Koupil jsem si Legacy

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od vita1kulisek »

Moc hezké vozítko, sluší mu to. Barva hezká, ať slouží!
Víťa Kulíšek 🍂
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Díky, díky jo barva není špatná lepší než červená nebo stříbrná - malém jsem bral zlatou a kombi ale to nakonec nějak nedopadlo....

Po dnešku mám za sebou kompletní brzdy a řeknu vám je to teda očistec něco objednávat podle katalogu e-shopu, příště rovnou zádám předchozí model páč cokoliv sem z auta sundal je jiné než nové co přišlo takže s tím má člověk práci navíc jak to dolaďuje aby dobře bylo.

O víkendu s kamarydem odvzdusnim a v pondělí hurá na STK, držte mi palce.
PS: Všimnul jsem si že mi nesvítí to třetí brzdový světlo na středu zadního okna co je v interiéru - udělá to bez toho STK, teď nevím :-/
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od podvlada »

No, to se jim asi na STK nebude líbit. Netušim jak tahle generace, u BP je na vině často překlesaná kabeláž v průchodce pátých dveří, tady u sedanu a ještě BE teda fakt netuším... Co by se tam mohlo podělat, když ta kabeláž je fixně. Tak snad jen žárovky, tady asi pořád ještě žárovky, BP už má LED. Na Foresteru SG jsem měl některý popraskaný, ale jsou tam asi 4, tak to pořád nějak svítilo. Že by tady odešly všechny?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od VDC »

Rozhodně žárovky. Podle mě budou prostě popraskaný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Je tam jedna, vyměnil obrousil, striknul kontaktolem a nesvítí to- tak asi někde kostra V kabeláží ale přiznám se že se mi to nechce zase celý odstrojovat když sem to nedávno skládal a celkem pečlivě, takže světlo na STK asi zaslepim :*)
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od mnov »

Svetlo na STK odstranit a pak nebude problém. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od spm »

No jestli jim to nebude divny, kdyz treti svetlo maj vsechny auta uz snad 30 let :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od pufko »

Podla mna je 3 brzdové svetlo povinné a prvé čo sa na SK pri STK kontroluje sú svetlá...
Už som to sem písal, ja som vyletel pre chýbajúce bočné smerovky (US LEGACY BL prvé ročníky nemali smerovku v spätákoch) a na SK je dnes podmienka, že každé vozidlo na STK musí mať bočné smerovky = v blatníku, alebo zrkadle.
A nikoho nezaujíma že vozidlo ich od výrobcu nikdy nemalo.
Tak isto je na SK povinná zadná hmlovka, bez nej vozidlo rovnako neprejde STK
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od dracekvo »

Nefunkční brzdové světlo je bohužel závada typu A. Tj. neprojde se STK. Jestli se dobře pamatuju, tak se tam nehraje na to jaké to zrovna je.

U outbacka jsem taky opravoval kabeláž ve dveřích. A jestli se dobre pamatuju, tak jsem to nemusel ani nijak extra rozdělávat.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od dracekvo »

pufko píše: čtv lis 03, 2022 8:17 pmkaždé vozidlo na STK musí mať bočné smerovky
S tím nesouhlasím. Vozidlo musí projít STK tak jak bylo schválené do provozu (vyrobené). Bohužel u amerik je častý nešvar (hlavně pokud byli dovezené před delší dobou), že nemají zapsané vyjímky při dovozu, nebo to při dovozu nikdo nepředělal na EU normu. Ono to řadu let procházelo, než se na ameriky stk zaměřilo. A pokud to někdo pustil do provozu bez toho aniž by to odpovídalo zdejší normě, tak byl prostě lemp a bohužel lajdáckost úředníku pak odskáče x-tý majitel, který si to nevědomky koupil.

To je asi jako kdyby majitele škody 1000 buzerovali za to, že nemá vzadu pásy.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od spm »

pufko píše:Podla mna je 3 brzdové svetlo povinné a prvé čo sa na SK pri STK kontroluje sú svetlá...
Už som to sem písal, ja som vyletel pre chýbajúce bočné smerovky (US LEGACY BL prvé ročníky nemali smerovku v spätákoch) a na SK je dnes podmienka, že každé vozidlo na STK musí mať bočné smerovky = v blatníku, alebo zrkadle.
A nikoho nezaujíma že vozidlo ich od výrobcu nikdy nemalo.
Tak isto je na SK povinná zadná hmlovka, bez nej vozidlo rovnako neprejde STK
No ono bude povinne v pozadavcich na homologaci od nejake doby. A auto se posuzuje podle predpisu, kterymi bylo schvaleno do provozu. Takze kdyz tam privezes 100ku skodovku, tak ti projde bez 3.brzdoveho svetla, bez praveho zrcatka, bez zadnich pasu...

U aut dovezenych z US je bohuzel ta smula, ze to schvalovani se dela v dobe, kdy ho privezes. Takze ikdyz dotahnes stary auto, pri prihlaseni bude muset splnovat aktualni pozadavky.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od spm »

Sakra, pozde :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Tak já mám 4 brzdové světlo na křídle a to funguje, takže se bude vydávat za 3 a to třetí se zalepí černou izolací, beztak je kolem něho černá fólie takže to splyne.

Další objevena věc je na 1. a zpátečku v malé rychlosti- parkování, rozjezd si zapazvuci zadní diferenciál - takový skřípot, v ostatních rychlostech je už ticho.
Je to vlastnost- stáří, obvykla bolístka nebo mi oznamuje že už se bude co nevidět loučit :-/

Zkusím vyměnit náplň tam je tuším 0.7-0.8 L 75W- 90 zda to pomůže anebo dát jinou viskozitu aby se zmenšili vůle v diffu?
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od pufko »

Hádať sa nebudem, ale u nás je to po novom taká metodika, že jednoducho musí a hotovo a nikoho netrápi že vozidlo ich nikdy nemalo. Dorábajú sa do blatníkov, lepia sa obojstrannou páskou LED smerovky...
U nás auto neprejde aj ked nefunguje napríklad sťahovanie zadného okna, ktoré niekto absolútne nepoužíva.

Dám taký príklad s Pionierom 50...
Kto ho má dávno, tak v TP má kategoriu ako vozidlo L1, ten nemusí mať brzdové svetlo.
Kto ho niekedy prepisoval pár rokov dozadu už má v TP po novom kategoriu vozidla L3 a tá brzdové svetlo musí mať...
Ten istý Pionier v jednom prípade musí a v druhom prípade nemusí mať brzdové svetlo.

Další príklad sú staré MB-čky, každý si dozadu musel domontovať hmlové svetlo, nikoho nezaujíma že výrobca to auto vyrobil bez zadnej hmlovky.

Mnoho ludí to jednoducho nevie, lebo drvivá väčšina jazdí na "súčasných" autách a tie nemajú tieto "nedostatky"

Dal som si námahu a pohladal metodiku kotroly na STK, odcitujem:
Smerové a výstražné svietidlá - súlad s požiadavkami 4.4.3.
Predpísané podmienky
A. Počet a umiestnenie:
1. Vozidlá kategórií M a N musia byť vybavené trojicou smerových svietidiel na každej
strane
, to znamená dvomi prednými, dvomi zadnými a dvomi bočnými smerovými
svietidlami
.
Takže aj keby som sa rozkrájal na tri kusy, respektíve akýkolvek iný majitel Š100/105, či nejakého iného starého auta, každé osobné auto je kategoria M1, alebo N1 a musí domontovať bočné smerovky, inak neprejde cez STK
PS: a je tam teda aj výnimka, ale tá sa vzťahuje len na vozidlá schválené pred 1.10.1985, takže tam by sa ešte nejaké tie MB-čky zmestili
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od dracekvo »

No, tak pokud nepostupují dle metodiky, tak je nejjednodušší si nechat zavolat vedoucího. Pokud ani to nepomůže, tak vzít protokol z STK a jít na nadřízený orgán.

Nelze otevřít okno - závada typu A. Není o čem diskutovat.

Fichtl: problém majitele, že si do TP nechal zapsat něco jiného. Pokud je starý TP ještě v archivu, tak tam naklusat a nechat to vrátit na původní hodnoty. Úředník tam nemůže samovolně měnit nějaké údaje.
To že STK vyžaduje aby fichtl odpovídal předpisům na tom nevidím nic špatného. Není jejich problém, že je v TP něco blbě.

Mlhovky jsou vyjímka. Ty se musí dodělávat i na starší vozy. Kdo to zažil tak si to pamatuje, tak všichni hromadně na škody 120, žigulíky a další vozy kupovali a dodělávali zadní mlhovku.

Směrovky: je tam jasně daná metodika. Sřejmě od roku 1985 aby auto získalo homologaci tak muselo mít boční směrové světla.
Bejvali vyjímky, že při dovozu nemuselo mít auto boční směrovky, nebo mohlo mít světla a okna např. s američkou normou DOT a tak podobně.
Jenže tyhle vyjímky musí být zapsané ve velkém TP. Pokud to tam není, musí mít auto boční směrovky, okna, svělta podle normy EU. Pokud je nemá, tak evidentně nebylo registrováno v evropě, ale bylo odněkud dotažené.
Opět. Lajdáckost úředníků a nepozornost majitele není problém STK.

Nějak z napsaných příkladů nevidím nic, co by ta vaše STK dělala špatně.
Ještě by chtělo vyházet z STK všechny ty oslňující Fábie a čoudící "čiptuning vole" TDI a budu spokojený člověk.

A pokud se nějaká STK nelíbí, tak stačí jezdit jinam. Taky jsem jich pár vystřídal, než jsem si vybral.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“