Augiho placky a plečky

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Augiho placky

Příspěvek od Augi »

Když jsem se byl nedávno projet v STI2018, tak mi došlo, jak mi chybí zvuk. Takže konečně napraveno, klasicky Invidia Q300 >B-) Udělala radost hned při prvním startování :-D

Rovnou jsem pořídil budík na teploty vody a oleje - podle hodnot se rozhodnu, jestli budu potřebovat olejovej chladič.

Poslední, co mi chybí ke spokojenosti, je Skácel, takže kdybyste věděli o někom, kdo má Skácela na STI 2018 k dispozici, určitě mi dejte vědět 🙏
Přílohy
20220610_095019.jpg
20220610_103239.jpg
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Augiho placky

Příspěvek od Traveller »

Máš to krásný. ,,,,| (*_^) |,,,,
Jsem zvědav na tvé hodnoty z měřáků. Teď za plného léta to bude poměrně vysoko. Ale jinak jsem zatím neměl pocit, že by chlazení úplně nestíhalo. Kdyby to bylo o chlup níž, tak by to bylo skvělé, ale do dramatických výšin mi to neskáče.
Něco jiného by to bylo při ježdění na okruhu. To by mě docela zajímalo, kam až by to vyšplhalo?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4331
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Augiho placky

Příspěvek od OZP »

Ta 4 laufova Invidia ma skvely zvuk, presne TAK AKORAT, co bych od sveho Subaru chtel.
Muj Invidia 1lauf je super, taky ho mam rad, ale tahle 2x2 koncovka by se mi libila vic.

Tak at to dela radost Augi!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Augiho placky

Příspěvek od hamoun »

do haje .. to jsou ale krasne fotky ... !!! :-o
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Augiho placky

Příspěvek od Augi »

Traveller píše: pát čer 10, 2022 1:30 pm Máš to krásný. ,,,,| (*_^) |,,,,
Jsem zvědav na tvé hodnoty z měřáků. Teď za plného léta to bude poměrně vysoko. Ale jinak jsem zatím neměl pocit, že by chlazení úplně nestíhalo. Kdyby to bylo o chlup níž, tak by to bylo skvělé, ale do dramatických výšin mi to neskáče.
Něco jiného by to bylo při ježdění na okruhu. To by mě docela zajímalo, kam až by to vyšplhalo?
Stejně jako ty to mám primárně na okresky, takže taky myslím, že žádný chladič nebude potřeba. Konkrétní hodnoty teplot na okruhu by věděl strider.
OZP píše: pát čer 10, 2022 1:39 pm Ta 4 laufova Invidia ma skvely zvuk, presne TAK AKORAT, co bych od sveho Subaru chtel.
Muj Invidia 1lauf je super, taky ho mam rad, ale tahle 2x2 koncovka by se mi libila vic.

Tak at to dela radost Augi!
Děkuji a souhlasím :-) Koukal jsem na YT i na videa s R400 a to už mi přišlo moc, a navíc si nejsem jistej, jestli má homologaci. Což by mě pak mohlo limitovat ve výletech za sněhem do Rakouska.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Augiho placky

Příspěvek od Traveller »

Jsem si skoro na 100% jist, že R400 homologaci nemá. Dokonce mám pocit, že Q300 je možná jediný výfuk od nich s homologací.
Strider má ale dělané chlazení oleje i vody, nebo si ho pletu?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Augiho placky

Příspěvek od VDC »

Překrásnej vejfuk !!! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Augiho placky

Příspěvek od Augi »

Traveller píše: pát čer 10, 2022 2:14 pm Jsem si skoro na 100% jist, že R400 homologaci nemá. Dokonce mám pocit, že Q300 je možná jediný výfuk od nich s homologací.
Strider má ale dělané chlazení oleje i vody, nebo si ho pletu?
S těma homologacema výfuků na novější STI myslím, že je to tak, jak píšeš.
Strider má myslím opravdu oba, ale ten vodní nakonec myslím vyhodnotil jako nepotřebný. Počkáme, jestli si tu toho všimne :-D Nicméně na blobovi mám jen olejový a stačí to, tak předpokládám, že i na novém STI bych šel jen do olejového.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Augiho placky

Příspěvek od Traveller »

Teplotu oleje mi to na svižném okreskovém ježdění ukazuje do 110°C. To už se fakt musím utrhnout z řetězu, aby to vylezlo o chlup výš.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Augiho placky

Příspěvek od lazard »

Strider měl široký vodni, ale dal ho pryč, že prý to bylo horší nez s oem.
Jamam široký vodní mishimoto a taky olejovy s termostatem mishimoto a pořád to jede. Nemám ale budíky. Kde sis je Augi nechal dělat?
Mel jsem axle back výfuk od ETS a nakonec jsemho dal pryč, protože dělal prilis rachot. Teď mám, i kvůli naladění turbo back Invidia q300 se sportovním catem, ktery už je ale podle ne taky vypaleny, zhledem ktomu, jak mi to střílí do svodu (RCM se stejnou délkou).
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Augiho placky

Příspěvek od Augi »

Tak dnes jsem se byl pořádně svézt a potvrzuji Trávova slova - olej max. 106, voda 90. Takže na okresku série OK, ale na okruh už by to chtělo chladit olej.

Budík mi dělali v AWD. Chtěl jsem ho dát do mřížky o kousek víc vepředu, na takovou malinkou nožičku, jak to mají Strider a Jatros, ale tuhle variantu přestali dělat. Místo toho to má teď takovou vysokou nohu, a protože ten materiál není pohledově moc pěknej, tak se mi to vizuálně nelíbí. Proto jsem raději vzal tuhle variantu.

Jo pokud střílíš, tak kat už asi moc nekatuje 😀 Invidia Q300 mi přijde taky optimální, pěkně zvýrazní zvuk boxeru a přitom neobtěžuje 👌
Mimochodem, není ti líto těch stejně dlouhých svodů, že to nemá ten charakteristickej boxeří zvuk?
Přílohy
20220612_073418.jpg
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Augiho placky

Příspěvek od hamoun »

tak to chlazeni oleje ma teda subaru pod kontrolou (*_^) |,,,,
mimochodem, ten budik tam vypada dobre ... a pokud tam nevadi funkcne .. je to super ... :)

ony ty svody sice odeberou to, co rikas, nicmene, to auto zni porad velmi luxusne ... =)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Augiho placky

Příspěvek od Augi »

Jojo, kamarád to měl na hatchi a mělo to takovej dobrej racingovej zvuk, ale chybělo tomu to bublání 😀 Ale to je silně individuální, co komu vyhovuje, hlavně že jsi ty spokojenej 😀👍

Nerad foukám vzduch přímo na sebe, tak mi ten budík žádnou funkčnost nevzal, takže za mě dobrý, ale ta pozice o kousek víc vepředu je o chlup lepší, protože člověk nemusí tolik přeostřovat. Ale i tahle pozice je lepší než v A sloupku, jak to mám na blobu, protože tam je to fakt moc blízko očí (ale vypadá to prďácky 😀)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Augiho placky

Příspěvek od hamoun »

On má ty svody lazard :) Já jsem jen posluchač a fanoušek vašich krásných aut :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Augiho placky

Příspěvek od lazard »

Jo, svody se stejnou dekou mam ja. Dal jsem si je schvalne, aby byly vsechny valce motoru stejne teplotne zatezovane a protoze to jsou RCM, ktere maji mnohem vetsi prumer, tak to dosatecne naplni turbo a navic, jak jrikali tuneri, 2.5 litru to dobre nafouka i pri svodech se stejnou delkou.
Ja mam navic i jine sani (Mishimoto) a auto je naladene. Diky tem svodum a q300 ma pri kladne jizde, napr. ve meste, dosti klidny zvuk, coz jsem chtel, ale kdyz se tomu pritne, tak to nekdy zacne strilet (coz jsem nechtel, ale co uz ted mam delat), pri prudkem obrani plynu se ozve sani stajne jako kdyby to byl blow-off a navic, ten zvuk auta je mnohem nalehavejsi (vysponovany) - jde proste slyset, ze je to naladene.

Ten budik vypada dobre. Skoda, ze uz to nedelaji tak, jak to ma Strider. I tak si ho asi taky nekdy dam udelat. Do Prahy se mi ale kvuli tomu nechce.

Posledni dobou mam nejakou hodne spatnou naladu, tak jsem se jel dnes projet. Chvilkami jsem mel pri jizde na rukach husii kuzi. Cili asi se mi na chvili ulevilo.

A dotaz na závěr. Jak jsi Augi dal magana? Ujel Ti, nebo ne?
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“