Chyba P1468

Odpovědět
Charlie1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 11, 2021 5:23 am
Jméno a příjmení: Karel Maršík
Bydliště: Jarošov nad Nežárkou

Chyba P1468

Příspěvek od Charlie1 »

Zdravím Subaristy.... a hledám radu a případnou pomoc.... :-|
Koupil jsem ze Subaru Brno Outbacka MY2014, 2.0D, najeto cca 190 tis. km, zachovalý, slušně jede, netknutá kastle i podvozek, někdo to tam nechal protiúčtem za nového. Byl k tomu účet za poslední servis před prodejem, mimo jiné i "řízená regenerace filtru" a výměna oleje a filtru.
Opakovaně se mi ale spouští kontrolka palivového filtru, začne blikat.
V návodu jsem vyčetl, že když se rozsvítí, znamená to, že se právě vypaluje filtr pevných částic a že je třeba jet, dokud nezhasne, cca 15 minut, pak že je filtr vypálen a je možno zastavit a chcípnout motor. To se mi ale ještě nikdy nestalo, kontrolka prostě začne blikat, na zož v návodu pamatují také, je tam uvedeno: "kontaktujte svůj Subaru servis". Zajel jsem ke známému, načetli diagnostikou a vyskočila z toho chyba P1468 - olej naředěný naftou. Poprvé to ale bylo cca 1 000km po výměně oleje, volal jsem jim do Subaru a ať prý se zastavím, dojel jsem, okoukli hladinu a stav oleje, smázli chybu a ať prý jezdím dál, že je vše v pořádku. Předevčírem se mi ale kontrolka rozsvítila po cca 3 000km znova. Předtím jsem byl na dovče a jezdil jsem hodně dálnici, kde se asi vypaloval filtr sám. Dojel jsem zase za kámošem, diag. a opět P1468. Nevím, co s tím.... Poradíte ???
Díky :-| :-| :-|
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 595
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Chyba P1468

Příspěvek od SWRT »

Kdyz se meni olej tak by meli dat reset toho naredeni oleje naftou... Smazani chyby to nevyresi
Charlie1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 11, 2021 5:23 am
Jméno a příjmení: Karel Maršík
Bydliště: Jarošov nad Nežárkou

Re: Chyba P1468

Příspěvek od Charlie1 »

Reset tam byl v servisu udělán při výměně oleje. =)
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“