
Jen mi je divné , že se to stalo 14 po výměně převodového oleje (servis 180 tis.).
Že by ho tam bylo předtím málo se awd nezmínili , většinou na chybějící náplně před servisem upozornují..
Každopádně předběžná cena 15 tis...
Díky za odpověd.
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“