Mam vytunenou mapu?

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Kubyk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 14, 2019 11:34 pm
Jméno a příjmení: Jakub Mateju
Bydliště: Praha 8

Mam vytunenou mapu?

Příspěvek od Kubyk »

Ahoj, asi 2 roky mam predfaceliftovanyho forestera SG 2.5XT, uzil jsem si s nim spoustu legrace i "legrace". Chvili po koupi prdlej pist, tzn. predelani motoru v nejmenovanym servisu a krome toho, ze od ty doby mlatily brzdovy kotouce (pred servisem nemlatily, po servise jo), ktery jsem pak musel nechat vymenit, tak dobry, ale po par dnech mi tam sramotil rozvodovej remen, tak jsem zase zajel do servisu, kde mi rekli, ze tam je nejakej divnej remen a mel by tam bejt jinej (kdyz predelavali motor, tak ho museli mit asi v ruce, ne? Tak jsem nechapal, proc ho nevymenili pred tim) a na pockani ho vymenili. Prijedu domu, vsechno v pohode, vecer odjedu a po chvili koukam a rucicka teploty nekde v oblacich. Pak jsem zjistil, ze po prijezdu ze servisu jsem mel pod autem louzi jak krava, ktery jsem si nevsim. No nic, opet navsteva servisu a vymena hadice, ve ktery byla dira jak krava... pak se tam zase zacly dit podivny veci, takze jsem to uz vzal do jinyho servisu, opet predelanej komplet motor, protoze to prehrati tam nadelalo paseku a pisty uz nebyly kulaty a nevim co, krome toho vymenili i veci, ktery v tom prvnim servisu meli vymenit a nevymenili (treba setrvacnik vypadal, jak kdyz prosel valkou). No nic, od ty doby auto v pohode, akorat kdyz jsem hodne pridal plyn na ctyrku nebo petku, tak se prerusil privod paliva a kure. Boost solenoid. Turbo tlacilo i pres 20 PSI. Takze jsem nechal vymenit boost solenoid, potom jeste pro jistotu obe lambdy a vahu vzduchu, protoze auto dost cukalo a pri skoro 150k km tam byly patrne furt puvodni. Od ty doby auto temer necuka, ale furt to neni ono, nejaky misfiry, nejaky knocky a netahne to uplne plynule, jak by clovek chtel (ale zase co by clovek nechtel od sestnactiletyho auta). Nicmene co se deje, boost mam 17,5 PSI, coz jak jsem se docet, je furt trochu moc, melo by tam bejt, jak jsem se docet, cca 11 PSI.

Tudiz bych se rad zeptal na dve veci, jednak, jestli ma bejt boost skutecne kolem 11 PSI a tech 17,5 je tudiz strasne moc a potom, jestli tu neni nekdo, kdo by mel kabel, pres kterej jde nacist mapa, abych si moh bejt jistej, ze je tam vytunena mapa a moh pak nekam zajet, aby mi tam dali nejakou puvodni, nebo to alespon odtunili. Ja mam jen VAG-COM kabel, kterej funguje s BtSsm, ale neumi nacist mapu.

Diky moc za rady a podnety.
2005 SG XT 2.5
2018 SJ XT 2.0
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“