Smrad z klimy

Potahy, autokoberce, čištění, údržba atd.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od sima »

Včera jsem to prvně použil v autě, podobně jako ty, jen jsem 20 minut nechal běžet ozon bez klimy, pak 15 minut s klimou, vnitřní cirkulace vzduchu. Odvětráno auto tři hoďky (předtím ihned po ozonizaci samozřejmě zápach chloru-sava...)a pak byl cítit teda hodně jak říkáš fresh luft, nevím jestli to bylo víc luftem tu na chalupě, který je moc fajnový, nebo ozonem, ale dle všeho ozonem, takový luft jsem v autě ještě necítil. Dnes jsem vyjel s autem a zpočátku ještě opravdu jen mírný odér dezinfekce, jel jsem ale jen krátce a bez klimy, tak pokračování detektivky :-) příště, jak jsem na dovolené, tak auto víc stojí, než jezdí.
Jen k dodání generátoru- rozbalil jsem jej po pár dnech a madlo nebylo přimontováno, říkám si, asi skrz balení, to půjde, jen tu nevidím nikde žádné šrouby, aha, tak to tak lehce hned nepůjde. Pak mě šel časovač natáhnout jen na 90 minut. To by tak nevadilo, ale dva nedostatky hned od novoty mě přišli už celkem dost :-)
Foun do shopu, člověk velice příjemný, že to nechápe, prodal jich už hodně a má jich na skladě ještě hodně a tohle se mu ještě nestalo. Madlo jsme se shodli, že chyba montáže, ne že by se v tom někdo rýpal... bez problémů, že ho samozřejmě vymění, či ho můžu rovnou jen vrátit, bez výměny a nabídl i kurýra, který provede výměnu, ať nemusím cokoliv řešit. Takže přístup jak má být.
Nedalo mě to a zkusil jsem generátor v akci a na sílu přetáhl časovač až za devadesátku, opravdu hodně na sílu, nepřirozeně a funguje, začal chodit v celém rozsahu úplně s jinou citlivostí, jako bych ho tím prvotním grifem oživil, či byl časem už nějak zatuhlý, nevím, funguje. Vypadám možná jako blb, ale takovou silou znásilnit časovač, to jsem si byl téměř jist, že jsem ho zkurvil. No nezkurvil a chodí teď v celém rozsahu úplně hladce, jemně a hlavně časuje, vrací se :-) jo v jedné recenzi jsem četl, že dotyčnému taky nešel časovač, jen omezeně nastavitelný, nejspíš to taky chtělo nebát se toho...
Tak jsem zavolal do prodejny, že se s tím camrat nebudem, že do generátor rozdělám (jsou tam jen plechy na kříž šroubky, opravdu zlatá stará jednoduchá práce) a vrazím tam zevnitř osmičky šrouby do madla. Jestli by to nevadilo případné reklamaci, že ne, stejně se to rozdělává při výměně desek a prodejce hned věděl, jak je tam vše namontováno, čím a jak, je vidět, že se i vyzná, ne jen prodává.
Ptal jsem se i na důvod nízké ceny a řekl, že se v poslední době objevilo hodně neschválených dovozů, čili technika neověřená, bez štemplu, tak že to dali jako takovou nabídku vůči zákazníkům, ať na tenhle problém upozorní.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od spm »

Ten casovac jsem mel uplne stejne. A to jsem to ani nezapinal, jenom jsem si s tim hral po vybaleni. Sel otocit o 180 stupnu, tu zbylou ctvrt otacku to slo vyrazne blbe a cvakalo to... a potom znova uz sel lehce v celym rozsahu.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od petr »

že vy jste byli někde spolu pohromadě a tvá karma nakazila Simu :-DDD
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od sima »

spm píše:Ten casovac jsem mel uplne stejne. A to jsem to ani nezapinal, jenom jsem si s tim hral po vybaleni. Sel otocit o 180 stupnu, tu zbylou ctvrt otacku to slo vyrazne blbe a cvakalo to... a potom znova uz sel lehce v celym rozsahu.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Já časovač taky zkoušel na sucho, zapínal jsem až o pár dní později. Tj přesné "otacku to slo vyrazne blbe a cvakalo to... a potom znova uz sel lehce v celym rozsahu." Teď už jde lehoučce a necvaká, já už měl za to, že to bude cvakat jako typický časovač, třeba na grilu :-)
Petře, Honzu bych potkal rád, ale stejně mám obrovský [RESPECT] :-) =) to co se tu člověk dočítá, tj až k neuvěření, poslední trable spm s H6 :-/ nebo jeho plánovaný výlet na Letňany a stovky dalších hororových epizod, tohle už není jen tak, každý se tu hrdinně smějem, ale zároveň každý podvědomě vycouvává z možného setkání ;-D ;)
Jo jste mě to připomněli, dnes jsem oddekloval generátor, převrátím jej zpět na základnu a v tom tam něco zahrká, tvl, že tam jsou ony chybějící šrouby madla 8() jo byly, předtím nehrkaly, takže jsem generátor vesele provozoval i se šrouby ve střevech :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od spm »

Tak jsem to konečně už taky vyzkoušel :-DDD Napřed jsem jako adepta vytáhnul Octavii... ne že by to uvnitř ní nějak zásadně smrdělo, ale číštění to nebylo nejspíš minimálně 10 let (a nesmrdí to nejspíš proto, že to ani moc nechladí :-DDD). Dal jsem to na poloviční výkon na půl hodiny, přičemž asi po 15 minutách jsem do toho vlezl, nastartoval, pustil větrák na plno na vnitřní cirkulaci a nechal jsem to 10 minut. Pak jsem to chcíp a asi další 3/4 hodinu jsem to nechal stát, pak jsem to došel vyvětrat. Upřímně teda už při tom otvírání jsem po ozónu necítil vůbec nic (tedy nějakých 45 minut po vypnutí ozónovače). Jakoby to někudy už do té doby vyvětralo. Následně když jsem to šel přemístit, tak interiér relativně bez zápachu, byť byly cítit ještě zbytky cockpit spreje, kterým jsem to ten den drhnul a po nastartování nějaký lehký závan zatuchlosti z výdechů šel. Takže tady bych se klanil k tomu, co psal podvlada, že by to asi ještě chvíli chtělo. Respektive v návaznosti na další text bych to asi příště zkusil sima stylem - pustit klidně na kratší čas, ale na plný výkon.

Další na paškál šla garáž, která měla nehodu. Při těch velkých bouřkách do ní asi jaksi zateklo... a já si toho docela dlouhou dobu nevšim, pač jsem tu ani nebyl a pak jsem tam nechodil. Škody nebyly vesměs žádný, pač na zemi byly víceméně samý zbytečnosti, ale v jednom místě mi ta betonová podlaha chytla regulérní plíseň. Takže největší škoda byla ta flaška sava, co padla na asanaci :-DDD Nicméně teda po vysavování, vytření a vyschnutí jsem tam ten ozónovač strčil taky, ať je sranda a pustil jsem ho na dvě hodiny na plno. Z nedůvěry jestli to vůbec něco dělá jsem tam asi po hodině a půl šel nakouknout a zjistil jsem, že nevidím ani na druhý konec garáže, jak to bylo zamlžené v oparu :-DDD Tak jsem to zas zabouchl a zdrhnul jsem, šel jsem tam až ráno. Garáž teda úplně bez závanů taky nebyla, ale paradoxně mi tam teď voní dřevo :-DDD Což je asi teoreticky možné, pač tam mám naházené nějaké rozebrané palety a podobně. Zatuchlost tam snad není, savo taky už necítím, necítím ani ty různé spáleniny a chemikálie, se kterými jsem tam dělal a bylo to tam dost poznat. Takže tady asi lepší výsledek a asi mám tedy klidnější spaní, že jsem ty plísně snad zahubil :-DDD

Pak jsem to ještě půjčil sousedovi, kterému to garáž vyšplouchlo taky. On v ní teda má akorát vodní skútr a motorku, nicméně garáž mu celkem slušně smrděla zatuchlinou i po x dní větrání. Pustil to stejně na dvě hodiny, pak to nechat ty 4+ hodiny odstát (za kterou dobu by se to údajně mělo rozpadnout i samovolně) a byl nadšený. Prý je tam teď úplně čerstvý vzduch.

Takže suma sumárum to funguje asi docela dobře, ale holt to na různé aplikace chce správně vychytat výkon a dobu. A asi to taky nezneutralizuje úplně všechny zápachy, takže v garáži plné krámů se tam zase něco objeví :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od sima »

Jo, pocitově to určitě funguje, luft je čistší, tj opravdu znát a hodně. Co nevím jestli funguje jsou ty plísně apod, ale mělo by taky, psalo se to i v návodu, no a už jen z toho, že luft už není po ozonizaci ničím takovým cítit, tak nejspíš jsou ty spory plísní opravdu zahubeny. Jen jak píšeš je to nejspíš jen o míře použití a taky určitě o rozsahu a stavu plísně, houby :-)
Já v sobotu použil opět v autě a chystám se příště na dřevník, tam by to chtělo jak sůl.
S takovou se generátor velice brzy zaplatí, sem tam se někomu půjčí, kolega ho chce taky do auta...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od námořník »

Tak já to použil v dílně, začínal jsem tam cítit myšinu. Už ji necítím :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od Tapan »

Já se bojím pustit to v koupelně. Ona stoupačka nejde moc zatěsnit, a hlavně prostor pod vanou, který nejde od stoupačky oddělit, potřebuje vyhubit pavouky nejvíc. Mám trochu strach, aby soused pode mnou nedopadl jako Jirkovi myši.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od Mira »

Já vypozoroval, že na nižší výkon to nemá moc výsledky. Dal jsem tedy chatu na 2,5 hoďky na vysoký výkon a veškerý pachy zmizeli. Takže funguje to. I v autě je to super když pustím klimu, je to krásně čerstvej luft.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od podvlada »

Zvažuju ten ozonovej generátor pustit i v garáži, ne kvůli pachům, ale kvůli breberkám/hmyzu/pavoukům. Má to teda smysl a je to bezpečný, když k tomu nenavazuje ani soused, ani naše obytný prostory?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od Tapan »

Bezpečný to je, pokud tam není nějakej větrací průduch nebo tak. U sebe si to pohlídáš a případně po smradu poznáš, ale abys nezahubil souseda, kterej bude zrovna vyspávat po noční :-)
Jestli je to účinný, to nevím, pavouka v koupelně 40minutový chod nezahubil :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od podvlada »

Průduchy tam jsou, křížem, ale ven-ven. To by nemělo nic udělat, venku se to už nemá jak koncentrovat. Jeden navíc můžu zavřít, ale k druhýmu se asi nedostanu. No, to mi s tím pavoukem neděláš radost. :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od Tapan »

Určitě se k němu nedostaneš? Aspoň ho ucpat nějakým kusem hadru nebo něčím zadeklovat, zevnitř nebo zvenku? To by pomohlo.
No taky mě ten pavouk překvapil a nasral :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od námořník »

Drží se to při zemi ne? Dělal jsem sklep a žijeme. Pustil bych to a souseda bych neřešil :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Smrad z klimy

Příspěvek od spm »

Ja to pustil normalne v garazi v bytovce a nic jsem neresil. V garazi nebylo videt na druhej konec, venku nebylo nic poznat.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Interiér“