Outback 121kw tlakuje hornú hadicu

Odpovědět
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Outback 121kw tlakuje hornú hadicu

Příspěvek od cosmix »

Zdravim vospolok
Mám problém s ktorým si neviem rady. Hornú hadicu chladiča mám natlakovanu a do nadrzky mi neodpúšťa tlak. Skusal som 3 rôzne viečka a ani jedno nefunguje spolahlivo. Keď porovnam tvrdost hadic tak spodná je mäksia.Motor sa neprehrieva a ani tester neukazal prítomnosť plynu v chladiacej kvapaline.Chladic som menil asi pred polrokom.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Outback 121kw tlakuje hornú hadicu

Příspěvek od Slavek_xxx »

To ze jsou jinak tvrdy hadice nemusi nic znamenat - tlak musi byt v cely soustave stejnej, takze je to spis rozdilem teplot nebo materialu hadic.
Kontroloval jsi pri vymene chladice, ze je otvor do expanzky pruchozi? Nezustala tam treba zaslepka?
Nedelam si legraci, sam jsem mel jednu z prvnich kusu Octavii III, kde pri montazi vymeniku topeni nesundali zaslepku a auto netopilo. Krom toho nevyhrivalo zadni okno. Velka svanda na konci listopadu :)
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
cosmix
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: úte zář 15, 2009 8:10 pm
Jméno a příjmení: Stano
Bydliště: Košice

Re: Outback 121kw tlakuje hornú hadicu

Příspěvek od cosmix »

Ze je tvrdost rozdielna chápem ale az tak že ju nafukuje? Prepad do expanzky je voľný. Chystam sa vymeniť hadice,lebo tá vrchná mi príde veľmi mäkká v studenom stave. No a viečko by malo prebytočný tlak predsa odpustit do expanzky a nie nechať hadicu nafúknuť.
Subaru Impreza WRX kombi MY02
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Outback 121kw tlakuje hornú hadicu

Příspěvek od petr »

ta hadice už to má za sebou a brzy praskne tak ji raději co nejdrív vyměň a bude po problému, tlak bude v obou hadicích stejný
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“