Levorg

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Levorg

Příspěvek od zed »

No, za ten týden, co jsme vypozorovali:

- oproti Levorgu je to zdechlé, oproti ostatnímu provozu je to pořád dynamičtější než většina z dnešního provozu...
- víc prostoru vpředu - nedosáhnu tak snadno na nohu ženy :-D
- je trochu větší, tak se mi s ním hůř parkovalo, ale to je o zvyku

+ víc prostoru vzadu, mezi dětské sedačky jsem si dozadu celkem pohodlně sednul, navíc toho místa na nohy!
+ do Outbacku se nastupuje, do Levorgu se zapadává
+ z Outbacku se vystupuje/vypadává, z Levorga se souká
+ dá se výškově nastavit sedadlo spolujezdce (pevné nastavení v Levorgu ženě nevyhovuje, blbě se jí tam sedí, a když jsem tam teď jel já, tak mi ta poloha taky nebyla úplně příjemná)
+ při nakládání dětí jsme se ani jednou nepraštili do hlavy, mnohem lépe se nám děti usazovaly a zapínaly pásem...
+ je výrazně komfortnější, kde v Levorgu poskakuju a trpí záda, tam jsem v Outbacku proplul jako na obláčku
+ Outback neškrtá spodkem o každý obrubník, ty vyšší betonové příčné prahy, zvládne případně i trochu offroad... Levorg je proklatě nízko...

± Spotřeba stejná.
± Výhled z vozu steně dobrý, z Outbacku je možná víc vidět přes menší auta.

Evidentně stárnu, mám trochu problémy se zády a nastupování do auta pro mě začíná být jeden ze stěžejních parametrů, zrychlení naopak už asi ani nemusí být takové. Občas mi Levorga nakopne turbo, když ani nechci nějak moc dynamicky zrychlovat... To jsem u Outbacka nezažil (jasně, nemá turbo...), tam je všechno tak příjemně bez kopanců (zase ta záda).
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 420
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Levorg

Příspěvek od Stekem »

Měl jsem Levorga 2018 v užívání cca 3 týdny právě místo mého Outbacka BS. Strašně se mi vždycky líbil, ale prostě mi to nesedlo. Na okreskový ježdění to bylo fajn, fakt mě to bavilo, ale prodleva turba a celkový dojem z motoru, když jsem chtěl předjet apod., tak to byla slabota. To prostě Otb se rozhýbe snad rychleji a pak táhne. Je to můj subjektivní názor, ale asi i z důvodu velkého očekávání jsem z Levorga byl vlastně docela zklamaný. :-|
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Levorg

Příspěvek od zed »

Já jsem byl z Ovce s DSG zvyknutý si před předjížděním ručně podřadit, takže to s Levorgem dělám stejně, případně si to přepnu do Sport režimu a tam to pak jede líp.

Ale většinou jedu někam s rodinou, tak to jedu 100% bezpečně a předjíždím jen ty, co mě serou fakt hodně, a pak zase hned zvolním a mám pocit, že to auto je zklamané, že nejdeme točit do 6000 rpm, řadit v omezovači a vrhat se nadšeně do zatáček... Ono to bude tím jak je to vytočené někde třeba k 4500, sundám nohu z plynu, ono to chvíli počká a pak s klesajícím BBBbbbrrrrůůůůuuummm spadnou otáčky někam hluboko dolů, prostě z toho mám vždzcky pocit, jakoby si to zklamaně povzdechlo... :-D

Když si člověk zvykne na nějaké ty počáteční prodlevy (a nebo je zvyklý z Ovce a ani mu to nepřijde...), tak to je pak v pohodě poježdění. Na rovince se s tím nemá smysl moc s někým honit, ale jak přijdou trochu zatáčky, tak všichni mistři rovinek najednou překážejí... Levorgu u nás chybí ten motor 2.0DIT, to by bylo hned jiné auto.

Já ho kupoval s tím, že tam hlavně potřebuju dostat rodinu, mít ji v bezpečí, no a pak výjimečně budu chtít se trochu svézt. To mi splňoval 100%, jen jak stárnu a bolí mě záda v bedrech, tak se mi fakt hodně zalíbil komfortem Outback BR, co jsem ho měl teď na pár dní půjčený... Získám navíc komfort, ztratím trochu dynamiky... S tím asi budu umět žít... :-)
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Zdenas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 31, 2021 12:41 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Keňo

Re: Levorg

Příspěvek od Zdenas »

Sháním stále, rozpočet mam ale 500k, za to se da sehnat 2016..ale diky za nabidku, uz jich moc neni a inzeraty vyskakuji tak 1x za 2 mesice, proto za každou nabídku jsem vděčný:)
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Levorg

Příspěvek od Augi »

Díky zede za srovnání s Oťasem! Až budeme mít jednou k dítěti a psovi další dítě, tak je dobrý vědět, že i Oťas by mohla být volba díky více místa vzadu (*_^) |,,,,
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Levorg

Příspěvek od zed »

Jo, my uvažujeme o třetím dítěti, a do Oťase si umíme představit, že se vejdeme, rozhodně líp jak do Levorga...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Levorg

Příspěvek od Augi »

Jojo, akorát koukám na rozměry a Outback je podstatně širší než Levorg, což je vlastně ten klíčový údaj.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Zdenas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 31, 2021 12:41 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Keňo

Re: Levorg

Příspěvek od Zdenas »

Začínají se objevovat inzeraty na Levorgy dotazene z Norska. Vypadaji celkem slusne. Jaky na to mate nazor?
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“