P: Outback 2005 3.0R na díly

Chcete-li prodat svého mazlíka, zde je to správné místo, kde ho nabídnout a podiskutovat o něm.
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od nivviri »

JakubHQV píše:Wow, masakr, neuvěřitelný, tohle je hodně smutný a nerozumím tomu.. na tom autě předtím evidentně dělaly kompetentní servisy, odborníci na slovo vzatí, no prostě nadšenci.. a technik na STK musel být kompetentní taky..

Skoro bych se nebál říct že emve s těma autama co prodává jezdí drifty v moři
Ono se tam tomu vážně myslím říká Moravské moře... Teď už chápu proč. Někdo by těm klukům tam měl říct, že existují i jiné věci než sůl a kamení.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od emve »

JakubHQV píše:Wow, masakr, neuvěřitelný, tohle je hodně smutný a nerozumím tomu.. na tom autě předtím evidentně dělaly kompetentní servisy, odborníci na slovo vzatí, no prostě nadšenci.. a technik na STK musel být kompetentní taky..

Skoro bych se nebál říct že emve s těma autama co prodává jezdí drifty v moři
Smutný je to, že se Subaru nemusíš jezdit v moři, stačí bydlet na horách. S tím asi inženýři v Japonsku nepočítali, že by si někdo mohl koupit čtyřkolku s 20cm světlé výšky nejen kvůli obrubníkům v Praze. A prvních 10 let života tohoto Outbacku skutečně v Beskydech byl sníh a sůl 5 měsíců v roce, zatímco pražské outbacky musely strpět kalamitu 4cm sněhu u muzea 2 dny v roce. Zajímavé, že jedničková Octavie, která je o 5 let starší a jezdila ve stejných podmínkách, je úplně v pohodě.

Nevím jestli jsi zaznamenal, že auto nebylo moje, ale táty. Ohledně kompetentnosti servisů těžko říct, do 220 tis. km Mija Brno a pak nějaký místní garážník, kterého ani neznám. To v inzerčním vlákně bylo uvedeno. Psal jsem, že to nebyl mazel, ale služební pracant a následně rezervní auto. Proto byla cena nastavena na úroveň nejlevnějšího kusu v inzerci, navíc s odpočtem DPH. To při kosmeticky hezkém a dobře jezdícím autě. Že si nikdo nevšiml stavu koroze ? No, bylo to páté auto v rodině, ani já, ani můj táta, který je prostý automobilový uživatel, jsme opravdu nechodili si pod auto každý týden lehnout s lupou. :-D

K tomu mi přijde ještě zajímavé doplnit, že ještě půl roku prodeji to sám David fotil a zkoumal, a taky se mu to zdálo relativně přiměřené věku, což potvrzoval i předseda z fotek. Totéž proběhlo i v lednu. O to víc mě překvapil ten rychlý konec.

Davidovi jsem prohlídku v servise před koupí rozhodně nezakázal. Kdyby mi do měsíce oznámil, že je auto v háji a chce ho vrátit, neměli bychom s tím problém. Nějak bych s ním naložil. Po 12 měsících u 17 let starého auta prodaného za 8% pořizovací ceny už tuto možnost taktně odmítám.

Mimochodem zrovna včera se kamarádovi na Impreze z roku 2003 rozpadla za jízdy přední nápravnice. Kupoval na podzim, taky auto dlouhodobě provozované v Beskydech. Takže jestli starší Subaru, tak z města, kde neznají sníh. Za mě spíš už Subaru vůbec ne. Jedině nové a do 5 let prodat. A z nových vlastně není co vybrat. :-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od vrgada »

stary japonec,to neni problem jen subaru,ale treba i mazdy. Taky jsem si tim prosel u jednickoveho lega se zaverem vetsi korozi nema smysl zachranovat. Ale i u trojkovyho, jakasi vyztuha vpredu u chladice byla z hnile cokolady o prazich a lemech nemluve. A urcite by se daly dohledat fotky aut adsencu vyvarujicich stare lego a stejne se jim nakonec zadni naprava podiva do kufru. Zajimave,ze 17 let stare volvo zadnou korozi nema. Zas je to ale po jinych strankach kram. Proste smolik a nejsou to jen Beskydy. Jsem na dovolene,je uplne neuveritelne,co dokaze s zelezem udelat morska voda, anebo ten zdravy morsky vzduch. Tady ma clovek na ocich houbovitou korozi. A ty vraky aut se doslova rozpadaji,jak je zere kovomorka. A potvrzuje to muj zaver, nekupovat stary auto. A ze jsem tech vraku nemaje penez mel
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od newli »

S tim subaru z mesta bych byl opatrny. Ono se v praze taky soli dost a nejsou to jen dva dny v roce. Navic treba ja s tim jezdil relativne casto na hory (na otocku po rozsolene D10 do jizerek). Navic nemam doma garazove stani, ale to je mozna vyhoda, protoze v teple garazi rozsoleny podvozek mozna dela jeste vetsi toco ... no ale mam ho zase v praci :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od mirekst »

newli píše:S tim subaru z mesta bych byl opatrny. Ono se v praze taky soli dost a nejsou to jen dva dny v roce. Navic treba ja s tim jezdil relativne casto na hory (na otocku po rozsolene D10 do jizerek). Navic nemam doma garazove stani, ale to je mozna vyhoda, protoze v teple garazi rozsoleny podvozek mozna dela jeste vetsi toco ... no ale mam ho zase v praci
Ono s korozí je to takové ošidné (nejen u Subaru), a ta teplá garáž je na ni snad horší než stát venku na mrazu. Taky stát nad kanálem je velký problém. On totiž solný roztok různě teče a hromadí se všude možně ve škvírách a vysoká vlhkost s teplotou nad nulou tomu výrazně napomůže - což je přesně příklad podzemní garáže.

Že jde udělat auto které nekoroduje je vidět - třeba Renaulty už asi deset let fakticky nerezaví. Koukněte třeba na nějakou dodávku (Trafic), nebo Dacii nějakého řemeslníka - obouchaná všude možně, ale ani tam není rezavá. Je to jenom o přístupu výrobce, kolik je u něj "plánovaná životnost".
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od vrgada »

jenze neni zadny konfigurator, ze by si clovek vybral bezpecnou nerezavejici kastli z volva, podvozek subaru a k tomu nejaky pekny atmosfericky vicevalcovy neturbbomotor, mne zatim vychazi asi jako nejlepsi kompromis outback 3.6, ale kdyz ono uz je to takova krabice, ach jo
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od nivviri »

@emve - Mezi sebou jsme si to vysvětlili a nemám s tím zas takový problém, ale nesnaž se to tu otočit tak, jakoby to byla vlastně moje vina, že jsem čekal něco víc, zvlášť s příběhem, který jsi mi kolem toho tehdy vyprávěl. Tím mě vážně naštveš. Nechal bych to radši být...
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od nivviri »

Obecně má asi každá značka problém. Volva nereznou, ale good luck s výměnou DPF a commonrailů. Coz potřebují asi tak všechny kusy, co jsou v ČR na prodej.
U té Mazdy to je vážně kus od kusů, ta moje má třeba plastové prahy :-D A zbytek musím ošetřit.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od emve »

nivviri píše:@emve - Mezi sebou jsme si to vysvětlili a nemám s tím zas takový problém, ale nesnaž se to tu otočit tak, jakoby to byla vlastně moje vina, že jsem čekal něco víc, zvlášť s příběhem, který jsi mi kolem toho tehdy vyprávěl. Tím mě vážně naštveš. Nechal bych to radši být...
Myslím, že jsem se snažil otočit vinu tak maximálně na japonské inženýry. Ale ano, už nemám v plánu se k tomu dále vyjadřovat.

Ad koroze a japonské vozy, docela by mě zajímalo, o kolik by se prodražila výroba, kdyby tomu udělali pořádnou protikorozní ochranu spodku. Když jsem koukal zespodu na 12 let staré MB S, tak tam nebylo absolutně nic, na 5 měsíců starém Yarisu GR už spodek chycený je. Předpokládám, že ve velkovýrobě by se jednalo řádově o tisíce korun ve výrobních nákladech, což je u aut za 1+ milion opravdu docela smutné. Nemám v plánu už vůbec někdy něco z Japonska kupovat.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od spm »

Já nevim, jestli se úplně stav auta dá házet na jeho inženýry... to pak úplně každý auto v inzerci, které nemá něco v pořádku, je vlastně blbě vyrobené. Z hlediska té koroze, doma mám dvojkovou octavii, která je úplně shnilá a plesnivá, jako byl můj dvojkový outback. Sice se asi antikorozní provedení mezi autama liší (a taky se na to asi mimo Evropu více kašle, protože taky nikde jinde než v Evropě není ve zvyku namrdat tuny soli na silnici, aby mohla vyjet každá plečka se sjetejma letníma gumama), ale reálně bych řekl, že zacházení s autem to ovlivní nejspíše ještě více. Čemu se ale na tomhle příspěvku divím docela více je, že víš, jak vypadá zespodu 12 let staré Sko, víš jak vypadá zespod 5 měsíců starý Yaris, ale nevěděl jsi to o Outbacku, který jsi inzeroval :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od emve »

spm: Esko jsem viděl někde náhodou v servise na zvedáku, Yaris mi posílal fotky kamarád. Je to hrozně podivné. :-D

Ano, já jsem Outback viděl zespoda někdy rok před prodejem při výměně oleje. Nepřišlo mi to na rozpadnutí, a nepřišlo to ani na první pohled Davidovi ani předsedovi z fotek. A stejně se to rozpadlo.

Tímto tady končím, protože je tu asi dost nudících se rejpalů, co by se raději měli věnovat opravám svého vlastního vozu. :-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od vena »

emve píše:..... co by se raději měli věnovat opravám svého vlastního vozu.
:-D Jojo právě před chvílí jsem objednal katalyzátor nerez u p.malka .
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1488
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od mišus »

To není o nudě a o rejpani, ale o faktech. Mercedesy hnijou daleko víc než Subaru, (v areálu předešlý dílny to kluci rozebírali na kšeft na díly ,tak vím) a je úplně jedno jakej je to rok výroby a třída jestli A nebo S. Celá tahle lapálie je o přístupu majitele a servisu, to auto za to nemůže. Mam daleko starší pekáče, který jezdí celoročně a nemám teda problém. Mluvit o tom, že za to může automobilka a hory....no však víme:D holt to chce vzít občas na mytí spodku a konzervaci.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od vrgada »

neni to o pristupu majitele, volva proste nehnijou a mam turbobenzin, takze jen generalka motoru za 100ku,parohy, AWD, takze uhlova prevodovka, centralni mozek elektroniky auta, nechal jsem minuly mesic vymenit xenony, takze se znovu posraly ted u more a takze se budu muset domu presouvat ve dne s neplanovanym prespanim, uplne dementni a priserne drahe elektronicke tlumice, samozrejme na vymenu, kat za stovku jsem nastesti sehnal v inzerci, sileny, sileny a furt neco, aspon nejaka drobnost, aby otravila jizdu. Clovek si moc nevybere, ale jeste budeme radi vzpominat na spalovaky
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: P: Outback 2005 3.0R na díly

Příspěvek od nivviri »

vrgada píše:neni to o pristupu majitele, volva proste nehnijou a mam turbobenzin, takze jen generalka motoru za 100ku,parohy, AWD, takze uhlova prevodovka, centralni mozek elektroniky auta, nechal jsem minuly mesic vymenit xenony, takze se znovu posraly ted u more a takze se budu muset domu presouvat ve dne s neplanovanym prespanim, uplne dementni a priserne drahe elektronicke tlumice, samozrejme na vymenu, kat za stovku jsem nastesti sehnal v inzerci, sileny, sileny a furt neco, aspon nejaka drobnost, aby otravila jizdu. Clovek si moc nevybere, ale jeste budeme radi vzpominat na spalovaky
Tchyně má S80, tuším cca r2005, s Euro3 dieselem (bez DPF a podobných fujtajblů). Má najeto 430k km a přežilo by nás všechny, nebýt debilních Aisin převodovek a únavy lepidel, takže se rozpadá interiér.
Odpovědět

Zpět na „Prodám Auto“