Koupil jsem si Legacy

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

pufko píše: pát bře 17, 2023 8:13 pm Cody: vystredenie je úplne jednoduché, chytíš to do ruky a točíš s citom na doraz dolava.
Ked to bude na doraz, tak nebude ukončená celá otáčka, či to je 3,5otáčky, alebo 3,75 otáčky už neviem, ale ked budeš točiť na opačnú stranu do prava, tak skončíš natočením zrkadlovo a zasa skončiš neúplnú otáčku.
Ked to dám na stupne, tak musíš urobiť od strednej polohy na obe strany 3x360°+ napríklad 270°(180°)
Jednoducho zrátaj celé otáčky, ktorých bude napríklad 6 a dve budú neúplné. Vrátiš od dorazu tu neúplnú + 3 celé a si na strede.
Pre istotu si to ešte skontroluješ 2x a už vždy od stredu či to vychádza rovnaký počet otáčok na obe strany, ak sedí tak máš stred na 100%
Potom už len aby kolesá boli rovno, pretože riadenie ťa pustí presne tolko isto otáčok na obe strany.
Problém je iba v tom že Subaru nemá "polohu" volantu a vieš ho na tyči riadenia presadiť o zub.
Ale to zbadáš na skúšobnej jazde či máš volant rovno, alebo ho budeš musieť presadiť.

Ono je jedno o aké auto sa jedná, všade to funguje na rovnakom princípe, je stred a určitý počet otáčok na obe strany
Tak jsem to chtěl dát na střed ale překážel mi tam vnitřek volantu kudy se protahují konektory, takže na jedny straně mám cca 4 otáčky a na druhý cca 3 takže na pravou stranu si musím dávat pozor na plný rejd a nálevkou můžu do max, kdyby jsme jezdili v Anglii dal bych to naopak, ale i tak mne to trochu štve, ale jinak to dát nešlo skrz konektory na volantovem kroužku a otvory na ně vně volantu.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od podvlada »

4 a 3 otáčky na každou stranu je snad dost, když řízení má obvykle max cca 3 otáčky dohromady, takže asi 1,5 na každou stranu, ne? :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Snad jo :), ale ten kroužek rede mnou kvůli kterému jsem to vlastně měnil právě někdo takhle zničil , že to neměl výstředně zatočil a praskly ty namotaný pásky... otázka je jak moc špatně to bylo zda 2/4 nebo 1/5 nevím.
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od pufko »

Cody píše: čtv dub 13, 2023 3:53 pm Tak jsem to chtěl dát na střed ale překážel mi tam vnitřek volantu kudy se protahují konektory, takže na jedny straně mám cca 4 otáčky a na druhý cca 3...
Neviem ako si to robil, lebo ja som to najskôr nastavil a až potom som dával volant.
A počet otáčok sedel zhodne na obe strany a dalo sa to "posunúť" iba o rozdiel celej otáčky, teda napríklad nie 3,5+3,5, ale vyšlo by napríklad 2,5+4,5
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

pufko píše: čtv dub 13, 2023 5:02 pm Neviem ako si to robil, lebo ja som to najskôr nastavil a až potom som dával volant.
A počet otáčok sedel zhodne na obe strany a dalo sa to "posunúť" iba o rozdiel celej otáčky, teda napríklad nie 3,5+3,5, ale vyšlo by napríklad 2,5+4,5
Asi máš pravdu - mám tedy 2.5/4.5 - je to problém při plném rejdu na tu stranu kde je jen 2.5 otáčky :-/
Taky jsem to nejdříve vystredil ale pak nenasadis volant, páč ten kroužek má přesnou pozici vůči volantu- ty 2 aretační kolíčky na kroužku musí sednout do vybraní na volantu :-/
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od pufko »

Ano kolíky idú do volantu, ale od tej stredovej polohy (aj voči volantu ked je priamo) to mne vychádzalo zhodne na obe strany.
Ak by si to nemal dobre, tak by si to podla mna okamžite utrhol pri vytočení na doraz. Kolko otáčok reálne potrebuje riadenie neviem, nejaká rezerva na tom slimáku určite bude, pretože ty vieš presadiť volant kludne aj o dva zuby a keby si prišiel na geometriu, tak tam ti nebude demontovať airbag a volant , ale natočí rukou len volant rovno, zaistí ho a natočené kolesá "narovná" na čapoch riadenia, tak aby šli rovno.

To je možno aj tvoj problém, niekto niekedy možno nasadil volant na krivo, ale nevrátil ho do pôvodnej polohy, ale cez geometriu
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Měl bych další všetečný dotaz :) tentokrát jde o hladinu oleje.
Zajímalo by mne jakou stranu měrky mám hodnotit- vytáhnu Merku, a z jedné strany je tam oleje více, z druhé méně :-/

Snad je to srozumitelné případně udělám fotky měrka samozřejmě ostřená, olej Steklý , pozice symbolu olejničky když stojím před autem ve vodorovné poloze.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14880
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Tapan »

Za směrodatnou jsem vždycky bral tu stranu, kde je míň.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Selským rozumem to taky tak beru - ale pak ta druhá vypadá zas dost přelitá - přelivam vždy o něco málo kvůli zatáčkám atd ale 1-2,3 decy ne půllitr. Proč to tak je - dvou komorovou vanu to nemá :-/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od sima »

A o kolik je tam teda méně- více, měrka samotná v maximu versus minimu je dle mě cirka litr oleje max teda. Takže nějaký ten rozdíl bych tolik neřešil. Já se vždy dívám jednoduše na měrku tak jak jí vytáhnu, přímo před mým vetchším zrakem a to dle mě bohatě stačí, spíš jen klasicky zkusit změřit a otřít měrku dvakrát, třikrát, kolikrát je třeba.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od samvaculik »

Já jsem někde slyšel, že důvodem dvojí hladiny je ten, že jde měrka do vany šikmo. Já vždycky beru průměr mezi tím, co jsem naměřil. Rozdíl je u mě asi 1cm.
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Díky za reakce. Zajímavé.
Cody
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 200
Registrován: pon čer 07, 2021 7:17 pm
Jméno a příjmení: Cody

Re: Koupil jsem si Legacy

Příspěvek od Cody »

Prodáno
Sloužilo dobře, najel jsem s ním za 10 měsíců 9tis km a dobré
Možná chyba , s takovýmto nájezdem už těžko někdy v budoucnu něco takového seženu a na tom autě to bylo znát.
Ale 3 auta v této době nevyužiju a ty zimy jaký teď sou v nížinách ( vlastně nejsou) tak mít vyloženě zimní auto kvůli 14 dnům se nevyplatí.
PS: dopisu ten to komentář a začne sněžit a až do Března bude pravá zima :-D bych se nedivil.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“