Legacy 2007 škube motor

Odpovědět
Martin152
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 30, 2021 11:25 pm
Jméno a příjmení: Martin Chytil

Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od Martin152 »

Zdar Subaristi , mám dotaz :) Na mém Subaru Legacy 2007 121kw při natankování Natural 95 začne škubat motor od 2 do 3 tisíc otáček a motor je jakoby zadusený , ale když naberu 100 oktan auto ožije a jezdí normálně. Pak naberu 95 a zase začne škubat. Máte s tím někdo zkušenost ? Popřípadě co může být špatně
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od podvlada »

Je zvláštní, že by to opravdu souviselo přímo s oktany... Zkoušel jsi i benzín z jiné čerpačky?
Pokud je problém opravdu v autě, nápadá mě...není v jednotce nahraná jiná mapa (/mapy)? "Čipnuto"? Čidlo klepání může být vadný? Špatně rozvody, o zub? Ale to by asi dělalo pořád...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od Slavek_xxx »

Předpokládám, že zapalovací kabely jsou v pořádku a nepodívala se na ně kuna.
To je dvoulitr DOHC? Kdy byly naposledy kontrolované ventilové vůle? A jezdí auto jen na benzín nebo i LPG?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od sima »

Martin152 píše:Zdar Subaristi , mám dotaz Na mém Subaru Legacy 2007 121kw při natankování Natural 95 začne škubat motor od 2 do 3 tisíc otáček a motor je jakoby zadusený , ale když naberu 100 oktan auto ožije a jezdí normálně. Pak naberu 95 a zase začne škubat. Máte s tím někdo zkušenost ? Popřípadě co může být špatně
V menší míře mě to dělá taky- jak to poškubávání, myšleno teď hlavně při popojíždění ( holt vlastnost subaru), tak výkonově. Když jsem bral ještě kdysi starou Vervu( teď už se prý nemíchá v rakousku, ale pizdí to zde) tak bylo okamžitě po tom mírném sem tam cukání, ale naprosto to ihned vymizelo. A táhlo to lépe, v širším spektru otáček- už od těch nižšších. Teď jsem začal tankovat OMW 100, auto začalo cukat ještě víc, než obvykle, to mě překvapilo :-D no a po druhé třetí nádrži to téměř vymizelo. Tak z toho moc chytrý nejsem, ale lepší benzín budu dávat furt, dělal jsem to u lesníka vždy- nebo "aspoň" přidával VIF.
Schválně zkusím příště tu už horší Vervu 100.
Na zap. kabely mám políčeno už pár let :-) zatím tam mám takový mix, jeden už měněný, taky starší, ale vyměnit je musím, chci.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19141
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od hamoun »

hele .. blby dotaz .. a je to 2.0R ? nebo 2,5i ?
škoda superb
ex WRX 2008
Martin152
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 30, 2021 11:25 pm
Jméno a příjmení: Martin Chytil

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od Martin152 »

Obsah 2.0 auto nikdy nejezdilo na LPG. Svíčky a lambdu jsem měnil před rokem cca 10 000... Napadla mě váha vzduchu a nebo druhá lambda sonda jestli není vadná
Martin152
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 30, 2021 11:25 pm
Jméno a příjmení: Martin Chytil

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od Martin152 »

Auto když začne škubat odpojím baterii po nějaké době zase zapojím a auto jede normálně i na 95 ale po nějaké době začne škubat znova ... Někdy po 100 km nekdy po 500 km... Docetl jsem se tady na fóru že pomohlo přehrát software
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19141
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od hamoun »

mi tohle delalo od asi 120tkm najezdu ... do 3tot to bylo pridusene .. vyse to jezdilo ... byl to sluzebak, tak mi nevadilo jezdit porad za 12 ...
poznal jsem to jen ja .. v servise mi tvrdili, ze to jede normlane, ale nejelo ..
"vyreseno" vymenou za WRX ...

od te doby tu nebo na prawebu byly asi 3ks stejneho motoru se stejnymi symptomy. neuvedomuju si, zeby to nekdo vyresil ... nebo se pak nepodelil.

podle toho, co pises, bych zkusil tak, jak pise podvlada, cidlo klepani. kdyz se to meni s oktanovym cislem. tohle mas alespon nejake voditko (to je oproti vsem pripadum, co si pamatuju, navic) ... a vicemene mas tedy i nejake reseni, pokud to nezacne delat i na 100 ...

ale chytrejsi se jeste urcite ozvou :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak ještě koukni / vyměň zapalovací kabely a pak nech zkontrolovat ventilové vůle zastudena. Ale u provozu čistě na benzín by měly být i po cca 200 tisících v normě.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od HonzaCZ »

Chtělo by to vidět, co se tam děje, když to začne cukat. Chyby tam uložený asi nejsou?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19141
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od hamoun »

jojo .. kdyby byly chyby, poradi si s tim i servis ...
ale sledovat prubehy nejakych velicin a tam najit problem .. to uz chce borce ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy 2007 škube motor

Příspěvek od HonzaCZ »

Ale ono to zase tak složitý není. Akorát je to o tom, co se tu řeší každou chvíli - zákazníci nechtějí platit abstraktní položku "diagnostika", která může dosahovat několika hodin, musí se při tom jezdit jejich autem a výsledek je stejně nejistej. Lepší je vyměnit půlku auta, za to aspoň dostanou nějaký fyzický věci. Za vědomosti a zkušenosti nikdo platit nechce. :-D

A z toho vyplývá, že se k tomu moc lidí v autoopravárenství nesměřuje, neškolí, neučí...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“