Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od spm »

gerda píše:Hlavne, ze vse dobre dopadlo Simo ;) Postni pak fotky a zazitky z dnesniho seceni :)

A to zaklete slovo na 3 ani radsi nevyslovuj nebo budes proklety Obrázek
Ty si dej pozor... aby ti nefouklo tesneni :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od gerda »

:-DDD

A co ta zkratka @Su Porad Mobilni? , ktera nesmi byt vyslovena, vlasnte znamena? Nema tam byt na konci otaznik? :-D Pak uz chapu tu potrebu tolika aut. Taky, az prodam Hondu, budu asi casem pokukovat po druhem :-DDD Uvidim, jak SMW bude cesto v servise 😅
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od jaromir »

Zdravím, vítám tě do spolku majitelů zahradních traktůrků značky SECO (já a Kolben). Já jsem šel cestou podobných úvah a v roce 2021 otrávený z covidové doby jsem si udělal radost traktůrkem SECO model Starjet ve zodolněném provedení (silnější osy, rám z trubek okolo sekacího zařízení) s nejsilnějším dvouválcem od BaS. Sekám převážně v mírném svahu (doma) a v členitém terénu ve svahu na chalupě, což je docela adrenalin, když se ti traktůrek pod zadkem různě naklání... Co se týče toho startování, tak Kolben má pravdu ohledně chvilky počkání před vlastním startováním - návod k obsluze uvádí myslím cca 1 vteřinu z důvodu samo kontroly elektroniky. Jinak vypínač pod sedačkou při vysedání nemá fungovat ve chvíli, kdy zabrzdíš a zaaretuješ brzdu a stáhneš otáčky motoru na minimum, pak můžeš klidně sesednout a motor nezhasne. Ještě jeden poznatek - po dlouhém odstavení dlouho trvá, než nastartuje (na sytič) a když chytne, tak to zakouří jak starej diesel. A žere to benzín jako Subaru. Přeji hodně šťastných motohodin. Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

spm píše: pát lis 10, 2023 7:46 am Ty si dej pozor... aby ti nefouklo tesneni :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk
:-DDD :-DDD a je to tam, Wodoo, nezlob Jendo :-) nj, to už nejde jinak tady, vždy si při podobných dnech blbec vzpomenu na tebe a nejsem jak vidím sám, už bych měl kurva mlčet, už jsem řekl až příliš, nezahrávej si s Jendou, ne ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

jaromir píše: pát lis 10, 2023 1:25 pm Zdravím, vítám tě do spolku majitelů zahradních traktůrků značky SECO (já a Kolben). Já jsem šel cestou podobných úvah a v roce 2021 otrávený z covidové doby jsem si udělal radost traktůrkem SECO model Starjet ve zodolněném provedení (silnější osy, rám z trubek okolo sekacího zařízení) s nejsilnějším dvouválcem od BaS. Sekám převážně v mírném svahu (doma) a v členitém terénu ve svahu na chalupě, což je docela adrenalin, když se ti traktůrek pod zadkem různě naklání... Co se týče toho startování, tak Kolben má pravdu ohledně chvilky počkání před vlastním startováním - návod k obsluze uvádí myslím cca 1 vteřinu z důvodu samo kontroly elektroniky. Jinak vypínač pod sedačkou při vysedání nemá fungovat ve chvíli, kdy zabrzdíš a zaaretuješ brzdu a stáhneš otáčky motoru na minimum, pak můžeš klidně sesednout a motor nezhasne. Ještě jeden poznatek - po dlouhém odstavení dlouho trvá, než nastartuje (na sytič) a když chytne, tak to zakouří jak starej diesel. A žere to benzín jako Subaru. Přeji hodně šťastných motohodin. Jaromír
Díky za uvítání ve zdejší odnoži klubové :-) Co je nejsilnější motor BaS, co jsem se díval je furt v těch vrcholných verzích ten co mám já nebo ne? Ještě se znovu kouknu.
Svahy a pocit jak se traktor na nich naklání jsem už zažil, to jsem i psal, uvidím, je to o zvyku a pak i o tom, jak budu sekat, kudy tudy...
Starty...jj je to tak počkat, líčil jsem to i zde už taky. Ohledně nezdechnutí motoru při sesednutí taky už předtím vyčteno a odzkoušeno.
Co se týče startů po delším stání, je možné, že i u mě tomu bude jak to popisuješ, ale taky jsem si všiml, že je to možná jen stará hra se sytičem, minule jsem startl hned, jen dát správnou dávku sytiče, ale fakt nevím, za tak krátkou dobu nelze posoudit, máš pravdu, že ty starty po delší době, pár dní nejsou jen tak...taky by se měl traktůrek po práci nechat ideálně vychladnout a jen tak bublat, dát si cígo, či nedat a počkat a pak až típnout, i skrz motor sám.
Ty a fakt to tak žere? 8() :-D slyšel jsem to už taky, že benál to baští pěkně, ale holt prd vím, zatím ne, ale i kdyby, já ten litr i ty jistě navíc tomu rád dám, hlavně, když mě to povozí a udělá si to svou práci za mě :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od jaromir »

Zdravím, co se týče motoru, tak u mne se jedná o dvouválec BaS typ Vanquard o síle 23 HP. Myslím, že tento motor se dává až do této vyšší řady Starjet, ty budeš mít pravděpodobně dvouválec BaS typ Intec, ale mohu se mýlit, protože výrobce prý dělá individuální osazení dle přání prodejce a ten, u kterého jsem traktůrek kupoval já, si objednal tento typ P5 s výše uvedeným motorem.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

jaromir píše: sob lis 11, 2023 11:51 am Zdravím, co se týče motoru, tak u mne se jedná o dvouválec BaS typ Vanquard o síle 23 HP. Myslím, že tento motor se dává až do této vyšší řady Starjet, ty budeš mít pravděpodobně dvouválec BaS typ Intec, ale mohu se mýlit, protože výrobce prý dělá individuální osazení dle přání prodejce a ten, u kterého jsem traktůrek kupoval já, si objednal tento typ P5 s výše uvedeným motorem.
Jaromír
Máš pravdu, já zapomněl na odlišný typ samotného BaS, na ten tvůj Vanguard. Ano mám Loncin 22HP 708ccm, ten tvůj je Vanguard 23HP 627ccm anebo 651ccm.
Teď se dívám, že díky slevě- akci 11000 kč dolů, jsem koupil silný tlakově mazaný dvouválec s uzávěrkou difu( což toto vše byly zcela základní požadavky, minimální a zároveň maximální :-) ) jen o 4000 kč dráž, než by stál podstatně slabší jednoválec, bohužel bez tlakového mazání a HLAVNĚ bez uzávěrky. To teda těch pár tisíc navíc stálo za to :-) z této koupě mám opravdu velkou radost =)
Jinak spotřeba bude při větší zátěži opravdu zajímavá, holt si to něco pápne. Ale i kdyby to žralo nevím kolik, ixrkát víc než moje předešlá sekačka s pojezdem, Stiga s motorem Honda, což teda tomu tak i bude, tak holt se vezu no :-) taky je pak třeba nezapomenout ale započítat větší záběr- kratší čas posečení.
Dnes jsem to už nevydržel a bláto nebláto, mokrá tráva překrytá listím, scalo opět fest, hnus podmínky a hodinku jsem se sekáčem řádil. Sbíral jsem listí i sekal trávu zároveň, pak už jen mulčoval, tunel se sám zaslepil :-) musím říct, že to vyjede nesmysl i v takových podmínkách, kolikrát i bez uzávěrky. Až pro mě neuvěřitelné, jak zůstal sekáč v kopci viset, sklon 8-12 stupňů, kola se proklouzala na hlínu, na bláto, krtince apod, uzamkl jsem a vyjel jak nic! :-) ani si to nehráblo, rezerva tam byla ještě veliká, pro mě zážitek, hlavně v tom smyslu, že v takovém mokru a blátě bych až tohle nečekal, opravdu síla tam je už nějaká. Taky tomu odpovídala v těch podmínkách nádrž rychle ubývající :-) Dojel jsem do kůlny, opravdu sotva na flek a zdechlo to, benál fuč, už mám holt spotřebu v oku :-D Jo a sekal jsem většinu času už za tmy, světla jsou taky teda odzkoušené, krom těch denních teda a svítí to parádně, dostatečně, i tak se teda dá, to se bude hodit!
Trošku jsem se teda se sekáčem seznámil, na náklony si už zvykám, dnes to bylo ale ještě vše horší, když se kola po vrstevnici ve svahu bokem smýkaly trochu dolů, jen trošku, ale sem tam to bylo znát. Navíc jsem pozemek moc nezušlechtil, ale trošku spíš poryl, s tím jsem ale počítal, to se zas uhladí...Je jasné, že jsem to chtěl jen vyzkoušet, nej by to bylo na suchu, ale zas to byla rychloškola a taky je jasné, že sekat víceméně jen na suchém podloží, už jen skrz podklad, když ne skrz sečení samotné.
Pozemek si musím příští sezonu ještě opatrně projet, prozkoumat sekáčem, kde se bude dát sekat ještě i po vrstevnici, což je ideální a kde už ne, zatím to vidím, že budu věčně jezdit nahoru a dolů, což je sice škoda, ale uvidíme, třeba tomu tak úplně nebude. Ono jde taky o zvyk a taky když je člověk věčně nahlý do boku není to zrovna pohodlné, no ukáže se co a jak. Počítám, že první dvě seče budou hodně dlouhé, seznamovací a i tak mě zbyde dost míst, kde to přijde na řadu stará pojezdová sekajda, či sem tam křoviňák.
Jinak staré kachličky jsou luxusní :-) maximálně splnili svůj účel, už se v kůlně při výjezdu a každém pohybu nepráší, nezasírá se vše okolo a taky se zvedl a ještě více zvedne podlaha, už teď je výjezd pohodlnější a otázkou pár vteřin, s tím místem jsme se myslím poprali co šlo, teď už to vypadá velice jednoduše, na pohodu. Taky skládací, sklopné nájezdy zakoupené za 1800 kč splnili svůj účel a zatím kupodivu i drží :-) vlezou se hlavně pohodlně do kufru forestra a o to mě šlo, s fošnami bych to musel vymýšlet zas jinak. Pořízením nájezdů jsem zabil dvě mouchy... jsou to tyto, nejsou sice už tak betelné jako ty co jsem měl půjčené na převoz, ale zatím OK, za tu cenu až až spokojenost, ještě jsem zvědav jak vyjde nájezd na vozík za auto, ten zlom je tam zajímavý.
https://www.jurhan.cz/p/853/najezdove-r ... g-sklapeci
Nevím jestli ještě letos poseču jednu plochu, taková už zimní seč, záleží na počasí, rád bych posekl, porajtoval, tam by to i bylo celkem ještě třeba, určitěěě to chce joooo :-)
Dnes jsem ještě domontoval, vycentroval koš na traktor, bylo mě jasné, proč se tomu prodejci nechtělo, měl toho moc a je s montováním koše chvíle práce, aspoň kdo to dělá prvně, návod je, obrázkový, velice drobným písmem a i obrázky samotnými, člověk co to nezná musí sem tam luštit a domýšlet se, ale jo šlo to. Jen prodejce se mě omlouval, že koš teda nesmontoval a neusadil, protože se to musí udělat aby to sedělo, to jsem se smál a říkal, že to chápu- v překladu chápu, že nestíhal i jsem to viděl, že opravdu ne.
Jednu závadu jsem zjistil, protáčí se šroub v sedačce, jeden ze dvou, to se v prodejně teda stavím, tohle se mě nelíbí, kdo ví co to časem udělá, nejspíš nic, vše je na samojistících maticích, ale tady vlastně houby vím, jak to je to provedené v samotném sedáku, do něj nevidím a povolit to už nepovolím, leda uřezat a to dělat nebudu.
Ale zas paráda, všiml jsem si, že se přeci jen ještě sedačka dá posunout dozadu! Ve šlycech to už bylo na maximum vzad, ale pak jsem si všiml ještě třech dírek v samotné fixaci sedačky k železu, tak jsem posunul ještě vzad o dobrých pár cm a jooo, teď už si sedím pohodlně, kolena nemám pomalu nad volantem, takže i dvoumetroví člověCi :-) taky v tomto v pohodě. To mě potěšilo snad nejvíc, posez je hodně důležitý.
No a ještě ufouknu kola, na mém pozemku se to bude hodit.
Konec hlášení, krátce to nešlo, konečně jsem si začal trochu se sekim užívat :-) (*_^) |,,,,
Konec hlášení.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49213
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od VDC »

Šímo dobrý hlášení !! :-) Ta uzávěrka musí bejt pecka. To bych chtěl vyzkoušet.
Pecka musí bejt i ten výkon. 22 kobyl, to je paráda. Můj traktůrek má jednoválec 15,5 a celkem jsem nikdy na chalupě neměl pocit, že bych nutně potřeboval víc. Takže s tímhle výkonem to musí bejt pohodička.
Je samozřejmě fakt, že před těma 15 lety, kdy jsem ho kupoval, ani nic silnějšího jako ojetina koupit nešlo.
Spotřeba je jasná. Když mají koně tahat, potřebujou nažrat. :-)

To už jsi ty dlažky naskládal na místo ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od jaromir »

Zdravím,
Tomáši ta uzávěrka na zadní nápravě je opravdu pecka, dokáže to neskutečné věci, ale limitem jsou travní pneumatiky. Jinak jsem netušil, že SECO přešlo na čínské motory Loncin, jeden mám v minidumperu, tak jsem zvědavý na jeho životnost. Snad už jsou v této oblasti číňani na dobré kvalitě.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2174
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od parabolD »

Už nějakou dobu jsou číňani v zahradních motorech celkem o.k., co se týče mechaniky a strojařiny. Už asi 4 roky provozuju Zongshen xp 620 (cca 17hp jednovál) ve starém trakturku jako náhradu B&S a mechanicky nemám co vytknout, odešel akorát startér. Nevím samo jak by to sneslo nějakou v trvalou komunální zátěž, ale na druhou stranu to ani ty B&S nedávají úplně s prstem v nose...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

VDC píše: ned lis 12, 2023 9:43 am Šímo dobrý hlášení !! :-) Ta uzávěrka musí bejt pecka. To bych chtěl vyzkoušet.
Pecka musí bejt i ten výkon. 22 kobyl, to je paráda. Můj traktůrek má jednoválec 15,5 a celkem jsem nikdy na chalupě neměl pocit, že bych nutně potřeboval víc. Takže s tímhle výkonem to musí bejt pohodička.
Je samozřejmě fakt, že před těma 15 lety, kdy jsem ho kupoval, ani nic silnějšího jako ojetina koupit nešlo.
Spotřeba je jasná. Když mají koně tahat, potřebujou nažrat. :-)

To už jsi ty dlažky naskládal na místo ?
Jak píše jaromír, uzávěrka je fakt bombastická. Mít tam ještě šípáky, které teda nechci, tak to dá totální nesmysl.
A pecka jak píšeš je i ten výkon, ten má opravdu velkou rezervu kdykoliv, na pohodu jj. Pravda, taky jsem si říkal, že slabší motor, třeba těch 15 koní by taky měl v pohodě stačit, určitě jo, ale neber silnější, že jo :-)
Jo dnes jsem dolil benál, vše co jsem měl, pěkný apetit ty koně mají, hubu velikou :-) krátce pro sichr dobil baterii a musím říct, že jsem měl chuť jezdit a jezdit :-/ =) :-) s těžkým srdcem jsem je zaparkoval, trošku očistil, bude to dost možná chtít vyřešit časem zvedák, vybral jsem si klasickou kolébku, už i skrz údržbě. Už se vidím v létě, jak projíždím i třeba zajímavější úseky, krom věčného svahu taky vysekané uličky na louce či lesíkem!
Je to opravdu pecka stroj a dokáže posekat trávu až nebezpečně nízko, skalpovat :-)
Ty dlaždice jsem jen naházel a na hlínu, na celou šířku traktoru to vyšlo, pás douhý čtyři metry, trochu jí předtím srovnal, nouzovka, ale vlastně tomu už teď nic nechybí. Přesto dovezu další várku dlaždic a předtím štěrk na podsyp, ne skrz rovinu, ta tam nebude, ale třeba si to sedne lépe a bude držet i vodu níže od kachliček. Taky mě napadlo, udělat tam rovnou nájezd, patníky a řádně zvednout sjezd do kůlny, že bych nepotřeboval už nájezdy, ale to je moc práce :-D a taky by mě to tam asi dost neprakticky zavazelo při přecházení, takhle to jen trochu srovnám, všude budou dlaždice a je.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od sima »

jaromir píše: ned lis 12, 2023 7:30 pm Zdravím,
Tomáši ta uzávěrka na zadní nápravě je opravdu pecka, dokáže to neskutečné věci, ale limitem jsou travní pneumatiky. Jinak jsem netušil, že SECO přešlo na čínské motory Loncin, jeden mám v minidumperu, tak jsem zvědavý na jeho životnost. Snad už jsou v této oblasti číňani na dobré kvalitě.
Jaromír
Já neměl doteď tucha co je to ten Loncin zač, bral jsem to tak, že by Seco nedal do traktoru něco špatně, snad ne, teď si teprve něco o výrobci tohoto motoru čtu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49213
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od VDC »

Jaromíre jsem rád, že je tu konečně zase jednou téma, kde ses objevil !!

Šímo kdybys někdy zjistil, že by se ti hodily gumy s větší trakcí, tak ti můžu doporučit ty čtyřkolkový gumy, co jsem dal na můj traktůrek. Proti travním pneumatikám mají trakci několikanásobnou a k povrchu nejsou tak agresivní, jako šípáky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od jaromir »

Tome děkuji za přivítání, SFC sleduji i když nepravidelně, občas mám svrbění na některá témata reagovat, ale pak si to s ohledem na svůj již důchodový věk rozmyslím... Možná až dáš do placu jak vyrábíš nový přívěs na dvou nápravách, tak ti přispěji komentářem. Jinak taky sleduji tvoje počínání při rekonstrukci domu a s tím spojené různé vychytávky a lituji, že jsem na opačné straně česka, protože jinak bych se snažil tě vytěžit... Za mne "klobouček".
Zvedák na traktůrek jsem taky řešil a po doporučení Kolbena jsem zvolil hydraulický stranový a jsem s ním spokojený, protože ušetří spoustu námahy, kterou pak mohu věnovat vyčištění žacího ústrojí. Je docela vopruz vyčisti celý traktůrek od suché trávy, která zaleze všude možně. Bez kompresoru si to nedokážu představit.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49213
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od VDC »

Jaromíre jsem rád, že vím, že alespoň pasivně sleduješ !!
Přívěsu se dočkáš. Jen to ještě bude trvat. Je tu málo místa a teď se sem nevejde.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“